Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért "harapott meg" a kutyám?

Miért "harapott meg" a kutyám?

Figyelt kérdés

Szóval,kint voltam és a kutyám/németjuhász 2/F/ valahol talált egy szivacsdarabot.Elkezdte szétszaggatni.Odamentem és el akartam tőle venni,de ő odakapott a kezemhez...nem mondom hogy fájt,mert alig látszik,de akkor is miért "harapott meg"?:/ ilyet még sose csinált.És ezt szerintem nem játékból csinálta,hanem rendesen.

Miért?


2012. márc. 15. 16:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Röviden: nem tisztel téged megfelelőképpen.
2012. márc. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Esetleg ezt jó játéknak találja ezt a szivacsot és félti.
2012. márc. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Remélem, megfelelő intezitásu sallerral jutalmaztad azt a tettét?
2012. márc. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem ismer el felette állónak a rangsorban, ezért nem adja neked a tulajdonát. Sürgősen neveld meg.
2012. márc. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarta, hogy elvedd a szivacsát, mert úgy érzi, hogy neki ahhoz joga van. Sürgősen tisztázd le vele a falkasorrendet, mert gondolom most is ott hagytad az odakapás után, tehát éppen kezded ránevelni, hogy a fogaival tud téged irányítani. Ha nem akarod, hogy egyszer komolyabb dolog miatt úgy istenigazából megharapjon, akkor feküdj rá a témára. A német juhász nem játék.
2012. márc. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Hozzáteszem és 14/L vagyok,apukámat nagyon tiszteli,mivel ő meg is nevelte,de én sose bántottam a kutyámat,még okot nem adott rá,talán kicsit el is kényeztetem,de ha legközelebb előfordul,kénytelen leszek "bántáshoz" folyamodni:)
2012. márc. 15. 16:39
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem "bántani" kell a kutyát. Ha ilyet csinál Veled, határozottan rászólsz, hogy NEM ! .Egyik kezeddel lefogod a nyakánál. a másikkal elveszed. Ha ezek után is harapna, édesapáddal együtt kell megcsinálni ugyanezt. De akkor az apukádnak kell letiltani a kutyát.

Egy családi kutyának a család tagjainál nem lehet megkülönböztetést tennie.

2012. márc. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem olyan bántásra értettem,hanem pl. rácsapok az orrára,és mondom hogy NEM!:)

Köszönöm a jótanácsokat!

2012. márc. 15. 16:51
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Pont az elkényeztetés okoz ilyet. Mindenki a kutya felett kell hogy álljon rangsorban, és ehhez amúgy nem kell bántani. Olvass utána a falkavezérségnek, a neten is remek cikkek vannak róla (pl. a cerberos kuytaiskola oldalán), sokat megtudhatsz arról, hogy miért is lett tiszteletlen a kutya veled szemben, és hogy hogyan tehetsz ez ellen. Nem kell emgvárni a következő próbálkozását ahhoz, hogy helyretedd :)
2012. márc. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Utolsó köszi!:)

Megtaláltam az odalt,és a cikket is.:)

Kérdés: Ilyen korban is lehet még neki "falkavezéreset" tanítani?

2012. márc. 15. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!