Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 22 éves lánynak rotweiler?

22 éves lánynak rotweiler?

Figyelt kérdés
Volt már kutyája, de az egyik németjuhász volt, a másik meg egy keverék kistestű kutya. Az apaja volt a falkavezér, így nem volt velük gond, a lányt is elfogadták stb. De szeretne egy komolyabb kutyát aki őrizné a házat, az előző kutyák nagyon barátkozósak voltak mindenkivel. Érdemes lenne rotit vennie? Vagy egy menhelyi keverék kutya is tud házőrző lenni? Egyáltalán milyen lenne jó?
2012. márc. 15. 21:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Most mi a cél? Az, hogy jelezzen(ugasson) ha jön valaki? VAGY ha kell harapjon is?
2012. márc. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mire kell a kutya?

mennyit foglalkozna vele?

2012. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A kor biztos nem akadály. Ha elég elszánt ahhoz, hogy egy rottweilernek megfelelő életkörülményeket biztosítson, akkor természetesen jó választás. Viszont ha nincs szüksége munkakutyára, csak valami szőrös aranyosra, aki ugat a kerítésnél, akkor teljesen felesleges rotit vennie, keressen fel egy menhelyet, és kérjen ilyen kutyát, kapni fog.
2012. márc. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hát ugasson is, meg harapjon is :D

Ez így egy jó kérdés...Az előző kutyájai nagy ritkán ugattak csak, harapás meg eszükbe sem jutott. Inkább mindenkivel haverkodtak, mondjuk azokat a szomszédok rontották el szerintem, mert mindenki odajárt simogatni őket amíg kicsik voltak, volt aki a kaja maradékot is beszórta....De ha választani kell akkor elég ha ugat. :)

2012. márc. 15. 21:57
 5/14 A kérdező kommentje:
De pl ha elmennénk egy menhelyre, és azt mondjuk hogy közepes méretű, ugatós, kb 1-2 éves kutyát keresünk, csak ennyi lenne? A menhelyesek tudnak ilyesmiben segíteni? Ez így működik vajon?
2012. márc. 15. 22:00
 6/14 anonim ***** válasza:
Akkor nem feltétlenül kell rottweiler. Mert pl. a puli/pumi/mudi egészen éber kutyák. A puliról tudom, hogy aki neki nem tetszik azt meg is harapja, ha kell.
2012. márc. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát elmondod az "igényedet" nekik, amit most felsoroltál, és ha szerencséd van több kutyát is mutatnak neked, és azok közül választhatsz.
2012. márc. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Általában a rottweiler kiváló házőrző de sokuk a területén kívül kedves. Ha ez így megfelel akkor nyugodtan vegyél rottweilert.

Én menhelyen vagyok önkéntes, és biztosíthatlak, hogy tudnak segíteni. Nálunk is vannak ilyen kutyák csak idősek. Nekem is az ilyen ebek tetszenek, a kedvenc kutyám mindenkire vicsorod és oda is kap, akit ismer ahhoz bújik mint a cica.

2012. márc. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyen ezer és egy ilyen kutya van, és a gondozók tudnak segíteni abban, hogy melyikük lesz majd tényleg olyan.

Nem tudom egyébként, hogyan foglalkoztak a régi kutyáikkal, de ha csak ki voltak vágva a kertbe, akkor valószínűleg azért nem őrizték a házat, mert egyrészt nem volt elegendő ösztönük hozzá, másrészt meg mivel unatkoztak, inkább szórakozásnak tekintették az arra járókat, mint fenyegetésnek. Egy jó ösztönű és rendszeresen sétáltatott, tanított, szóval magabiztos falkaháttérrel rendelkező és hiányt nem szenvedő kutyából akkor is előjönnek előbb-utóbb az ösztönök, ha babakorától kezdve minden nap mindenki a kerítésnél zabáltatja.

Egy felnőtt kutyának annyi előnye van, hogy valószínű senki nem fogja abajgatni, de ettől függetlenül ha csak ki van vágva a kertbe egyedül, és napi tíz perc játék meg két simogatás jut csak neki, akkor ne várjon tőle senki házőrző szolgálatot. Adni is kell a kutyának, nem csak elvárni.

2012. márc. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Akkor mindenképpen szét fogunk majd nézni menhelyen. Amúgyis szimpatikusabb hogy egy árva kutyán segíthetek.

2012. márc. 15. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!