Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan etessek meg egy beteg...

Katke kérdése:

Hogyan etessek meg egy beteg kutyát, ha még a szagát sem bírja az ételnek?

Figyelt kérdés
Beteg a kutyám. Állatorvos már látta, kapott féregtelenítő tablettát is, és azt ajánlotta, h. rizst adjunk neki a hányására. A gond csak az, hogy egyáltalán nem hajlandó enni. Próbáltuk kinyitni a száját, és úgy lenyeletni vele az ételt és a tabit, de csak visszaköpi. Vizet viszont iszik. Van valami jó tippetek, hogy hogyan erőszakoljuk bele az ételt? Ma lesz a 2. napja, hogy semmit nem evett. Ha holnapig sem változik a helyzet, állatorvos lesz belőle és legfeljebb infúzió- vagy nem tudom.
2012. márc. 15. 15:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Igazából már az első nap étvágytalanság után másik állatorvoshoz kellett volna vinni, ha az első nem adott pontos diagnózist, csak találomra beletolt ezt-azt meg diétát javasolt.

Egyébként ha egy icipici konzervet vagy húslevet kevertek a rizshez, hogy jobb szaga legyen, az segíthet, hacsak nem okoztatok neki túl nagy traumát azzal, hogy megpróbáltátok lenyomni a torkán... Úgy sosem etetünk kutyát, nem liba, hogy tömjük! Ha ennie kell és nem megy, kap infúziót és meggyógyítja az állatorvos, de nem utáltatunk meg vele semmilyen kaját, csak mert a doki drága vagy isten tudja miért...

2012. márc. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ha nem eszik akkor lehet kapni port ami minden szükséges tápanyagot tartalmaz és azt keverni vízzel.

Ha nincs akkor í vízbe lehet keverni szőlőcukrot, mézet amik adnak némi energiát a kutyának.

A rizshez pedig csirke vagy pulyka tiszta húst pl mellehúsát keverhettek hátha úgy jobban megeszi

2012. márc. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én azért ilyen porokat meg egyéb űrhajós kaját nem tolnék bele, ha gond van az emésztésével. Nem véletlen nem csak evést, hanem diétát mondott a doki. Ha rókázik, akkor óvatosan kell bánni a kajával és pont.
2012. márc. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
fecskendőbe szívd fel a híg ételt, és a fogai mellett, a pofájába nyomd be szép lassan. ha nem hányja ki, nincs probléma.
2012. márc. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ezek a porok vannak az infúzióban is. Ezek száraz infúziós porok amikben vitaminok és ásványi anyagok vannak. Ezt feloldják és adják vénásan vagy adható szájon át feloldva.. most mégse írhatom azt, hogy infúziózza a kutyát... én pl meg tudnám csinálni mert sokszor megtettem már de arra, hogy a kutya ne száradjon ki és a szervezete ne merüljön le a hányás miatt szájon át is lehet simán adni igaz nem olyan hatékony
2012. márc. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jó, én nem értek hozzá, de gondolom ha vénába kapja, az nem terheli meg az emésztését kicsit se... Míg ha gyomorba, az azért más. Gondolom én, nem vagyok állatorvos, csak agyalok.

Viszont ha már ilyen porhoz hozzájuthatna, akkor akár állatorvost is találhatna, úgyhogy szerintem inkább doki, mint a kísérletezgetés. Ha nem is ártanak ezek a dolgok, meggyógyulni nem fog tőlük.

2012. márc. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha iszik rendesen, én nem tömném. Kiszáradni nem fog, étel nélkül pedig nagyon jól elvan pár napig. Kínáld meg rendszeresen, de ha nem fogadja el, ne erőltesd. Én egyszer hasonló helyzetben kamilla teát főztem neki, az első adagot fecskendővel nyomtam a szájába, a többit már magától is megitta.
2012. márc. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A beteg kutya általában nem eszik. Hiába is erőlteted bele.

Inni igyon, az a fontos.

2012. márc. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is most gyógyult fel egy ilyen hasmenős, hányós betegségből és a doki szintén rizst javasolt. Viszont azt mondta, hogy a rizst bármivel fűszerezhetem és adhatok mellé párolt zöldséget és túrót, de csak úgy, hogy a háromnegyede rizs legyen. Nos a kutya rá sem akart nézni a rizsre, de a zöldség pl. segített, akkor már többet evett. Aztán mikor már 3. napja kihányt mindent és már nem akart több rizst enni, akkor májkrémmel kevertük össze a rizst és az volt az első, ami megmaradt benne.:) Biztos nem a májkrém miatt, hanem addigra jobban lett, csak azt akarom mondani, hogy egyszerűen a rizs üresen, túl natúr volt neki és nem kívánta, úgyhogy lehet a tiéd is jobban megenné, ha valamivel feldobnád.:)
2012. márc. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azóta este voltunk dokinál, akitől kapott még egy szurit, amiben volt immunerősítő, és valamilyen ellenálló szer a vírus ellen. 2 nap múlva hívni kell, h. mi van vele. Egyébként azt mondta, h. látszólag elég jól néz ki, még nincs nagy gond. Daedalon kúpot javasolt, ma fogjuk neki beadni hányás ellen. Szőllőcukrot vízzel hígítva már tegnap is kapott- azért aminek tudok, én is utánna nézek a neten. A rizst eddig is konzervvel bekerve kínáltuk neki. De majd kipróbáljuk a zöldséges módszert is. Mindenesetre ma reggel jobban van, még futott is egy kicsit az udvaron, és éberebb is.
2012. márc. 16. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!