Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a kutyákat csak az étele ( jutalomfalat ) segítségével lehet csak idomítani?

Figyelt kérdés
Kutyasuliba járunk mert a kutyám abszolút nem fogad szót, és ott azt tanácsolták hogy csak akkor kaphat kaját ha megdolgozik érte, pl szót fogad odajön hozzám. De az én kiskutyám ha napokig nem eszik egy falatot sem akkor sem kell neki. (9 hónapos Yorki)
2012. márc. 15. 21:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy az adott kutyát az étel motiválja.

Az én Tacskómat és a Pulimat a kaja még a Német juhász (10 hónapos) le tojja magasról a kaját. Őt a játék motiválja. H avamait ügyesen megcsinált akkor őt játékkal jutalmazom.

Szóval minden kutyánál meg kell találni azt ami motiválja lehet hogy a kaja, lehet hogy a játék vagy stb....

2012. márc. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Baromság. A kutyát azzal kell motiválni, amivel motiválható. A legtöbb kutya persze kajára dolgozik, de ha a tiéd a simogatásért él-hal, vagy a kedvenc gumicsirkéjéért, akkor őt azzal kell motiválni. A lényeg, hogy meg tudjuk jutalmazni a kutyát, tudjunk neki okot adni az együttműködésre.
2012. márc. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Az én kutyám a simogatásért, dicséretért csinálja.:)
2012. márc. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Egy 3 kilós Yorkinak minimális a kaja igénye, nem értem miért ragaszkodnak ehhez a módszerhez, én csak azt hallom hogy más nem használ! Az a gondom vele hogy ha kiviszem a szabadba annyira érdekli minden a környezetébe, hogy abszolút nem figyel rám, nem hallgat ha szólok neki semmi.. és a kutyasuliba erre a módszerük az hogy éheztessem, és ha éhes lesz odajön..
2012. márc. 15. 21:34
 5/25 anonim ***** válasza:

A kutyákat nem idomítják, hanem nevelik.

Ahogy írták, nem mindegyik értékeli az jutalom falatot. Menj máshova, ahol nem az éheztetés az egyetlen út a kutya tanításához.

2012. márc. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Ez baromság. Egy ilyen kis termetű kutyát nem szabad éheztetni. Legalábbis nem ajánlatos.

Egy kutyát nem biztos, hogy a kaja motivál. Lehet, hogy a játék vagy a simogatás.


(De ahogy látom a kutyasuliban ahova jársz az oktattó nagyon érthet a kutyákhoz!)

2012. márc. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Tanítás előtt pedig adjál lehetőséget a kutyádnak körbe nézni, szagolgatni egy kis ideig. Annyit csak, hogy ne fáradjon le teljesen.
2012. márc. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Nem minden kutyát az étel motivál.

Válts kutyasulit!

2012. márc. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Nos én azt tudnám javasolni neked , hogy keress másik sulit..Nem a kutyára szabják a képzést hanem fordítva , ami nem jó véleményem szerint , gondolom a kiképző(k) megtanult egy fajta kiképzési módszert , aztán azzal próbál boldogulni.
2012. márc. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Válts sulit. Vagy legyél kemény, és bizonyítsd be nekik, hogy kaja nélkül is megy.
2012. márc. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!