Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusaim nem akarják enni...

A kutyusaim nem akarják enni a száraz tápot mit tegyek? ( Többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok. Végső elkeseredettségemben írok nektek. A kutyáim nem hajlandók megenni a száraz tápot. Már kipróbáltam a Royaltól kezdve az olcsó Tescosig. Esznek belőle pár falatot és ennyi. Hiába áztatom be akár húslevesbe nem eszik meg. Ha pedig más nap is ugyan azt adom nekik amit előző nap hagytak azzal a mozdulattal borítják is ki. Pedig nem etetem őket túl napi 1 szer kapnak enni reggel. Próbáltam, hogy 1 napot kihagyok az etetéssel. Úgy vonyítanak egész nap mint akik már nem kaptak legalább 1 hete enni. De rá másnapra ugyan ez van.Bele szagol és kiborítja. Ha főzök nekik húst tésztával husikát kieszik a tészta meg ott marad. Hiába játszom el velük megint a szokásos cécót a vége ugyan az mint a táppal. Úgy bírtam rávenni őket hogy megegyék a tápot hogy konzervvel keverem össze de nagyon aprólékosan mert képes kiválogatni a konzervet és a tápot. Valakinek esetleg van valami ötlete? Vagy olyan táp ami ízlene nekik? Szeretném őket leszoktatni a konzervről mert egy az, hogy a 7 kutya kiesz a vagyonomból főleg hogy az egyik nagy testű. Illetve tudom, hogy tele van mindenféle egészségtelen dologgal és hogy 80%-a víz. Előre is köszönöm a használható tanácsokat
2012. márc. 12. 11:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Adj neki konzervet :)
2012. márc. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

el vannak kényeztetve. önszántából még egy kutya sem halt éhen.

ha nincs valami szájüregi problémájuk, ami miatt esetleg nem tudnak rágni, akkor egyszerűen csak légy kitartóbb. mert egyelőre ők nyertek, az ő akartuk teljesült...

2012. márc. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

először is ne reggel etess, hanem este, főleg nagytestűnél jobb ha már nem mozog utána teli hassal.

2. hidd el, hogy megeszi. én még olyan kutyát nem láttam aki inkább éhen halt, de nem ette meg a tápot az orra előtt. Szerintem kicsit sokat adsz és ezért nem esznek

2012. márc. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat megpróbálok akkor ebben is egy kicsit szigorúbb lenni. Nem hiszem, hogy sokat kapnak hisz kimért adagot kapnak ami a táp tasakján van feltüntetve súlyuknak megfelelően. Minden kutyusnak egyesével kiszoktam mérni.
2012. márc. 12. 11:46
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Szerintem iszonyatosan el vannak kényeztetve. Azért gondolom, mert írtad, hogy még a tésztát is ott hagyják, csak a husit eszik ki belőle. És tudják azt, hogy ha nem eszik meg, akkor úgyse bírja ki a gazdi és ad valami finomat.

Ha nem esznek, vedd el tőlük 10 perc múlva. Határozottan. Nem kell, hogy érezze a kutya, hogy sajnálod. Legközelebb ugyanez. Egyik kutya sem halt még bele pár nap koplalásba. :)

2012. márc. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát az biztos, hogy elvannak kényeztetve és próbálom nekik mindig a legjobbat adni. Még azt szeretném kérdezni, hogy a kutya szalámiról mi a véleményetek? Szoktatok a tieteknek adni?
2012. márc. 12. 11:50
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém nem eszi a tápot beáztatva, csak kizárólag szárazon. Ne váltogasd a tápokat sűrűn mert hasmenést fognak kapni. Az átálláshoz egyik tápról a másikra idő kell. Remélem hogy megtalálod a számukra fincsi tápot.
2012. márc. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kutyaszalámit max. felkockázva, jutalomfalatként szoktam adni.

Nyilván a legjobbat akarod a kutyáidnak, mi sem vagyunk ezzel másképp, de az elkényeztetés nem a legjobb nekik se (és neked se).

2012. márc. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A konzervet össze lehet keverni kis túróval, tésztával, csontokkal a levesből, meg a táppal. Kutyaszalámit én is szoktam venni néha. Csontot esznek amúgy? Enyém szereti a sárgarépát natúre nyersen.
2012. márc. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én is arra szeretném használni. Kajában lehet hogy kicsit elkényeztettem őket de a tanulásba azért szigor van:) És ott se nagyon megy a száraz jutalom falat.
2012. márc. 12. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!