Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spániel kutyánk mindenféle...

Spániel kutyánk mindenféle állatot megfog, megeszik. Normális ez?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van benne vadász vér, és nem is zavart mikor verebeket meg egereket fogott. De most valami hatalmas menyétet vagy nyestet eszik. Meg sem tudom állapítani, annyira szét van marcangolva. Nem akarom, hogy valami rothadó hullát egyen, ki tudja az milyen mérget evett korábban. De szüleim azt mondták, hogy semmi baja nem lesz tőle. Engem viszont zavar, hogy egy nyest tetem van az udvar közepén. Baj, ha megeszi? Hogy szokhatna le erről?
2012. márc. 13. 11:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ezért kellett volna leállítani amikor egérre vadászott

(ami mellesleg nagyon veszályes, hiszen az egésrre együtt megehetett volna egy nagy adag egérmérget is.)

Nagy munkával még leszoktathatod, de az a baj, hogy eddig nem volt tilos és nem fogja érteni mától miért az.

2012. márc. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha zavar, ne engedd neki, ilyen baromi egyszerű. Eleve ne egyen semmiféle állatot, amit ő fog, mert ki tudja, milyen betegséget, élősködőt szed össze tőle, vagy tényleg egyszerűen csak mérget eszik vele...
2012. márc. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Jó azért nem kell így kétségbe esni...

A kutyák gyomorsava kicsit több dolgot megemészt, mint a mienk...:)


Mellesleg ha megvan minden oltása, semmi baja nem lesz egy mezei nyesttől...

Arról nem is beszélve, hogy a kutya eredetileg az ember körül keletkező szerves hulladékokat kajálta fel, és vannak olyan törzsek, ahol máig az emberi ürülék eltakarítására tartják a kutyákat.


Kistestű dögöt mondjuk tényleg azért ne egyen, mert lehet, hogy méreg miatt pusztult el.

De ha frissen vadászik le valamit, nagyon dicsérd meg!


Ez hülyeség, hogy a spanira rá kell szólni, ha egerészik!

Akkor ne spánielt vegyen az ember!


Neki ez olyan, mintha a diplomamunkája lenne...


Hogy éreznéd magad, ha megkapnád a diplomád, anyukád meg jönne és jól leszidna és kidobná a kukába a diplomád?:D



és ha valaki lepontoz anélkül, hogy észérvvel megindokolná, tudjon róla, hogy képzeletben kinyírom.:D

2012. márc. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy kétségbe kell esni, de jobb félni, mint megijedni.
2012. márc. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azzal nincs baj, ha egerek, verebet fog. Mint mondtam, a spánielekben van vadász vér, ez ösztönös. Meg, ha akarnám sem tudnám őt eltiltani. Nem panelban élünk, hanem jó nagy udvarunk van. Nem őrködöm egész nap mellette és figyelem mit csinál. Ja és senki más sem a világon, nincs olyan kutyatartó, aki a nap 24 órájában figyelné. Hajnalban megfogja, reggel kimentem hozzá és ott láttam. Nem akarom, hogy valami mérget bekapjon. Egyszer evett valamit, amitől napokig rosszul volt, azt hittem vége van, de szerencsére jobban lett. Azóta nagyon figyelek, mert akkor állandóan kiszökdösött, de most már nem. Csak az, hogy ilyen tetemek ott rohadnak az udvaron. Még a gyomrom is felfordult ahogy ette. Megkötni nem akarom és nem is fogom.
2012. márc. 13. 13:04
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Lepontoztalak, megindoklom :)

A spániel alapvetően vadászkutya, ez igaz. De nem a gyilkolós fajta, hanem a keresős, felugrasztós fajta. Egy spaninak ugyanúgy nem lételeme a gyilkolászás, mint egy retrievernek vagy szetternek. Ne öldössön le semmit, nem az az ő feladata, soha nem is volt az. Kevered a terrierekkel. Az meg, hogy megegye az elkapott vadat, soha egyetlen vadászkutyának sem volt feladata, sőt.

Szóval bárki bármit mond, amit csinál, azt nem lehet ráfogni a fajtájára. Ne csinálja. Ha ilyen jó vadászösztöne van, azzal sokmindent lehet kezdeni, lehet vele kerestetni mindenfélét, visszahozatni dolgokat, de ne olyan módon élje ki, ahogy nem kellene.

2012. márc. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

szia!


Az én spánielem még 2 sünit is megevett (volna) a 15 éves élete alatt, ha hagyom neki :). De elkapta őket. Amúgy tényleg mindent megfog.

2012. márc. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%

Hát ez egyrészt igaz, másrészt én már bevallom feltételezem a ilyen kérdezőkről, hogy unatkozik a kutya. (A kiszökdösés is ezt a feltételezésemet támasztja alá.)

És így ha megdicsérné, legalább örülne, hogy jé, akkor ez a feladat, és én ügyes vagyok.


Persze a legtutibb az lenne, ha eredeti feladatában működhetne, de tudjuk, hogy sajnos ma már legtöbbet kinézetre, méretre stb választanak kutyát, az nem nagyon érdekli őket, hogy amúgy vadászkutyáról van só akit dolgoztatni kellene...



Kérdező!

Ha ennyire zavar a rothadó hullabűz, mi akadályoz meg abban, hogy kidobd a tetemeket?:O

2012. márc. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az akadályoz meg, hogy a gyomrom felfordul a látványától!
2012. márc. 13. 13:31
 10/13 A kérdező kommentje:

Azt pedig kétlem, hogy unatkozik. Délelőtt anyukám foglalkozik vele, délután én, este visszük sétálni. Vannak játékai, van nagy udvarunk, kerti tóban úszkálhat. Egyszerűen ilyen. Mindig ilyen volt. Beszéltünk egy ismerőssel, neki is volt korábban spánielje ill most is az van, és mondta, hogy az övé is pont ilyen. Nem elég neki ami van, annyit rosszalkodik, amennyit csak tud.

De nem értem mit magyarázkodom, mert nem az volt a kérdés, hogy vajon unatkozik e vagy sem. Inkább az érdekel, hogy nem lesz e baja neki? Még mindig nem akarom megkötni szegénykémet (nem mintha zavarná, mert szeret feküdni egy helyben), de ha nincs más választás... maximum egy nap többször viszem sétálni.

2012. márc. 13. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!