Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy igazi game pitbull szerint...

Egy igazi game pitbull szerintetek bátor, vagy bolond?

Figyelt kérdés

Természetesen ellenzem a kutyaviadalokat, de ezen elgondolkoztam.

Egy igazi gamebred pit ugye haláláig küzd, kilátástalan helyzetben, súlyos sérülésekkel is.

Ez szerintetek bátorság, vagy egyszerűen csak bolond a kutya?


2012. márc. 12. 15:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%

"haláláig küzd kilátástalan helyzetben"

Ez nem bolond dolog, és nem is bátorság, hanem élni akarás.

2012. márc. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az egész baromi messze van a bátorságtól.
2012. márc. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ösztön , ez van "bele kódolva" és gondolom direkt így szelektálják és pároztatják őket , hogy lehetőleg a következő generáció is ilyen legyen.
2012. márc. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

"Ez nem bolond dolog, és nem is bátorság, hanem élni akarás."


Más kutya is élni akar, csak ők ilyen helyzetben ösztönösen elmenekülnek.

2012. márc. 12. 15:56
 5/18 anonim ***** válasza:
És sajnos épp a természetes életösztön ELLEN dolgoznak, hiszen az lenne a normális, hogy ha a kutya felismeri, hogy az ellenfél erősebb, akkor kereked old...
2012. márc. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez bolondság/idegbetegség.

Ha egy kutya nem adja meg magát, sőt, nem tudja értelmezi más kutyák megadási pózát, akkor ott valami gáz van.

Erről persze nem a kutya tehet, hanem az ember, aki a túl agresszív egyedeket pároztatta...


(ugyanilyen bolondság a bull terrierek deformált koponyája, a bassetek aránytalan teste, a kiállítási bernáthegyik nagy teste - ami mentésre alkalmatlanná teszi őket, az nj-k túl alacsony fara, hogy a turcsi orról és a merev gerincről már ne is beszéljek...)

Sokszor nem értem az embereket.

H.lye faj vagyunk.


(Minket kellene szelektálni, nem a kutyákat...már bocsánat.)

2012. márc. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

ugyan mi számít bolondnak...?

nyilván - ahogy minden fajtában - a game pitek közt is van ideggyenge és kőstabil is.

ami tény: hosszú évtizedeken át szelektálták őket szigorúan, szorosan beltenyésztve erre a tulajdonságra, a "gameness"-re. ez olyan már náluk, mint az agárnál az űzés, a pásztorkutyánál a terület védelme, velük születik. és ha harcra készítik, akkor még rá is nevelnek erre nem keveset... (de egy nem harcra nevelt, szocializált pitnél is megjelenhet a gameness, pont a genetikai "kód" miatt. )

volt anno vita a pites topikon, hogy csak a stabil, bátor kutya lehet-e győztes, és több példát is hoztak arra, hogy nem, sőt... a félelemből támadó, nem stabil pit - állítólag - még látványosabb, gyorsabb győzelmet arat. míg ahhoz, hogy egy több órás meccset végigcsináljon tiszta fejjel, ahhoz nagyon stabil idegrendszer kell.


szóval itt sem minden fekete vagy fehér, vannak átmenetek, függ a vonaltól, a szelekciós tényezőtől, és a neveltetéstől is.

maga a kutya győztes lehet úgy is, hogy bátor, úgy is, hogy "bolond", ez sok mindentől függ (felkészítés, genetika, ellenfél, stb.).

2012. márc. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ez az egész semmi más, csak az ösztönök rossz irányba terelése.
2012. márc. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Hát figyelj fogadni mernék hogy van egy pitbullod vagy valakinek a környezetedbe de arra ne számítsatok hogy ha talál egy keményebb ellenfelet ott marad pl.kuvasz,rottweiler,németj,.Mostanság a pitbull csak díszkutya régen harcoltatták őket de csak a saját méretű ellenfeleikkel.De eszedbe(tekbe)se jusson valamire ráengedni mert nagyon súlyos büntetést kaptok.
2012. márc. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy tenyésztenek most is piteket kutyaviadalra.

Mixelt meccsek is vannak, ahogy régen is voltak és a jobb gamebred pitek CAO-kat, kangalokat vernek.

Az meg, hogy kíváncsi, nem feltétlenül jelenti azt, hogy szét akar szedetni valakit a kutyájával. Én pl. sosem harcoltatnám a kutyámat, anno mégis utánanéztem a dolgoknak, mert úgy vagyok vele, hogy amit nem ismerek, arról véleményt sem alkothatok.

2012. márc. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!