Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy elmúlt az...

Létezik, hogy elmúlt az allergiám?

Figyelt kérdés

Ashtmás vagyok. Allergiás vagyok a parlag fűre, a kutya szőrre, a nyálától meg egyenesen kipattogzok,viszket. Mindig volt kutyánk kertes házban. Mivel az udvaron nem volt nagy a kutyaszőr koncentráció így csak a nyál jelentett rám veszélyt. Megnyalt, mentem kezet mosni.

Most lakásban tartunk egy középtermetű kutyát és az első hónapban,mindig teli orral és gyakori tüsszögéssel kezdtem és fejeztem be a napot még az allergia gyógyszer mellett is. (amit külön a kutya miatt vettem). Egy hónap után úgy döntöttem, hogy nem veszek több gyógyszert (3ezer ft 30db,nekem sok),teltek múltak a napok és azon kaptam magam, hogy gyógyszer nélkül is egyre jobban bírom a kutyát. 2 hónap elteltével semmi bajom sincs. A nyálától ugyan kipattogok,de a szőre és állandó jelenléte a lakásban semmi negatívumot nem vált ki belőle. Lehetséges, hogy hozzá szoktam?


2012. márc. 18. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy állítólag nem lehet belőle kigyógyulni, de valóban van, hogy nem jelentkeznek a tünetek.

Igazából ez egy kicsit ingoványos terület még a tudományban.

Ha jól sejtem, az egész az IgE túlműködése miatt van és a túl steril környezet miatt.

Az IgE olyan makroparaziták ellen kellene hogy védjen, mint a bélféreg.

(nem véletlen, hogy a középkorban senki nem volt asztmás meg allergiás...)


Nyugaton az egyik "gyógymód", hogy kapsz egy kis bélférget, és az IgE-t máris lefoglaltuk.

Most ez a tünetmentességre jó, de hát... szerintem egyik rosszabb, mint a másik.



Elképzelhető, hogy a szervezeted végre hozzászokott a kutyaszőrhöz és nem antigénként kezeli.

De ha "tudományos" akarok lenni, akkor az is lehet, hogy csak bélférges vagy.

na persze nem kell megijedni, az előbb-utóbb feltűnne...



Örülj, hogy nincsenek tüneteid, ez tök jó!:)

2012. márc. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát ha jobban bele gondolok még egy kis bélféreg is jól jönni XD Legalább leadnék pár kilót :D Igen, Én is örülök neki, hogy kedvemre babusgathatom anélkül, hogy tüsszögnék vagy könnybe lábadna a szemem :) NAh és hogy az orromon kapok levegőt :D nahááát :)
2012. márc. 18. 13:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez tévhit, hogy nem lehet az allergiából kigyógyulni. Nekem a macska szőrtől volt taknyom nyálam egybe és húgom nagyon szeretett volna egy macsekot. Felvetettem az állatorvosnak és azt mondta, hogy nagyon helyes, hogy macskát fogunk tartani mert egy idő után megszokja a szervezetem elmúlik az allergia. És láss csodát valóban így is történt:) Most már nyugodtan lehet macskázni is:)
2012. márc. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, erre én is ismerek példákat. Volt, aki a párnahuzat alá is kutyaszőrt tett, majd' megfulladt, de egy idő után a szervezete rájött, hogy ez nem veszélyes anyag. Persze, a gyógyszergyártóknak nem éri meg, ha kigyógyulnak az emberek... Elmesélem az én esetem. Pár éve állapították meg, hogy pollenallergiám és enyhe asztmám van. Hozzáteszem, soha az életben asztmarohamom nem volt, csak az emelkedők, lépcsőzés kicsit kifullaszt. Szóval, írtak fel nekem dilibogyót az asztmámra. Szedtem pár napig, és egyik este teljesen váratlanul lett egy fulladásos rohamom, azt hittem, végem van, mintha összeszorította volna valami a tüdőm. Rettenetes volt. Onnantól fogva nem vettem be egy szemet se. Azóta sem volt rohamom...


A túlzott sterilizációtól, vegyszerektől, kipufogógáztól (ami elvékonyítja a nyálkahártyát) alakul ki leginkább. Tölts minél több időt a természetben, úgyis jó idő van mostanában, használj minél kevesebb mosogatószert (csak ha indokolt, zsíros dolgok esetében), a meleg víz gyakran elég. Öblítőből is csak egy kevés kell, az is irritálja a bőrt. Ha lehet, minél több háztáji termesztésű, nem sok vegyszert látott zöldséget, gyümölcsöt fogyasszatok, és ha lehet, a hús is faluról legyen, ne egy agyongyógyszerezett, hormonozott, napfényt sose látott nagyüzemi állaté. A méreganyagok mérsékelt bevitele ugyanis az allergiás reakciókat is nagyban csökkenti.

Szerintem hamarosan végleg elmúlik a kutyaallergiád, tarts ki :)

2012. márc. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Köszi a tippeket,de én már 3 éves korom óta asztmás vagyok és vidéken nőttem fel. Azért a háztáji tyúk is ki tud csinálni, ha 3000 van belőle és neked kell összeszedni a tójásokat 12 évesen :)

1,5 éve lakom fen pesten.

Még annyit, hogy amikor fogyózni kezdtem (vidéken)és naponta lefutottam 4 km-t (persze először 300m-erenként megálltam kiköpni a tüdőmet)akkor egy idő után egyre jobban bírtam a strapát és a 1,5 hónap végeztével már csak egy kisebb lassítással a közepén sikerült lefutni megdöglés nélkül a távot.Úgy hogy még befújnom sem kellett a roham oldóval,sem a mindennapi használatra kiírt gyógyszerrel sem. Úgyhogy szerintem,ha nem lustultam volna ehhez is hozzá lehetne szoktatni magunkat.

2012. márc. 19. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!