Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyus felhúzta a lábát a...

A kutyus felhúzta a lábát a hasához és sántít. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Ma délután elmentünk a mamához, itthon hagytuk a kutyánkat, mert van a nagyimnak két kutyája, és ne bántsák egymást. Amikor hazajöttünk, akkor remegett a kutyus és sántított. A lábát felhúzta a hasáig, és a combja merev neki. Mitől lehet ez? Most tettem neki a lábára langyos vizes zoknit, hátha segít.. :(

2012. márc. 15. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Háát az lehet eltörött. :(
2012. márc. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nincs felduzzadva? Tapintásra érzékeny? Amúgy állatorvoshoz vidd olyanhoz ahol van röntgen. Lehet csak rosszul lépett és meghúzta. Milyen fajta kutyus?
2012. márc. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem hiszem, mert akkor nagyon nyüszögne. az nem lehet, h amikor megjöttünk leugorhatott az ágyról és begörcsölhetett? csak mert nagyon remegett, meg nyüszögött amikor jöttünk. de most meg akkor nyüszög, ha megfogjuk a combját. végig tapintottam a lábát, és nem éreztem h eltört.. szerintem várok vele holnapig, ha nem javul reggel viszem dokihoz.. de kérlek aki tud valami érdemlegeset mondani, h mitől lehet ez, az írjon!
2012. márc. 15. 18:28
 4/10 A kérdező kommentje:
nincs felduzzadva, csak felhúzta a hasához. előbb megmozgattam neki egy picit, megmasziroztam, akkor rendesen tartotta, de amikor a combjához nyúltam akkor megint felhúzta és egy picit nyüszögött.
2012. márc. 15. 18:29
 5/10 A kérdező kommentje:
bolognese, vagyis azt mondta apu, de szerintem bolognese és yorki keverék.
2012. márc. 15. 18:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha leugrott akkor nagy valószínűséggel megrándult neki. A vizes ruházás jó ötlet de mindenképp vidd el orvoshoz, hogy tudjon rá krémet írni. Az embereknek való gyógyszer nem minden esetben jó a kutyáknak úgyhogy azzal ne kend be! De akár lehet neki részleges ínszalagszakadása is. Azt pedig nem tudod kitapintani. Olyan orvost keressetek ahol van röntgen. És ne hagyjátok így mert ha huzamosabb ideig nem használja a kutyus akkor az ízületei sorvadásnak indulhatnak.
2012. márc. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor sürgősen doki. Kis testű kutyusoknál ez nem játék. Máskor az én Pincherem is leugrott az ülő garnitúráról és megrántotta a lábát. 1 hónapig sántított mire elvittem dokihoz addigra a hátsó lába sorvadásnak indult mert nem használta. Az ilyen szobacirkálóknál fenn áll a veszélye mert nagyon vékony csontozatúak.
2012. márc. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
fuuu. :( amúgy nem tudom, h pontosan mit csinált, de én azt csak feltételezem, h leugorhatott az ágyról. amúgy az rettentő nagy gond lenne, ha még várnék ma vele, és ha holnapra nem javul, akkor vinném el orvoshoz?
2012. márc. 15. 18:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Holnapig nyugodtan várhatsz vele. De holnap irány a doki
2012. márc. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszokat. ma elvittem a kiskutyust az orvoshoz, azt mondta, vagy elszakadt a térdszalagja, vagy megrándult a térde. remélem az utóbbi lesz és hamarosan megjavul. amúgy már lerakja a beteg lábacskáját a földre, de nem lép rá. reggel meg délben is szuper étvágya volt, úgyhogy nagyon remélem semmi komoly baja nem lesz. :)
2012. márc. 16. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!