Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erre senki sem gondolt?

Petrusi kérdése:

Erre senki sem gondolt?

Figyelt kérdés

Ha a kutya húz, akkor megfordulok és a másik irányba megyek.

Az nem jöhet szóba, hogy a kutyának a másik oldal is olyan érdekes, mint az előző?:O


2012. márc. 12. 14:44
 1/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
Dehogynem :D Ha akkor is húz, akkor ismét hátra arc! Ez igazából akkor hatásos, ha nem csak oda-vissza forgolódsz, hanem hol jobbra, hol balra, hol hátra fordulsz...akkor a kutya nem tudja, mi van, egyszer beletörődik a sorsába :)
2012. márc. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, nekünk nem is jött be ez a módszer!:) Azt is letojta, hogy ha megfordultam, azt is ha megálltam, ő nézelődik tovább és még véletlenül sem néz rám, hogy most mi van!:) Azért próbálkozom tovább, hátha egyszer megérti mit akarok!:P
2012. márc. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ennek nem az a lényege, hogy ne legyen érdekes neki, hanem az, hogy a gazda döntse el az irányt. A gazda megy elöl, a kutya pedig alkalmazkodik hozzá. Tehát nem megy előre, nem húz. Amint ő megy előre, a gazda hátraarcot csinál, ezzel kifejezve, hogy ő irányít. Attól még a kutya nézelődhet, a pórázfegyelemnél nem kell, hogy szemkontaktus legyen, csak a lábnál követésnél. A kettő nem ugyanaz :)
2012. márc. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De, én ezért nem is nagyon ajánlgatom. Egy igazán pörgős kutya pillanatok alatt fókuszt vált, és akkor valami más izgalmas dolog után fog menni. És ne legyünk naivak, mindenhol találni valami izgalmasat. Pláne ha az ember kis utcában mászkál, ahol elöl-hátul mindenütt kutya van, meg macska, meg szomszédnéni, meg mittudomén.
2012. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ennek a fordulósdinak nincsen sok értelme. Persze lehet, hogy vkinél bejött. Én Cesar Millan könyve és műsora alapján nevelem a kutyámat, és hibátlan. Ha egyszer megérted az egésznek a lényegét amit Cesar mond, meg amit tanít, akkor minden kutyához úgy tudsz hozzáállni ahogy kell, és te leszel a falkavezér minden körülmények között. A kutya tisztelni fog, és nem azért fog melletted vagy mögötted menni póráz nélkül mert ezt te megtanítottad neki, hanem mert tisztel és te vagy a vezér, téged kell követnie. Ajánlom figyelmedbe Cesar Millan-t ha még nem hallottál róla :)
2012. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

és az miért is baj, ha az az oldal ugyanolyan érdekes?:)


pont az fogja zavarni, hogy neki tökmindegy merre, csak menni akar.


de idegesíti, hogy b.sszus, most meg mi van, miért fordultunk már meg?


itt a "büntetés" a nem haladás.


ha viszont leesik neki, hogy akkor nem fordulsz meg, ha melletted jön, figyelni fog, nehogy megelőzzön, hogy haladhasson az aktuálisan érdekes irányba...


megvan?:)


a "forgolódás" meg nem hülyeség, csak jól kell használni.

2012. márc. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Biztos túl sok menhelyes kutyát sétáltattam, de el nem tudom képzelni némelyikről, hogy zavarná, ha minden pillanatban másmerre megy. Mindegy, csak menni lehessen, ha össze-vissza, akkor össze-vissza. Persze tény, nem próbáltam még a forgolódást, de vannak gyorsabb módszerek is. Az a szép a kutyanevelésben, hogy több működő módszer van, még ha ezt a tükörmániások nem is veszik észre :)
2012. márc. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!