Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran kell fürdetnem...

Milyen gyakran kell fürdetnem egy szálkás tacsit, és egy pit keveréket?

Figyelt kérdés
Lakásban vannak,de rendszeresen futtatóban futtatjuk öket,ahol ásnak,kaparásznak.Légyszíves csak komoly válaszokat írjatok!Köszi!
2012. márc. 13. 06:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég évente 1-2x megfürdetni őket. Ha nagyon koszosnak érzed őket, vagy ha összekoszolták magukat, akkor nyugodtan lehet többször is.
2012. márc. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Amit én javaslok:

Csak akkor érdemes fürdetni, ha már ténylegesen zavaró szaga van, Ez olyan két hónap alatt szokott összejönni (legalábbis én ezt tapasztalom).

Minden séta után érdemes berakni őket a kádba saját lábon persze és a kutya fenekét szappannal, a hasát és az ivarszervet simán vízsugárral leöblíteni, a mancsát simán vízzel lemosni és a pofáját is "kikotorni". Ezután a kutya vizes felületeit letörölni. Ha nagyon összekoszolták magukat, akkor sima vízzel is ki lehet őket "öblíteni" (ez nem árt nekik, ellentétben a samponnal, mert az bőr védő zsírrétegét is leszedi. Ezért lehet a kutyát csak ritkán fürdetni samponnal az évben).


Nagyjából ennyi.


Üdv!

2012. márc. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fürdetni akkor szoktam a kutyáinkat ha esett az eső és sárosak lesznek kint (ha nem hemperegnek bele a nagynak elég lemosni a lábait, de a kicsi összesarazza az egész hasát, így teljes "alváz mosás" van). Amúgy olyan 4-5 havonta, gondolom formán. :) Bent laknak, szóval a sétán kívül nem szednek fel koszt, ha porosak (főleg nyáron ha olyan helyen járunk) vizes törölközővel átdörzsölöm őket. A lábukat szoktam még vizes ronggyal megtörölni séta után.

Nem kell folyton áztatni őket, mert nem tesz jót a bőrüknek, kiszáradhat, de nincs kimondottan felírva a naptárba, hogy na akkor 22-én kutyát fürdetünk. Mondjuk ők nem ágyban alvós kutyák, szóval nem tudok nyilatkozni arról, hogy mások hogy csinálják.

2012. márc. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem ilyen kutyáim vannak de én az enyémet akkor ha érzek rajta kutyaszagot ami ilyen tél-tavasz árnyékában ritka mert a lábát mindennap le kell mosnunk mert nagy a sár és mi is a futtatónál futtatjuk,kettő meg azért mert tele van szarva a környékünk és hát óvatlanul is beleléphet és ágyon alszik.. Ez miatt meg mivel a lába tiszta a kutyának nincs is szaga:) Nyáron meg amiatt nem fürdetem gyakran mert akkor lenyírom a hosszú szőrét, meg ha éjszaka nem tud aludni akkor mindig vizes törülközőbe csavarom :) Egyszóval ezt te fogod érezni :) Ha büdös fürdesd de 3-4 hétnél gyakrabban ne, lábait meg nyugodtan mosd le mindennap! persze csak vízzel és igen kevés samponnal(én kamilással)
2012. márc. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem amstaffom van, tehát a pitbullhoz hasonló. Ugy háromhavonta szokott fürödni, mivel ő is lakásban van, és addigra már megérzem a szagát.
2012. márc. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!