Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet leszoktatni a...

Mocs-ok kérdése:

Hogy lehet leszoktatni a kutyát a húzásról séta közben?

Figyelt kérdés

2012. márc. 11. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem te vagy a héten kb. a huszadik, aki megkérdezi. Olvass vissza.
2012. márc. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
egy hasonló kérdést nem találtam
2012. márc. 11. 22:13
 3/13 anonim ***** válasza:
Akkor keress jobban. Naponta felmerülő problémáról van szó, tizenötezerszer megválaszolva, legalább hatvan különféle módszert felsorolva.
2012. márc. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2012. márc. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 gabrielli ***** válasza:
51%
Aki nem képes normálisan hozzászólni az miért üti bele az orrát egyáltalán?
2012. márc. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Na mert ez olyan baromi normális válasz volt, a kötözködés, nem? Sokat segített a kérdezőnek biztos :)

Amúgy ez az oldal azért GYAKORIkérdések, mert GYAKRAN felteszik ugyanazokat a kérdéseket, ezért érdemes KERESNI, mielőtt ÖTSZÁZADSZOR is megkérdezi valaki ugyanazt.

2012. márc. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
hasznos volt én is bele olvastam!érdekes ez a falkavezér téma.
2012. márc. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A tükörsulikban ez úgy működik, hogy sima(!) nyakörv van a kutyán (nem fojtó meg szöges!), te fogod a hátad mögött a pórázt.

Elindultok egyik irányba.

A kutya mindig a bal oldaladon van, a bal lábaddal lépsz először.

Abban a pillanatban, ahogy a kutya orra a lépő lábad elé került, szó nélkül, ráncigálás nélkül megfordulsz és mész az ellenkező irányba.

Elég az a rántó erő, ami a fordulásból magától jön, nem kell cibálni a kutyát.

Szidni sem kell, dicsérni sem.

Az a szidás, hogy nem haladtok, az a dicséret, hogy haladtok.


Ha megint eléd kerül az orra, megint sarkon fordulsz.

Fontos az időzítés, ha már a feje előtted van, elkéstél.


Van, amelyik kutya 1-2 nap alatt megérti, van, amelyiknek 1-2 hétbe is beletelik.


De megéri a gyakorlást, nagyon látványos az eredmény.

2012. márc. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, az a módszer a jó.

Nekem még ajánlottak olyat hogy amikor a kutya eléd megy, akkor egy határozott rántással húzd magad mellé és mond hogy lábhoz.

Bár ez elég rossz szerintem. Használd azt amit előttem ajánlottak, hidd el beválik:).

2012. márc. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó!:)


Ezt a rántásos módszert nem szabad keverni a tükörmódszerrel, annak pont az a lényege, hogy nem ráncigálunk.

(Ezzel többek közt azt is elérjük, hogy ha büntetünk, nem kell fojtón ráncigálva üvöltözni a kutyával, hanem elég megmorogni. Ha egy apa állandóan üvöltözik a gyerekével, egy idő után a gyerek hozzászokik, és az apának vernie kell, hogy felfogja, büntetésben van. Ha viszont valaki mindig normális, kedves, akkor elég nyomatékosítania a mondanivalóját, és a gyereknek máris leesik a dolog, hogy ahá, a kukát ne túrjam ki.:D)

Ez a rángatós egy régebbi módszer olyan kutyasulikban, ahol pásztorkutyákat is hagynak ŐV-zni.

Persze ez is egy módszer...

Én próbáltam mindkettőt (sajnos, amíg nem tudtam a tükörsulikról), az én kutyáimnál a tükörmódszer gyorsabb és jobb hatást ért el, ráadásul én sem éreztem rosszul magam tőle, és a kutya sem kezdett rám zsarnokként tekinteni.

De kutyája és gazdája válogatja...

2012. márc. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!