Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon innen származik a...

Vajon innen származik a csivavám félelme? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van 1 egy éves csivavám akit az előző gazdája adott ide mondván hogy az ő elvárásainak nem felel meg. Hozzáteszem törzskönyves kutyus bár a standardnak szerintem nem felel meg. (hegyes orr az almafej helyett)És ő tenyésztés céljából vette. A lényeg az, hogy még rajta kívül 3-an voltak a lakásba. Kb 7 hónapos volt mikor elhoztam, nagyon félénk volt sokszor engem is megharapott. Azóta nagyon kedves kis kutyus lett megbízik bennem és elfogad. Viszont ha váratlan helyzet áll elő pl állatorvoshoz megyünk akkor rögtön remeg folyik a nyála meg se moccan. Bár mióta itt van ez is rengeteget javult. Viszont megfigyeltem, hogy ha véletlen nem a ládikájába sikerül végezni a dolgát rögtön fut oda és elkezdi enni és közbe remeg. Sőt ha másik kutya végzi rossz helyre a dolgát azét is megpróbálja eltüntetni. Én arra gondoltam, hogy kis korában ezért bánthatták vagy sokszor a másik kutya végezte rossz helyre és ő kapott érte. Nektek mi a véleményetek? Hogyan tudnék neki segíteni feldolgozni ezt a rossz élményt?
2012. márc. 18. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ezért van. Az ilyen félelmeken csak idővel lehet segíteni szerintem... Esetleg ha látod, hogy ilyet csinál, vidd el onnan, mutasd meg neki, hogy nem kell ezt tennie, és nem történt semmi olyan, ami miatt bárki kikaphatna.
2012. márc. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem is innen lehet a félelme, sok idő kell mire rájön te nem fogod bántani mert véletlenűl nem oda végezte a dolgát mint kellene, amikor ezt látod akkor vidd el onnan, csak egyszerűen fogd meg és vidd át egy másik szobába..
2012. márc. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szegényke:(


Szerintem normális tenyésztő nem bánik így egy kutyával...


hát az állatorvos egyszer "megkínozta" a KÁJomat, és amikor legközelebb kellett mennünk, iszonyatos hisztit csapott (egyébként nagyon engedelmes, sosem volt gond az orvossal sem, csak hát ugye a rossz emlék még túl friss volt...)

Akkor a doki kénytelen volt kint megvizsgálni...


Utána mi azt csináltuk, hogy falkástul (nyilván esetedben falka nélkül) visszamentünk a rendelő környékére és sétáltunk... közben néha kapott jutalomfalatot.

Nálunk elég volt ezt egyszer megcsinálni, és megint normálisan befárad a doktor úrhoz, lehet, hogy egy félősebb kutyánál több ilyen sétás alkalom is kell...



Azt viszont én elfelejteném, hogy ládába végezze egy kutya a dolgát.

Tudom, hogy praktikus, kényelmes megoldás a gazdának, de nagyon természetellenes egy kutyának.


(Amúgy ha a saját ürülékét megeszi, az a táp rossz felszívódását jelenti általában.)


Sajnos, ebben nem tudok segíteni, mert még nem találkoztam ilyen helyzettel...


Amit tudok ajánlani:

Vedd fel a kapcsolatot egy tükörsulival.

Sajnos a kutyusod már kinőtte az ovis kort, de biztos vagyok benne, hogy találtok megoldást a félelme kezelésére.

Én Őrmezőre járok, ahova egy másik kutyasuliból mentem át, mert ott csak rontottak a dolgon.

Őrmezőn 3 foglalkozás után újjászületett a kutyám.:)


kutyasuli.hu



Sok sikert!

2012. márc. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Amúgy tudom őket falkába vinni hiszen van itthon rajta kívül még 5 kutyus. Köztük egy olyan akit úgy mentettem meg állandóan ütötték szegényt. Most már kimerem azt jelenteni, hogy teljesen rendbe jött. És úgy veszem észre, hogy a kis csivava is jól beilleszkedett a falkába, nem nyomják el a többiek és nincs kivételezés. Mivel nekik egy külön épület van berendezve külön kis boxokkal ( nap közben kint vannak a saját udvarukban) és ott van nekik( mindegyiknek külön) egy kis láda újságpapír forgáccsal ha véletlen éjjel kellene a dolgát végezni. Természetesen nem mindig kell oda végeznie:) Megpróbálom ezt, hogy elviszem onnan hátha megérti, hogy nem kell megennie...:)
2012. márc. 18. 10:40
 5/9 A kérdező kommentje:
Jaj azt elfelejtettem, hogy először én is arra gondoltam, hogy a táplálék nem megfelelő vagy nem szívódik fel rendesen de azért mertem ezt kizárni mert ha a ládába vagy kintre sikerül akkor nem nyúl hozzá. Csak ha bentre a járólapra.
2012. márc. 18. 10:42
 6/9 anonim ***** válasza:

jaaaa! Hát ha ez a helyzet, akkor szerintem a táp nem megfelelő neki.

Talán próbálj ki egy másik fajtát...

Mert az oké, hogy mások ürülékét megeszi, de a sajátját csak akkor szokta, ha még tápanyagra lenne szüksége.

2012. márc. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Royal Chaninnal etetem. Ennél jobbat már hova?? De én továbbra is arra gondolok, hogy ez kis kori rossz emlék. Akkor a ládájából is kienné meg kint a földön is nem? És remeg hozzá és sunyin néz hogy látom e.
2012. márc. 18. 10:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a lakásban megeszi, az tipikusan annak a jele, hogy büntették a bekakálásért, és eltűnteti a bizonyítékot, semmi köze a kajához. Idő kell neki és nyugodt légkör, semmi más :)
2012. márc. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szegény :( Biztos, hogy régen verést kapott érte, ha rossz helyre piszkított.
2012. márc. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!