Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találom az erre vonatkozó...

Hol találom az erre vonatkozó szabályzatot?

Figyelt kérdés
Ma felmerült egy kérdés, hogy állatorvos altathat-e el egészséges kutyát. Mármint végleges altatás. Gondolom nem, de hol találom az erre vonatkozó szabályzatot?
2012. márc. 12. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Állatvédelmi törvény?


Egyébként ha jól tudom állatkínzásnak minősül. Cikkelyt nem tudok idézni, de valahogy így keress rá.

2012. márc. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, olyasmi van az állatvédelmi törvényben, hogy állat életét indokolatlanul tilos kioltani. De hogy mi számít indokoltnak ugye, az megint egy más kérdés...
2012. márc. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, sikerült megtalálnom, és valóban nem egyértelmű:

"11. § Az állat életét elfogadható ok vagy körülmény nélkül kioltani nem szabad.

Elfogadható oknak, körülménynek minısül különösen az élelmezési cél vágóállat

esetében, a prém termelése a hagyományosan e célból tartott állat esetében, az

állományszabályozás, a gyógyíthatatlan betegség, illetve sérülés, a fertızı betegségek

kontrollja, valamint az azok ellen való védekezés, a kártevık irtása, a másként el nem

hárítható támadás megakadályozása és a tudományos kutatás. Kutya és macska

tekintetében az élelmezési cél, illetve a prém termelése nem minısül elfogadható oknak,

körülménynek."

Mondjuk állományszabályozás lehet az is, ha azt mondom, hogy már sok nekem a kutya.

Vagy a másképp el nem hárítható támadás. Akkor ha kitalálom, hogy gyerekre támadt, simán altatható?

Sok cirkuszt látom, hogy orvosokat ócsárolnak, mert egészséges kutyát elaltatott, de a törvény szerint ez elfogadható, ha a tulaj jól adja elő magát. Az más kérdés, hogy nem etikus, de az orvos ezek szerint nem sért törvényt.

2012. márc. 12. 16:43
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Én azt tartom felháboritónak, hogy a tudományos cél érdekében kioltható egy állat élete.
2012. márc. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ha bemész az orvoshoz azzal, hogy vadállat a kutya, altassa el, szerintem nincs is joga megkérdőjelezni, el kell altatnia...
2012. márc. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ma reggel vittem a szomszédot a macskájával állatorvoshoz. Bent ült egy pasi egy nj keverékkel, aki végig nyüszített, sírt. Mikor kijöttünk a rendelőből, a pacák nem volt ott, a kutya meg igen :O Aztán a doki bevitt egy fekete zsákot a rendelőbe...tudtuk, hogy miért :(

Kérdeztük, mi volt a betegsége...Válasz: a gazdi kérte az állat életének kioltását, mert már végigharapta a családot, anyut, aput, gyereket, nagymamát és a szomszédokat is...

Ilyenkor az állatorvos elaltathatja az állatot...

2012. márc. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!