Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok valami jó tápot?

Ajánlanátok valami jó tápot?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 éves magyar vizslám és neki kéne valami jó táp 6-10000 Ft között.(az adatait is leírom)

neme: kan

Mérete:72 cm (szülei is nagyok voltak, de a tenyésztője is meglepődött mekkora lett. És mielőtt írnátok tudom mi a marmagasság)


2012. márc. 15. 03:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Orijen,Acana,Biomill,Pro-Plan,Happy dog,Arion,DaDo,
2012. márc. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

acana, belcando, cibau, brit care, josera, brit, susa

Ha havi szinten értetted a 6-10.000Ft-ot.

De átbogarászhatod ezt a táblázatot is az árak miatt:

[link]

2012. márc. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Magyar vizslákat tenyésztek, ezért valóban meglepődtem a 72 cm-es magasságon. Ez valóban a marmagassága. 8 centivel túlnőtte a standard felső határát, szerintem ez nem normális...


Egyébként a testalkata milyen? Mennyit mozog? Eddig mit adtál neki enni, attól milyen kondiban volt? Miért szeretnél váltani arról, amit eddig kapott? Van-e valami érzékenysége? Mennyi a súlya? Ivartalanítva van-e?


Számos kérdés befolyásolja, hogy mit ajánlunk a kutyádnak, és még azokból is meg kell találnod azt, ami a Te kutyádnak a legmegfelelőbb.


Az általad megjelölt keretnek inkább a felső értéke ad lehetőséget egy megfelelő tápra:


Pl. Josera Festivál - Agilo - Regular, Team Breeder Top Farmina, Brit Activity ezek mind jó tápok. Nézz szét több helyen, mert több ezer forint különbség is található. Egy-egy webáruház ingyen szállítja házhoz a náluk vásárolt tápot.


Ha van rá lehetőséged, akkor adhatsz neki húst is. Pl. a csirkefarhátat, csirkenyakat imádják a vizsláim. Ehhez általában rizst főzök nekik, és zöldségeket, gyümölcsöket darabolok/reszelek nekik hozzá.

2012. márc. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
eddig acana puppy large breed-et kapott, azért szeretnék váltani mert ezt mostanában nem eszi meg. Testalkata inkább atletikus, bár egy kicsit robosztus is. Ivartalanítva nincsen. Átlagos energia igénye van, nem sportol napi 3-4 órát sétálunk(panel kutya). Kitűnő kondiban van, nincs elhízva, nagyon izmos.Súly: 43,5 kg bár ez nem látszik rajta
2012. márc. 16. 01:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok: az nem semmi...valóban nagyra nőtt vizslád van. Sőt, nem is vizsla, mert egy jól méretezett vizsla súlya meghaladhatja a 30 kilót, de a 40-et...ő inkább óriás testű kutyáknak való tápot kapjon.


Ha jó kondiban volt az Acanától, akkor kár lenne váltani. Nem tudom, hogy miért nem eszi meg, de én ezzel igazából nem szoktam foglalkozni. Ha eddig megette, és jól néz ki tőle, akkor szerintem kár lenne váltani. Lehet, hogy egyszerűen csak ráunt, vagy kicsit válogatósabb lett, de nem hiszem, hogy ezzel foglalkoznod kéne.


Másfél éves kutyánál a puppy-ról már válthatsz felnőtt tápra. Ha úgy érzed, akkor akár az Acanán belül is.


Én felnőtt kutyáimmal a Team Breeder Top Farmina tápját etetem, igaz, hogy kevés helyen lehet még kapni, de már egyre elterjedtebb. A kutyáim szeretik, bár én főként hússal etetek, de azért ha nincs nyers kaja, akkor megeszik a tápot is. Amiket írtam, azok nekem mind beváltak. Mind a Josera tápok, mind a Brit.

2012. márc. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!