Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebbol lehet dominancia problema?

Ebbol lehet dominancia problema?

Figyelt kérdés
Most az egyik kerdesnel merult fel bennem a kerdest,hogy lehet-e ebbol baj. Lassan egy eves ontudatos, dominans kan kutyusom van,de nagyon okos es kiskoratol kezdve kovetkezetesen van nevelve, szofogado, nincsenek falkavezeri problemaink. Viszont vannak jatekai pl plussok amiket le szokott dominalni. En ezt nem tiltottam meg neki, ugy gondoltam ebbol.nem lehet gond. Vagy nincs igazam, mit gondoltok?
2012. márc. 12. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:
hát ha már kialakult nála ez a szokás akkor nehéz visszanevelni.sztem a gazda az szent és neki mindenhez joga van,ha akarok belenyúlhatok a kajájába is és nem szabad morognia vagy semmi ilyesmi.lehet egyszer arra téved egy rokon gyerek és véletlenül elveszi a játékát vagy a kajástálját,így akkor sem lesz belőle baj
2012. márc. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet belőle gond, de semmi nem garantálja, hogy lesz is. Nem kell minden kutyánál minden szabályt kőbe vésettnek venni, van amelyiknél lehet lazábbra venni a figurát. Ha ő is ilyen, akkor hagyhatod, bár tényleg baromi nagy tiszteletlenség a jelenlétedben dominálgatni a plüssöket :)
2012. márc. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Ez alatt azt érted, hogy maga alá rántja és megpróbálja "meghágni" azokat?

Mert, ha igen, akkor ezen nem kell meglepődnöd.

Mivel nekem is eddig csak kan kutyáim voltak, vannak és lesznek, továbbá igencsak le vannak "szabályozva" így az energiáik oda csoportosulnak át, ahol az nem ütközik tiltásba. Mivel nálam a domináns viselkedés és a balhézás nemkívánatos és nem tűrt viselkedésforma, de minden más engedélyezett, ezért az ilyen megnevelt kutyáknál azt tapasztalom, hogy viselkedésük jellege inkább egy "szexgépre" kezd hasonlítani, ami az évek múltával gyengülni fog. Mivel a kutyád most kezd nemileg érni ezért én ezen nem csodálkozom. Az én corsom is ilyen volt, azóta egy kicsit enyhült, de plüss játék híján a többi fajtársát, főleg a szukákat próbálta meghágni, ha tüzeltek, ha nem. Ha nem volt szuka, akkor jó lesz a kan is megállapítással szórakozott. A jelenség annyira nem vészes, mint látszik, megfelelő figyelemmel és fegyelemmel nagyon jól ellenőrizhető.


Sok sikert!

2012. márc. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!