Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom majd a Yorkshire...

Error13 kérdése:

Hogyan tudom majd a Yorkshire Terrieremet leszoktatni az ugatásrol? és majd megtanitani neki a szobatisztaságot?

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon sokat olvastam róluk és mindenhol azt irták hogy sokat ugatnak és hogy lelehet őket szoktatni..dehogy??

A szobatisztaságos kérdést pedig hogy lehet pelenka nélkül megoldani??



2012. márc. 15. 00:34
1 2
 1/14 anonim válasza:
Ha még nincs meg a kutyus, gondolkodhatsz más fajtában is.
2012. márc. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
egy kutyát nem lehet leszoktatni az ugatásról. Válassz inkább más állatot de kb az összes ad ki hangot (mondjuk a hal nem)
2012. márc. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hogy érted azt, hogy leszoktatni az ugatásról? Ez olyan, mintha téged leszoktatnának a beszédről.

Azt jó tartással és neveléssel elérheted, hogy ne ugasson boldog-boldogtalant, egész egyszerűen megtiltod neki és kész, nem kell túlmisztifikálni.

2012. márc. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A szobatisztaságra meg guglizz rá, ezer helyen le van írva, hogyan kell. Csak a kutyapelenkát felejtsd el, ha valóban szobatiszta kutyát akarsz, aki nem csinál a lakásba.
2012. márc. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De azért énsem gondoltam hogy bekötöm a száját.. csak hát van kisebb gyerekem és neem lenne jó hogyha 10-11kor ébresztené egy ugatással!
2012. márc. 15. 16:33
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen, ezért kell megtanulnod kontrollálni a kutyádat. Hogy ne ugasson, ha nem akarod.
2012. márc. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
szobatisztaság: van pelenka nevezetű dolog amit a földre kell tenni én a Dm-ben vettem mindig. és arra lehet rászoktatni,hogy pisiljen:)
2012. márc. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nekem mindig kaparja az ajtót,hogy engedjem ki:)
2012. márc. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia! Ez hülyeség, hogy ugatós. Ugatóssá válik, ha nincs rászólva amikor belelendül, nem következetesen van nevelve. Egyébként is minden kutya más, minden kutya egyéniség, nem kellenek a sztereotípiák.


Szobatisztaság: amikor hazavitted a kiskutyát 2 óránként vidd le, plusz mindig evés után rakd be egy kennelbe pihenni félórát, és amikor kiveszed egyből vidd le. Ha látod, hogy szaglászik és körbe körbe mászkál, azonnal kapd fel és vidd le. Kint várd meg, amíg csinál is valamit, ha igen nagyon nagyon nagy dicséret. Szidni ne szidd! Ha esetleg egy nap pár órát nem vagytok otthon max kettőt, akkor is a kennelbe tedd. 2-3 héten belül hozzászokik a kinti ürítéshez. Viszont 6 hónapos koráig ne várd el, 1-1 baleset becsúszhat.

Ne pelenkázz! Sok sikert :D

2012. márc. 19. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én speciel hülyeségnek tartom a kutyapelenkát. Ha elég érett hozzá a kutya, akkor szobatiszta lesz. Nem írtad, hogy milyen helyen laktok?Ha panellba, akkor annyiról szól a szobatisztaság, hogy rendszeresen lehetőleg mindig egy időben leviszed sétálni, és ezt megszokja, és nem fog bepisilni stb. Ha kertes házban, akkor pedig figyeld a kutyust, ha izgatott, mászkál egy helyben, szaglássza a földet, akkor kell kirakni az udvarra, mert valami lesz. persze vannak balesetek, de az majd elmarad. ha ugrál a kutyus: http://www.youtube.com/watch?v=QnUJxUMjGDw
2012. márc. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!