Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hónapok óta nem tudok aludni,...

Hónapok óta nem tudok aludni, mert a szomszéd kutyája folyamatos ugat. Van megoldás?

Figyelt kérdés
Már próbáltunk vele beszélni, azt mondta vegyünk füldugót.. Vettünk is, de nem sokat használ, mert közvetlenül az ablakom alá vannak bezárva. Ismét próbáltunk vele beszélni, kinevetett, és ránk zárta az ajtót.. Majd vett még két kutyát, így négyen vannak (kb. 40 négyzetméteren). nappal bent vannak a házban és alszanak, mert akkor síri csend van, és éjszakára kiengedi őket.. Kihívtuk a rendőrséget is, azt mondták hogy ők nem tudnak mit csinálni, beszéljük meg velük. A kérdésem az lenne, hogy van-e valamilyen jogi megoldás erre? Vagy a kutyáknak már tényleg több joguk van, mint magának az embernek? Nagymamám beteg, ő se tudja kialudni magát, és szörnyű látni, ahogy egyre rosszabbul van az alváshiánytól :(
2012. márc. 15. 07:26
1 2
 1/11 Wrathe válasza:
93%
Hát én a helyedben szétütném a szomszédot.Sajnálom itt már nem tudom mi segíthetne:S
2012. márc. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
forduljatok a település jegyzőjéhez ő meg vizsgálja a dolgot, és ha jogos a bejelentés akkor megteszi a szükséges lépéseket..... ha az ablak alatt vannak amikor ugatnak és lehetséges, közelükbe öntennék ecetes vizet vagy citromos vizet ( vizipisztollyal a legjobb) ha elkezd ugatni megint és így tovább... a kutyák nem szeretik ennek a szagát, és előbb-utóbb összekötik a kellemetlen érzést az ugatással és befejezik..
2012. márc. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutyákat rosszul tartják? Ha igen akkor állat védő szervezetet hívj, azok kimennek és elintézik
2012. márc. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Tegyetek feljelentést a jegyzőnél. Figyeljetek rá, hogy írásban tegyétek meg, amit vetessetek át is velük aláírás-pecséttel egy saját példányon. Ez csendzavarás, amit köteles kivizsgálni. Ha nappal ugatnának, nem lenne az, de este 10 és reggel 6 között igen. Nem vagyok híve a feljelentgetésnek, de ha szép szóra nem hajlandó változtatni rajta, akkor nincs más megoldás.
2012. márc. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Birtokvédelmi pert kell indítani.Video és hangfelvétel ,tanuk kellenek.Másik ,hogy meg kell tudni van e nálatok szabály a maximálisan tartható kutyák számára ,mert ha ezt túllépik ezért is feljelenthető.

Egyéb módszer a kutyaugatásgátló ,ami magas frekvenciás hanggal ijeszti meg az ugató kutyákat.Ez viszont nem mindig válik be,kutyafüggő a dolog

2012. márc. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: egy alkotmány-bírósági döntés alapján egyetlen önkormányzatnak sincs már joga az ebtartási rendeletben megszabni a tartható kutyák számát. A törvény (ami ugye magasabb szintű jogszabály, amivel egy helyi rendelet sem lehet ellentétes) alapján ugyanis csak azt van joguk a jegyzőknek vizsgálni, hogy azokat a kutyákat hogyan tartják. Isaszeg ebtartási rendeletét ezért meg is semmisítette. A többi stimmel, birtokvédelmi eljárást kell indítani a jegyzőnél.
2012. márc. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

És ha valami ilyesmivel próbálkoznál?

[link]

2012. dec. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A probléma még mindig nem oldódott meg.

A mi településünkön szabályozva van, hogy mennyi kutyát lehet tartani belterületen (birtokonként kettőt), és külterületen (birtokonként négyet). Írtam az önkormányzatnak, akik küldtek egy levelet a szomszédomnak, hogy X időpontban kimennek hozzá a helyszínre szemlét tartani. Ennek tudatában az adott napon két kutyát elvitt a szüleihez, a másik kettő maradt, mondván én vagyok a hülye, hogy azt hiszem, hogy négy kutyát tart. Nem tudunk ezzel a helyzettel mit csinálni, a házat nem tudjuk eladni, újat nem tudunk venni, és már lassan tényleg megőrülök.

2013. jan. 15. 13:12
 9/11 anonim ***** válasza:
Irj levelet a naplónak a helyzetedről. Lehet érdekesnek találják és kijönnek.
2013. jan. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nem is rossz ötlet!
2013. jan. 15. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!