Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya fedezés kérdés. Ha a...

Kutya fedezés kérdés. Ha a szuka kutya tüzel és eljön az az idő, amikor már felveszi a kant? Többi lent.

Figyelt kérdés

Elméleti kérdésről van szó, épp erről vitázok egy ismerősömmel.

Szóval, ha egyszer felvette a kant, és ugye a szukán akár 4-7 napig is rajta lehet ez az időszak, hogy megáll a kannak. Szóval, ha egyszer felvette a kant, azt hányszor szokták megismételni? Mert mondjuk, ha 7 napig megáll a kannak a szuka és mind a 7 nap valaki ráengedi a kant, az szerintem nagyon nem egészséges a szukára nézve, egy részben, mert fáj neki a dolog, másrészben meg szerintem nagy lenne a különbség a kiskutyák fejlettségét tekintve, ha felvenné egy nap és aztán mondjuk, a következő nap megint, meg mondjuk rá 5-7 napra, akkor azok a kiskutyák amelyek az 5-7. napon termékenyültek meg nem lesznek olyan fejlettek, mint azok amelyek már az első napon. Az ismerősöm nem ért velem egyet. Szerinte akár mind a 7 nap rákell a szukára engedni a kant.Most akkor kinek van igaza?


2012. márc. 18. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Bocs, én nem tudom a választ,de engem is érdekel, vissza nézek később, ha válasz.
2012. márc. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Semmi gond rendben, én is nagyon kiváncsi vagyok, mert eléggé összekaptunk ezen a dolgon és nem tudunk megegyezésre jutni.
2012. márc. 18. 13:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nemszokás,csak 2-3 alkalommal ráengedni a kant.Nem csaka szukamiatt, hanem a kanmiatt is,akit nagyon megvisel egy fedezés,utána 1nap szünet kell neki.(és spermája sincs,tehát értelme se az új edezésnek)

Tehát 9-11-13 vagy 7-9-11 a szukától függően.

2012. márc. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Van, aki úgy csinálja, hogy egy természetes és egy mesterséges megtermékenyítést csináltat 2 nap különbséggel, hogy tuti legyen a dolog. Az a szukának sem megterhelő, mégis biztosra mennek.
2012. márc. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

egy-két nap kihagyásokkal szoktak fedeztetni pl mi most fedeztettünk csütörtökön szombaton és hétfőn. Általában 3 alkalommal szoktuk befedeztetni a szukát van amikor kevesebbszer. A spermium átlag élettartama 2-3 de akár 4-7 nap is lehet, teljesen felesleges másnap fedeztetni újra...

A kicsik fejlettségét ez nem befolyásolja, általában a kicsik súlya 300-200 gramm és hasonló fejeltségi szinten vannak (legalábbis nálunk)

2012. márc. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a válaszokat.

Hát, akkor nincs hatással a kicsik fejlettségére, ezt aláirom, pedig azt hittem,hogy abból gond lehet, hogy az egyik fedezés mondjuk kedden van és aztán van egy fedezés rá egy hétre hétfőn vagy a másik kedden, mert másképp fejlődik az a petesejt ami először van megtermékenyitve, mint az amelyik rá csak 6-7 napra. de akkor is felesleges a 7 napból mind a hétszer ráengedni.

2012. márc. 18. 14:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet gond, ugyanis a petesejt leválik és 24 órán át képes a megtermékenyülésre (pont azért élnek olyan hosszan a spermiumok) alapvetően a megtermékenyülés ezalatt a 24 óra alatt zajlik le... azért fedeztetünk 2 naponta mert a petesejt ha az első fedezés után 1-2 nappal válik le a spermiumok még életképesek és megtermékenyítik illetve pont akkor is fedeztetünk...ezért fontos a ciklus diagnosztika és a progeszteron szint mérés, hogy azt az 1 napot betudjuk lőni.

Pl nekem már volt olyan mázlim, hogy levettük a vért reggel és este hívott a doki, hogy akkor holnap azonnal fedeztetni kell, fedeztettünk és egy fedezésből lett 12 kiskutya

2012. márc. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!