Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért követ a kutyám?

Miért követ a kutyám?

Figyelt kérdés
3 éves kutyám folyamatosan utánam jön olyan 1,5 hete,miért lehet ez?Múlthét szerdán, tehát 6 napja voltam vele kozmetikusnál.Most miért jön mindig utánam?
2012. márc. 13. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:

És mi történik amikor nem tud utánad menni, mert mondjuk te bemész a fürdőszobába, vagy elmész otthonról?


Egyébként a kozmetikusnak mi köze az egészhez? :)

2012. márc. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az enyém is ilyen volt, a konyhában mindig láb alatt volt, sajna előfordult hogy ráléptem a lábára.

Néha el szoktam küldeni pl. a konyhából, nehogy leforrázzam vagy bármi baleset legyen.

2012. márc. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs nagy jelentősége a dolognak. Biztosan csak azért követ, mert olyan kedve van, illetve azért, mert szeret. Az én kutyám is (már amikor épp nem alszik), folyton jön utánunk mindenhová, mint valami utánfutó. :)

Úgy gondolom csak azért, mert velünk akarnak lenni. :)

2012. márc. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10%
Mert rosszul nevelted, ő a falkavezér és úgy érzi neki kell gondoskodnia arról, hogy mindig biztonságban legyél. Ezért követ folyton.
2012. márc. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha ezért követné, akkor elvileg szeparációs problémákról is beszélhetnénk, ha elmegy otthonról és a kutya magára marad, nem?

Az én kutyám pl. amikor hazaérek, utána bő 1 órán át követ mindenhova a lakásban, utána viszont felhagy vele. Szerintem csak várt engem és a közelben akar lenni, de lehet, hogy tévedek.

2012. márc. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

Ha pl illemhelyre megyek vagy épp fürdeni az ajtóba leül,és amint kijövök azonnal feláll és követ akár a nappaliba megyek akár a konyhába.

Kozmetikust pedig azért írtam oda ,mert lehet emiatt jön ennyire utánam?Tehát fél hogy oda elviszem vagy hasonló?

Az is megfordult a fejemben hogy az elmúlt időszakban (1-2hónapban) gyakrabban kell elmennem itthonról nélküle, és ezért egyedül érezheti most magát mert régebben sokkal több időt töltöttem itthon.

2012. márc. 13. 11:31
 7/8 anonim ***** válasza:

A kutyák nem szoronganak múltbeli vagy jövőbeli események miatt, csak mi vagyunk ilyen hülyék. Azért követ, mert akkor és ott valamiért követni akar.

Nem szuka véletlenül? Tüzelés táján előfordul, hogy bújósabbak lesznek, lehet, hogy nálad is ez a titok nyitja.

2012. márc. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
de-de kislány kutyus(: köszönöm a választ
2012. márc. 13. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!