Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám miért kerülget?

A kutyám miért kerülget?

Figyelt kérdés
Na a kutyám amikor játszani szeretnék vele és hívom hogy jöjön ide hozzám akkor nem jön, és ha én megyek oda hozzá akkor meg elszalad előlem és sehogy sem akkarja oda adni a labdáját nekem, én megálok egy hejben hívom és ha jön is akkor is elszalad melletem :S most hogyan tanítsam meg neki hogy ide jöjön hozzám és oda aggya a labdát? kérlek sígítsetek! :S

2012. márc. 18. 09:47
 1/6 A kérdező kommentje:
segítenétek?
2012. márc. 18. 09:56
 2/6 anonim ***** válasza:

A hasát mennyire szereti? Próbáltad már úgy, hogy jutalomfalattal odacsalod és megdicséred? Próbálhatod másik játékkal is, amit nagyon szeret.


Itt megtalálod egyébként a leírást.

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. márc. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen fajta a kutyád? Hány hónapos/éves?

Tegyél a zsebedbe száraz tápot és amikor megy feléd mutasd neki, h van nálad kaja. Vagy menj oda hozzá gyorsan fogd meg, h el ne fusson és adj neki tápot. És ez a módszer azért jó mert most tudni fogja, h tőled nem kell félni mert te adod neki a kaját.:)

Nem tudom h segítettem-e, de azért 1 próbát megér.:)

2012. márc. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%

Nem te szoktad végigtrollkodni az értelmes kérdéseket?...

Mindegy, kárpótol a helyesírásod.

De megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel:


A kutyád h.lyének néz.

Már nem tudom, hanyadszor írom: falkavezérségi gondok.

behívásnál alapból nem indulunk el a kutya felé. SOHA.

Az, hogy nem adja oda a labdát, megengedhetetlen.

Nem kellett volna hagyni idáig fajulni a dolgokat...


Nem csak azt kell neki megtanítanod, hogy odamenjen hozzád...

Itt egészen alapvető problémák vannak.


Megoldás:

- kutyasuli, segítséget kérsz. a Cerberost ajánlom, kifejezetten problémás kutyákra szakosodtak.

- olvass kutyatanításról szóló könyveket. Jan Fennell, Cesar Millan (akit utálok, de a semminél jobb), illetve a Bíró Andor, de Pott György féle Kutyakiképzők kézikönyve, amiben nevelési tanácsokat is találsz.

Továbbá a helyedben megtanulnék klikkerezni.


Klikker nélkül hosszabb és keservesebb meló megnevelni a kutyád.


500 forintért veszel egyet egy állatos boltban (Alpha zoo, Fressnapf,...).

Az első 3-5 napban semmi mást nem csinálsz vele, csak véletlenszerűen megnyomod, hogy a kutya is hallja, és abban a szent pillanatban adsz neki egy jutalomfalatot.

(Fontos, a jutalomfalat kicsit legyen és puha. körömnyi párizsi, virsli vagy sajtkockák.)


Utána a kutya már tudni fogja, hogy a "klikk" az jót jelent.


Klikkelés után MINDIG kapjon rögtön jutalomfalatot, akkor is, ha véletlenül klikkeltél.


Így máris magadra vontad a kutya figyelmét.

Ráadásul a kaja is nálad van, és akié a kaja, az a császár.


Kezdj el feladatokat adni a kutyának.

ÜL (megcsinálta) klikk, jutalom.

FEKSZIK (ha megcsinálta) klikk, jutalom

stb.


Leesik a kutyának, hogy ha valamit jól csinál, azzal kiváltja a jutalmazást.


Akkor elkezdheted a behívást.


Ehhez kelleni fog egy másik ember is, lehetőleg ne családtag.


A segítőd megfogja a kutyát, te pedig rohansz el tőle, közben vidám, lelkes hangon mondod a nevét, és hogy gyere.

(Ne ismételgess egy parancsot sokszor, és a behívásnál mindig mondd a parancsszót is, ne csak a nevét!)


Akkor a segítő engedje utánad a kutyát.

Ha mindent jól csináltál, a kutya utánad fog rohanni.

Ha odaért hozzád, azonnal klikk, jutalom, nagy dicséret!

Fontos, hogy ne mindig vedd ilyenkor pórázra!

Sok olyan alkalom legyen, hogy a behívás csak egy "csekkolás" a kutya részéről.


Akkor olyat is csinálhatsz, hogy sétálsz (szintén jó, ha többen sétáltok, mint egy falka - falkavonulásnak is hívják a gyakorlatot -, és ahányszor becsekkol a kutyád (csak odamegy melléd), te klikkelsz és jutalmazol - szó nélkül!



A labdázást részletesen megtanulhatod a Kutyakiképzők kézikönyvéből, ugyanaz, mint az apport...



ETETÉS!!!

Mint írtam, a kaja központi dolog.

MINDEN etetésnél előbb te egyél.

Rendesen játszd el, ahogy beleeszel a táljába.

8van, aki odáig megy, hogy egy alufóliát tesz a kutya táljára és pár karika virslit megeszik róla a kutya szeme láttára.


Nagyon hatásos.

Ez kutyanyelven azt jelenti: én vagyok a vezér, te az alárendelt falkatag.


Néha told el a táljától evés közben is (nem szabad, hogy megmorogjon, ha mégis, szoríts rá a felső pofájára addig, amíg nem nyüszög hogy engedd el. lehetőleg csak így büntesd, ha kemény büntetés kell, ne veréssel meg mittudomén milyen hülyeségekkel.)



és a saját tányérodból SOHA ne adj neki, ha kuncsorog, nézz a szemébe és morogj rá.



Ennyi.


Cserébe tök jó lenne, ha nem trollkodnál a kérdéseknél...:)

Elég nagy sz.rba kerülnél (előbb vagy utóbb megharapna a kutyád), ha és is trollkodnék és nem segítenék.

2012. márc. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kössz a segítséget! :)
2012. márc. 18. 10:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit!:)
2012. márc. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!