Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy mérjem ki a diétás...

Hogy mérjem ki a diétás fejadagokat a kutyáimnak? Mennyit kapjanak? Többi lent

Figyelt kérdés

rizs-alma-répa-párizsi-joghurt diétán vannak 5 napig a kutyáim.


4 kutyám van:

- 8 kg ivartalan szuka 9 hónapos

- 18 kg ivartalan szuka 1,5 éves

- 28 kg ivartalan szuka 2 éves

- 60 kg ivaros kan 1 éves


Jól tudom, hogy annyit kell enniük, amekkora a fejük?

(Na de miből?... nem mindegy, hogy csirkemell vagy rizs...)


(naponta 2x kell kapniuk enni.)



Megköszönném, ha írnátok megközelítő fejadag mennyiségeket...


2012. márc. 12. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Fejadagot nem azért nevezzük fejadagnak, mert annyit kell adni neki, amekkora a feje, ne haragudj de ez nagyon vicces. :D


Fejadag: a kutya egy napra eső ételadagja, ami a napi aktivitásától és az optimális súlyától függ és a táp/étel minőségétől. Pl az én kutyám 20 kiló a sporttápból a fejadagja 200 gramm.


A tápok hátulján megtalálható, hogy melyik kilós kutyának mennyi tápra van napi szinten szüksége.


Házikosztból nem tudom a mértékeket, én azt állatorvostól kérdezném meg. Egyébként abban amit leírtál a szénhidráton és a néhány vitaminon kívül nem sok tápérték van.


A kutyának FEHÉRJÉRE (párizsiban ez annyira minimális hogy a nullához közelít) és SZÉNHIDRÁTRA meg VITAMINOKRA van szüksége. Pl én egy optimális házikosztot úgy képzelnék el, hogy valami főtt hús hozzá rizs és párolt zöldség.


Amúgy miért diétáznak? Mert kövérek?


Amúgy szerintem egy közepes minőségű tápból jobban kijössz anyagilag, mintha 4 kutyára főzöl csirkemellet és zöldségeket.

2012. márc. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!:)


Tudom, ez így viccesen hangzik, én sem a fejadag - fejméret összefüggésből vontam le a következtetést...:D

Csak itt olvastam, hogy akkora a kutya gyomra, mint a feje...

Aztán mit tudom én, hogy ezt egy hozzáértő írta-e, hogy egy jó képzelő erejű 13 éves.:)


Egyáltalán nem kövérek, nagyon is sportosak:)

Csak pár napja véres hasmenése volt a legkisebbnek.

Először egy h.lye orvos antibiotikumot adott neki és olyan durván turkált a fenekében hogy azt hittem átszakad a végbele, sírt is szegény kegyetlenül - de az olyan orvos, hogy sok kutyás visszafordul a rendelő ajtajából ha meglátják, hogy csak az az orvos van bent...

Aztán másnap visszamentem, az én dokim volt bent, mondta, hogy antibiotikummal pont semmit nem érünk, bélgyulladás, egy baktérium elszaporodott de erre a bacira szüksége van az emésztőrendszernek, szóval nem lehet lebombázni antibiotikummal, csal szépen helyreállítani az egyensúlyt...

Ezért kell a diéta.

Az összetevőket ő mondta meg. (Csirkemell nyilván jobb lenne, de hát napi 2x 1-2 kg csirkemellre nincs pénz...)

Mondta, hogy a többiekre is átterjedhet, és már láttam is hogy megy a KÁJom hasa, úgyhogy tuti ami száz a többiek is diétáznak csütörtökig.


(Amúgy Happy dogot kapnak.:))



Hát nem tudom... 5 nap nem a világ, de se túletetni nem akarom őket, se túl keveset nem kellene kapniuk...

Mondjuk nem tűnnek éhesnek, tegnap még hagytak is a fazékban, nem fért beléjük egyszerre az egész...

2012. márc. 12. 15:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja értem. :)


Hát én amikor diétáztatom a kutyám, mert megy a hasa, akkor csak rizst adok, abból is 1 zacskóval (előfőzött), szóval szerintem (nem szabad készpénznek venni) 1 zacskó rizs, párolt zöldség (mondjuk van ilyen olcsó féle) és mondjuk valami olcsóbb csontnélküli hús főve, gondolom nem kritérium a csirkehús, nem?

2012. márc. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát igazából a MIT már megvan...:D

Csak a MENNYIben nem vagyok biztos...:)


Mert ha már marad is a fazékban (és nem a rossz étvágy miatt) akkor biztos sokat adok... na de mennyire sokat?:D...


Leginkább a KÁJnak nem tudom, mennyit adjak...

mondjuk legyen a mértékegység merőkanál.:D


a kicsinek 1 merőkanál...

a közepeseknek 4 merőkanál

a KÁJnak 5-6 merőkanál...


hmmm... lehet felhívom majd a dokit...

2012. márc. 12. 15:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is a doki lesz a legjobb, mert én csak táppal etetek, nem tudok ilyen mértékegységekben gondolkodni. :D


Én csak azt írtam le, nálam miből állna a diéta.


Jobbulást a kutyádnak. :)

2012. márc. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kérdésre ugyan konkrét választ nem tudok, de állateledelesnél lehet kapni csirke/pulykanyesedéket fagyasztva 2-450Ft/kg áron. Ezzel jobban járnál te is meg a kutyáid is, mint a párizsivel.
2012. márc. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!:)


A nyesedék nem ilyen zsíros-inas cucc?

Utána járok!:)

(zsírt és csontot most nem kaphatnak.)

Minden esetre jó tipp, ha jó a diétához, akkor azért, ha nem jó, akkor majd a diéta utáni időkre!:):)

2012. márc. 12. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!