Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran fürdethetem a...

Milyen gyakran fürdethetem a kutyám?

Figyelt kérdés

Havanesénk van, bent van a lakásban, mivel nincs kertünk.

Az állatorvos anno még azt mondta, hogy havonta egyszer szabadna csak fürdetni, mert különben bőrproblémái lehetnek. A baj az, hogy sokat visszük ki, belemegy a pocsolyába, vagy a nedves földre, de valahogy mindig koszos lesz. (Nem tudok mit tenni ellene, olvad a hó, most minden tiszta nedves, ősszel ugyanez, télen szintén). Egyszerűen muszáj legalább hetente egyszer megfürdetnem, mert behord egy csomó koszt (van hogy felsöprök, ő végigmegy a szobán, és söpörhetek újra), koszos a szőre, ahogy simogatom, stb. A sima lábmosás, sima vízzel nem elég, mert nem jön ki a kosz a szőréből, plusz a hasűt is mindig meg kell mosni, az is koszos. Én már úgy érzem mindent megpróbáltam, de muszáj legalább hetente egyszer samponnal fürdetnem. Lehet ebből neki baja? Vagy az állatorvos tévedett és simán lehet gyakraban fürdetni? Ti milyen gyakran szoktátok samponnal?


2012. márc. 17. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Sőt... Igazából csak évente 2-3 alkalommal ajánlott. Én már megjártem vele, igaz nem havanesem van.
2012. márc. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

attól függ milyen sampont használsz, vannak olyan speciális kutyasamponok amivel gyakrabban is lehet fürdetni.

A száraz sampont nem próbáltad? az is lehet jó lenne..

2012. márc. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A száraz samponnal kijön a por és kosz ami a szőrében van?

Mert az a probléma alapja, hogy sáros lesz a kutya, bejön, és máris csupa retek a lakás. (Komolyan, nemcsak hogy minden nap söprök, van hogy 2-3 szor, hanem hetente többször felmosok, mégis úgy érzem kosz van, pedig nem vagyok egy rendmániás)

Ti hogy oldjátok meg? Ha nem szaba fürdetni, hát nem fürdetem, de kell hogy legyen valami megoldás a porra-koszra...

2012. márc. 17. 19:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem jó,szerintem inkább nyírasd rövidebbre a szőrét és így könnyebb lesz tisztán tartanod.Én kutyakozmetikusként,évente kb.3-4 szer fürdetem a kutyáimat!
2012. márc. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lebeman, köszi a választ, áruld el nekem, hogy a kutyakozmetikusok hogy veszik rá a kutyákat, hogy nyugodtan tűrjék a fodrászolást? Az enyém nekem mindig hisztizik, a kutyakozmetikus meg (úgy tűnik) simán "elbánik" vele. Már egy csomót gondolkoztam ezen. :)))
2012. márc. 17. 19:22
 6/8 anonim ***** válasza:
na azért ez fajta függő is... meg sampon függő. Kiállítási kutyákat gyakran fürdetünk hetente. Én is hetente fürdetem a kutyáimat (olyan samponnal ami pont erre van kifejlesztve) és se bőr se szőr gondjuk nincsen akkor se mikor idősebb korba ugye már ezt abbahagyjuk és pl letoljuk a szőrt, alatt egészséges, nem korpás a bőr, jó samponnal lehet fürdetni
2012. márc. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Általában idegen helyen és nem a gazda kezében sok kutya kezelhetőbb,nekem ez a tapasztalatom.Sajnos a saját gazdájával szemben több mindent megenged magának a kutya és hajlamos a hisztire.Volt már persze példa,nagyon makrancos kutyára is,de idővel ők is fel adják és beletörődnek a "sorsukba".
2012. márc. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aranyosak vagytok.

Mindenki kapott egy zöld kezet. :D

2012. márc. 17. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!