Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam egy kiskutyát, mi a...

Találtam egy kiskutyát, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Ma reggel suliba menet találtam egy pincsi-csivava keverék kiskutyát /valószínűleg/. Emiatt nem mentem ma iskolába, amiért anyum ki fog csinálni, pláne, ha megtudja, hogy kutyát hoztam haza. Mindig is célom volt az állatokon való segítés, bármi áron. Valószínűleg nem tarthatom meg... sőt, biztosan nem. Nagyon vékony.

Van egy nyuszim, emiatt a szobámba be sem engedhetem /megugatta első alkalommal/. Nincs hozzá pórázom sem nyakörvem, sétálni nem tudom most levinni, a város pedig egy óra gyalog. Felhívom a helyi menhelyt, de nem szeretném odaadni, mert lehet, hogy kirakták az utcára szegényt, ott pedig nem tudom, milyen hamar találna gazdára... Valami ötlet?


2012. márc. 13. 09:48
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Először ragassz ki hirdetéseket azon a környéken elsősorban ahol találtad. Írd azt a hirdetésbe hogy találtam egy kiskutyát keresed a gazdiját. Ha néhány napig tudsz vele foglalkozni akkor lehet így hamarabb találsz neki jó gazdit. Egyébként menhelyre is viheted ha nagyon nem engedik a szüleid hogy foglalkozz vele.
2012. márc. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Nézz körül a neten is, hátha valaki felrakta hirdetésbe, hogy elveszett! Nagyon sok oldal van, ami ezzel foglalkozik, hátha felismered egy fényképről. :)
2012. márc. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Szüleim lehet, hogy megengednék, de a szobámban nem tarthatom, így viszont az összes szobába, konyhába bemegy, amitől kiakadnának, ha látnák. Pedig nagyon helyes kutyus. Szófogadó, visszahozza a plüsskutyát, amit újonnan kapott tőlem. Szobatisztának is tűnik, bár még nincs régóta a lakásban.

A nyuszim a fő probléma, illetve az, ahogy hozzá viszonyul. Ugatja, nekiugrott a ketrecének, amitől persze megőrült a nyuszim, dobbantott és fújt, morgott rá.

2012. márc. 13. 10:25
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
vedd fel a kapcspolatot a özeli állatmenhellyel hátha van helyük. fotózd le és tedd fel facebookra hátha ráismer a gazdija vagy újat találsz neki
2012. márc. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Felhívtam őket, de azt mondják, hogy nem igazán tudnak érte jönni, vissza kell még hívnom őket dél körül. Én viszont nem tudom bevinni.
2012. márc. 13. 10:29
 6/33 A kérdező kommentje:

Mivel tudnám helyettesíteni a pórázt? Lassan le kéne vinni sétálni, nem akarok, hogy ide piszkítson, akkor végképp végem lenne.

Kicsit fél a hirtelen mozdulatoktól, lehet, hogy bántották. A zajokkal sincs annyira kibékülve, főleg a kocsiktól ijed meg.

2012. márc. 13. 10:30
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el állatorvoshoz, hátha van benne chip. De egyébként sem árt, ha látja egy állatorvos.:) Ha nem tarthatod meg akkor úgyis kénytelen leszel elvinni egy menhelyre, de ha még maradhat, akkor csak azt tudom javasolni, amit az előttem szólók, tehát ragaszd ki a környéken, hogy találtál egy kutyus, neten is vannak erre oldalak, vagy akár közösségi oldalakon is.
2012. márc. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
először is.. adj neki sürgősen ennivalót és vizet. ismerkedj vele össze.adj neki valami rossz labdát vagy kicsi plüssöt amivel játszhat. ha jól megkajált és, ivott meg játszott kicsit, valamivel takard be. aztán alapos kézmosás. ha felkelt, nem muszáj csak mondom, próbáld kicsit megmosdatni langyos zuhannyal. azért még se full koszosan mászkáljon a lakásban.
2012. márc. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló vagyok..amúgy hazavitted volna úgy, hogy mész suliba. adsz neki rendesen kaját, elveszel minden veszélyeset a környezetéből és egy szobában hagyod.
2012. márc. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Adtam neki enni /sonkát, kenyeret/ kapott vizet is. Vettem neki egy plüss kiskutyát, azt hurcibálja a lakásban, ha eldobom, visszahozza. A "marad" vezényszóra alapjába véve hallgat, a fütyülésre és a "gyere" szóra is. Másra nem.
2012. márc. 13. 10:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!