Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Muszáj a törzskönyves név a...

Muszáj a törzskönyves név a kutyának?

Figyelt kérdés

Szia!

A kérdésem az, h ha a törzskönyvben van 1 név, ami nem tetszik, megváltoztathatom arra, amilyet én szeretnék? Nem muszáj mondjuk Olgának lennie, hanem lehet Luci is? Még nem volt törzskönyves kutyám, ezért itt kérdezem.


Kíméljetek az értelmetlen válaszoktól! Köszönöm


Üdv


2012. márc. 16. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
úgy hívod ahogy akarod... a törzskönyvi és a hívónév köszönő viszonyban sincsenek egymással
2012. márc. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Oksi, köszi
2012. márc. 16. 20:09
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az lesz a kutya hívóneve, amit csak szeretnél, a TK-i nevén változtatni nem lehet, de hogy hogy hívod a kutyát azt te döntöd el.
2012. márc. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának van egy törzskönyves neve, meg egy hívóneve amit te adsz. Te bármit adhatsz. De nem muszáj, használhatod a törzskönyvi nevét is.
2012. márc. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha már le van törzskönyvezve a kutya, akkor nem. De ha még nem adták be az alombejelentőt, akkor talán egyezkedhetsz a tenyésztővel a törzskönyvi nevet illetően. Azt persze figyelembe kell majd venned, hogy milyen betűvel kell a névnek kezdődnie, vagy milyen koncepcióba kell beillenie.
2012. márc. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyámnak is a hívó neve egész más mint a törzskönyves neve. :)
2012. márc. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

20:09, nem egészen értem, de próbálom. Köszi!ű

Köszi mindenkinek megint! :D :)

2012. márc. 16. 20:24
 8/12 anonim ***** válasza:
Az enyémnek a hívóneve is az ami a törzskönyvi neve, mivel azt is én választottam neki.
2012. márc. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A kutyust bárhogy hivhatod, és ha bemész a MEOE-ba, a törzskönyvre rávezetik a kutyus hivónevét is. például: Kisdombi Olga "Luci". Igy néz ki a dolog:))) de természetesen ezért fizetned kell:))))))
2012. márc. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pedig egyszerű: mikor az öcsémék lefoglaltak egy kiskutyát egy alomból, még nem volt beadva az alombejelentő a MEOE-hez, így meg tudták beszélni a tenyésztővel, hogy ők választhassák ki a törzskönyvi nevét is. Mivel az az alom az U betűs volt, így olyan nevet kellett választaniuk, ami ezzel a betűvel kezdődött. Így lett a kutya neve Untamed Heart (a kennelnév után). Hívóneve Archie. Ők ABC sorrendben haladtak, de van mikor a tenyésztő témák szerint nevezi el az almokat, például egy együttes számait kapják törzskönyvi névül.
2012. márc. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!