Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő az egygazdás...

Mi a teendő az egygazdás kutyákkal, ha nélkülük kell elutazni egy hétre?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. a Dobermannra. Ha mondjuk van olyan személy, aki elvállalná, és már kölyökként megismerte, és szereti őt a kutya, ott lakhat egy hétig? Nyugodtan ott lehet hagyni? Mert ugye egy ekkora kutyát nem lehet mindenhová magunkkal vinni. Itt olyan személyre gondolok, aki ért a fajtához, stb.

Félreértés ne essék, csak szimplán érdeklődöm.

2012. márc. 13. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
az egygazdás nem azt jelenti,hogy csak vele tud élni. Egy jól szocializált kutyát bárkinél (olyannál is akit a kutya nem ismer) otthagyhatsz egy hétre. Nem lesz semmi gond.
2012. márc. 13. 16:41
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem mindig ilyen "kemény", vagy az új divatkifejezéssel élve "egygazdás" kutyáim voltak, de mindig voltak barátaink, és van családunk, akiket a kutya(-ák) ismer, és elfogad. szerencsére a szüleim a szófogadó szülők közé tartoznak, és ha állatfelügyeletről van szó, mindig azt csinálják, amire megkérjük őket és nem akarják felülbírálni a döntést (ha pedig kérdéses helyzet adódik, telefonálnak).

szóval röviden: az első kutyámra anno volt, hogy közeli barátok vigyáztak, akikben eléggé megbíztam, a mostaniakra leginkább a család (elköltöztünk, ritkábban találkozom a barátaimmal), és nem visszük a kutyákat, ők jönnek hozzánk naponta 1-2x vagy hosszabb utazáskor nálunk is alszanak.

2012. márc. 13. 16:44
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mert tervben van, de egyelőre még nem most egy dobermann vásárlása, és szeretnék mindent hamar megszervezni :) .
2012. márc. 13. 17:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha még nincs meg a kutya, akkor érdemes majd úgy nevelni, hogy legyen pár ember akiben te is megbízol és ő is megbízik, és rájuk lehet bízni néha a kutyát. Mondjuk nekem a tenyésztőm is felajánlotta, hogy bármikor elvállalja a kutyát, ha el kell utaznunk, de mi azóta csak kutyás nyaralásokat szervezünk.
2012. márc. 13. 20:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet lepontozni de én ezt csinálnám: beraknám a kutyát a nagy kenneljébe és megkérném a családom, hogy kívülről etessék, itassák. Egy hétig nem hal bele, hogy nem sétálhat. Ha valami baj van, akkor hívhatnak akármikor és én megmondom mit tegyenek. De semmi mást nem csinálhatnak vele. De már a 3. egygazdás kutyám fogyasztom, és még meg tudtam oldani, hogy ne kelljen ennyi időre elmennem nélküle. Én ilyen kutyát akartam, nem azért vettem, hogy mást szeressen, vállalom a fáradtságot. És ehhez kell egy ilyen család is. Aki elől akárhova dugom a kutyát, úgy bánnak vele mint egy tárggyal ami mindenkié, de persze ha baj van akkor az már nem kell, és semmit sem tudnak róla (mikor arra jövök haza, hogy a kutya el van engedve a szobámba és tönkreteszik a nevelési munkám, vagy amikor szemetesnek használják ezért ahányszor elmennek mellette, odavetik a maradékot. Aztán én meg gondolkozhatok rajta, hogy miért van akkora hasa mint aki mindjárt ellik... és még mesélhetnék.)
2012. márc. 13. 20:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és én soha semmilyen körülmények között nem adnám más házhoz addig. Ez van. Talán ha elköltözünk, akkor találok egy rendes embert aki vigyáz rá, de akkor sem tartom valószínűnek, hogy komolyabb kapcsolatot építhessen ki a kutyáimmal.
2012. márc. 13. 21:00
 7/7 A kérdező kommentje:

Mivel 6 an vagyunk a családban, ebből min 5 en mindig utazunk, nem mindig férne be, és már van is, akire rábíznám, az aki eddigi 2 kutyusomra is vigyázott. Neki rotija van :) nem kezdő

Persze, ahova a szállók engednék, oda jöhetne.

2012. márc. 13. 21:10

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2022, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!