Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a kutyák közül melyik a...

Ezek a kutyák közül melyik a legmasszivabb/legerősebb? (Nem harc téren, inkább kiállásban, egészségügyileg)

Figyelt kérdés
Rottweiler,Dobberman,Argentín dog,Bullmasztiff,Német dog,Bullterrier,Óriás snaci?
2012. márc. 17. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem teljesen lehet összehasonlítani őket, de ha egészségügyi szempontból nézzük, az a tapasztalat, hogy az ilyen őrzővédő/harci kutyatípusoknak, akiknél a mellső lábak hosszabbak mint a hátsók ("lejt a hátuk"), szóval nekik a csípőjükkel van igen gyakran probléma. Kiskorukban érdemes plusz vitamint adni nekik a táp mellé.

A német dog és a snauzer nem ilyen típusú kutya, róluk nem tudok olyan betegséget mondani, ami gyakran eljön. Talán egészségesebb fajta.

Ha igazán masszív és erős kutya érdekel, keress rá a Cane Corso-ra.

2012. márc. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

*javítás:

- ami gyakran előfordulna.

- Talán egészségesebbek ezek a fajták.

2012. márc. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Cane Corsoval csak rossz tapasztalatom van,nem kellene. Biztos jo fajta,de nekem valahogy nem jön be. Értem,és köszönöm,bár sokra nemjutottam:(
2012. márc. 17. 19:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy én ezek közül dobberman-t tartanék :)
2012. márc. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy nincs az általad felsorolt fajták között,ezért elnézésedet kérem.De,szerintem, a Boerboel nagyon megfelel ennek a két kritériumnak.
2012. márc. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát ha a masszivitást nézzük, akkor biztos a roti, a dogo, a bully meg a bullmasztiff áll az élen. Mondjuk a rotinak vigyázni kell az alakjára, nagyon rondák zsírosan.

A német dog az egy nagyra nőtt öleb, súlya van, meg ennél fogva némi nyers ereje, de rövid életű fajta, és az arisztokratikus megjelenésén kívül nem sokat tud produkálni az általad említettekből. A dobi ugye alkatánál fogva nyúlánkabb, de azért elég szép izomzatot tud oda összeszedni, feltéve, hogy nem az agaras kinézetű, hanem a régi jó kis vaskos dobi. Szóval abból is lehet jót találni. A snaci ról annyira nem tudok mit mondani, személyes tapasztalatom nem sok van, de szerintem ő a "leggyengébb láncszem" a német dog mellett.

Aztán javítsatok ki, ha tévedek, olyan rengeteg tapasztalatom egyik fajtával sincs, csak az általánosan felszedett kutyás tudásomból indultam ki :)

2012. márc. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A német dog épphogy a legbetegesebb fajta. Mivel nagyra nő, nagyon gyakran van vele baj, főleg az ízületeivel.
2012. márc. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dobermann, német dog
2012. márc. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!