Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák spermavizsgálata? Mi...

Kutyák spermavizsgálata? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Eddig egészségesen fedező kan kutyám az utóbbi három fedezésénél sikertelen volt. Első alkalommal természetes úton próbálkoztunk 11. napon egy szukával, üresen maradt. Utána ugyanazzal a szukával következő tüzelésnél mesterségesen 10. napon, ismét üresen maradt, pedig egy évvel ezelőtt ettől a szukától 11 kölyök született. Két hónapja egy másik leányzót hoztak progeszteron szint méréssel elvileg pont időben, két nap különbséggel kétszer mesterségesen termékenyítettük, ő is üres maradt.

A dokik mindhárom alkalommal mikroszkópban megvizsgálták a spermát, nem láttak semmilyen rendellenességet, jó minőségűnek és mennyiségűnek tűnt. A kan 6 éves, korábban is volt már 8 és 11 kölykös alom tőle, természetes úton.

Érdemes lenne egy teljeskörű spermavizsgálatot csináltatnom? Lehet újonnan előjött gond egy esetleges, korábban jól fedező kannál?



2012. márc. 14. 08:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Herpesz nem lehet?
2012. márc. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
herpesz (ha az,akkor jól meg vagy lőve,mert ezzel kivonhatod az összes kutyád a tenyésztésből :( és hívhatod a szukák és a született kölykök gazdáját, hogy baj van,mehetnek tesztelni és fejezhetik be a tenyésztést a kutyával )
2012. márc. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
jól le lettünk pontozva második:) Úgy látszik, nem tetszik a kérdezőnek a válasz:)
2012. márc. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én még nem válaszoltam, és nem értem, hogy miért lettetek lepontozva... De ezek után nem is fogok, mert annak semmi értelme, hogy megírjuk a véleményünket, és ha nem tetszik, akkor mehet a lecsóba.
2012. márc. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

második vagyok.

Sajnos az a gond, hogy sokan teljesen figyelmen kívülhagyják a herpeszt, csak akkor foglalkoznak vele,amikor már baj van. vagy meddő a kan,szuka,vagy halnak a kicsik.

ha én külföldre megyek fedeztetni,kérik az egy hónapon keresztüli,heti herpesztesztet. és bizony én is elkérem,mert ma már a kutyák felel herpeszes.

2012. márc. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, és nem én pontoztalak le titeket!

Én most néztem meg először, hogy írt- már valaki..

Elég gáz ha herpeszünk lesz..:(

2012. márc. 14. 12:31
 7/13 anonim ***** válasza:
Csináljátok meg a tesztet.Egy nem elég, én 4 hétig,heti egyet szoktam kérni.
2012. márc. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Egyébként ha jól tudom herpesz esetén születhet alom, csak nagy valószínőséggel 4-5 hetesen elpusztulnának nem?

Vagy teljes meddőséget is okozhat? Merthogy, most úgy tűnik nem is vemhesültek a szukák..

2012. márc. 14. 12:39
 9/13 anonim ***** válasza:
okozhat meddőséget,okozhat vetélést akár a korai akár késői szakaszban és okozhatja a kölykök halálát. És lehet, hogy győz az immunrendszer, a kölykök túlélik,de fertőzöttek és fertőznek
2012. márc. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

:( Megyünk ismét tesztelni..

Egyébként az összes fedezett szukának első alom volt, szóval ha tényleg herpesz, akkor valamiről nem tudok..:S Akkor viszont nagyon mérges leszek..

2012. márc. 14. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!