Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyámnak a bal első...

A kiskutyámnak a bal első lábán daganat van, voltunk vele állatorvosnál, ő azt tanácsolta ha nagyon fáj a lába, akkor vagy levágja vagy el kell altatni.8 éves pincsi keverék. Nagyon szeretjük őt, nehéz a döntés. Altatás vagy 3 lábbal valo élés?

Figyelt kérdés
2009. jún. 10. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem 3 lábbal való élés! lehet hogy nem tud majd jól szaladni vagy ilyesmi de életben maradna! és ha szakszerűen vágják le a lábát nem fog annyit szenvedni amennyire azt gondolod!
2009. jún. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el a kutyák észre sem veszik, ha egy lábbal kevesebb van a kelleténél. Nekem is van egy háromlábú kutyám, német dog és szerintem nem nagyon vette észre hogy nincs meg az egyik lába. ugyanúgy fut, játszadozik, minden.nekünk elütötte egy autó, és otthagyta.sztem nyugodtan hagyhatjátok élni. Ez lenne a jó döntés.
2009. jún. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne altasd el, kérlek! Figyelj nekem a 13 éves kutyám már teljesen vak és süket. De egy vidám, életrevaló kutya. Sokan mondták, hogy altassam el, de kérdezem én, hogy miért? Azt mondják azért, mert ez nem teljes élet. Dehogynem az. Addig, amíg jól érzi magát és nem szenved hiányt semmiben sem, addig teljes az élete. Az én kutyám szaladgál a kertben is, persze most már azért nem olyan gyorsasággal, mint amikor még játszott, de szaladgál, és közben vidáman csóválja a farkát. Először mindig óvatosan a fejére teszem a kezem, ilyenkor egy kicsit összerezzen, de utána megszagolja a kezemet és már vágja is magát hanyatt, hogy csikizzem a hasát. Az orvos is azt mondta, amikor meg akartam műttetni a szemét, hogy ezen már nem lehet segíteni, de mivel szaglással és tapintással tud tájékozódni, így nem kell elaltatni. El sem mondhatom, hogy mennyire megkönnyebbültem ekkor. Addig, amíg nem szenved tényleg nem szabad egy állatot sem elaltatni.


Három lábbal teljesen teljes életet élhet még a kutyád. Ha a másik kutyusomat aki most 3 éves ilyen baj érné, és le kellene vágni a lábát, egy percig sem gondolkodnék azon, hogy életben hagyjam-e vagy sem, mert egyértelmű, hogy életben hagynám.

2009. jún. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
* amikor még látott és nem játszott, félregépeltem.
2009. jún. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj már, hát hogy lenne nehéz a döntés?!

Persze h 3 láb!


Megtaláltam Neked azt a videót a 2! lábú kutyáról, akit én ismertem, de itt egy másik is.


http://www.youtube.com/watch?v=TOcLfrGp3-c


http://www.youtube.com/watch?v=odWg1dUWCaA

2009. jún. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

2 lábas vagyok.

Ki mondta, melyik doki, h nem operálható (a daganat le a lábáról)? Csont alapú, vagy mi az akadálya?


Ha szánsz neki jobb sorsot, még az amputáció előtt vidd el az egyetemre. dr. Németh Tibort ajánlom.

2009. jún. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Diószegi doktor az ország egyik legjobb orvosa.

Vidd el hozzá. (ha teheted)

Ha vidéken laksz keress minnél fiatalabb állatorvost!!!!!!

2009. jún. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Dió doktor valóban az egyik legjobb, bár sztem Kendik (Zsolt) doktor jobb. Mindegy. Ők viszont csontműtősök és daganat-ügyben jobb a Németh doktor.(de tulképp bármelyikhez kerülsz, jó kezekben vagy)2 lábas voltam.
2009. jún. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Készülj fel arra, hogy egy ideig fájdalomcsillapítózni kell, elég komoly szinten. Én mindenképp levágatnám a lábát ha tényleg nem lehet operálni, amit azért megnézetnék még pár orvossal. Magamnak is a lábvágást választanám:)
2009. jún. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon kőszőnőm mindenkinek a válaszát,bizalmat adtatok,tuti ezek után nem tudnám elaltatni a kutyusomat,akkor 3 láb.A videokat megkönnyeztem,és rájöttem igy is lehet boldog a kutyus.Hol találhatok ezek a csodadoktorok,szegedi vagyok.Amugy az orvos azt mondta ,hogy azért kell levágni a lábát,mert nem lenne elég bőr ott ahonann a daganatot kivágnák,hogy összevarrják,és azt is mondta,hogy addig nem csinál semmit mig nem sántit.Ez kb 3 honapja volt,ma vettem észre,hogy sántigál.,amugy meg vidám.Inkább elviszem másik orvoshoz.A pénzt a kutyám életéért nem sajnálom.Mindenkinek köszönöm a válaszokat.
2009. jún. 11. 00:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!