Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog gazdik! Van...

Francia bulldog gazdik! Van egy 4 hónapos bulldogom ha az ágyban van kéreszkedik wc-re de nincs az agyán be wc-zik . Mitől lehet ez és mit csináljak h ne legyen ez?

Figyelt kérdés
m,m,
2012. márc. 13. 07:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagyis velem alszik... es ha az ágyamon van akor kéreszkedik de ha lent van napközbe akármikor be pisil és be kakil
2012. márc. 13. 07:37
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egész egyszerűen 2-3 óránként le kell vinni sétálni és ha lent végzi a dolgát akkor nagyon-nagyon megdicsérni. Az enyém az elején nem volt hajlandó lent végezni a dolgát, úgyhogy a nagy hidegekben lent voltunk akár 2 órát is, mire sikerült neki. Ha rajtakaptam, hogy otthon végzi a dolgát, akkor leszidtam, de ha már csak utólag vettem észre, akkor csak feltakarítottam, mert olyankor már úgysem érti, hogy mi bajom van. Remélem sikerrel jártok!:)
2012. márc. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyit hozzátennék, hogy evés, ivás, játék, alvás után is rögtön vidd ki!
2012. márc. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :) most van először francia bulldogom tapasztalatlan vok :( ha kiviszem a idegbe mar 2perc mulva nyüszít kéreszkedik egyből be :D
2012. márc. 13. 08:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor adjál rá valami ruhát és ne álljatok egy helyben, hogy ne fázzon, bár most már jönnek a jó idők!:) Vagy ha már nagyon fázik, akkor vidd be és várd meg míg felmelegszik, aztán újra vidd ki. Ha bementek és akkor kezdi el végezni a dolgát, akkor vagy gyorsan kiviszed, vagy rászólsz és utána viszed ki.
2012. márc. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és van egy undi dolog is ... ha be kakil és nem veszem észre elkedi enni az mitől lehet ?
2012. márc. 13. 08:07
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nagyon sok kölyök csinálja, elvileg kinövik. Az enyém 5 hónapos, de már szobatiszta, úgyhogy nem nagyon fordul elő, hogy nem veszem észre, hogy bekakil, de ha lenne ilyen szerintem még mindig megenné, sőt más kutyákét is megenné.:S Én annyit csináltam, hogy ha otthon rajtakaptam, akkor leszidtam és azonnal fogkrémet nyomtam a szájába, hogy ezzel párosítsa a kaki evést. Azóta mintha egy kicsit elvesztette volna az érdeklődését, de továbbra is úgy gondolom, hogy csak azért, mert itthon már nem kakil be.:s
2012. márc. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt, hogy leszidtátok, esetleg megbüntettétek azért, mert bekakilt?


Egyébként ahogy előttem is írták, kb. 3 óránként vigyétek le, ha lent elvégzi a dolgát, nagyon dicsérjétek meg! Ha otthon pisilne/kakilna be, szó nélkül takarítsátok össze, ha esetleg épp rajtakapjátok, mondjátok, hogy NEM. És ennyi.

2012. márc. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!