Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hetes kiskutya került...

Mara Acoma kérdése:

4 hetes kiskutya került hozzánk, mit ehet? Mikor kell oltani?

Figyelt kérdés
A gyerkőceim találtak egy pici kutyust. Nem igazán tudok vele mit kezdeni, még sosem volt ilyen fiatalka kutyusunk. Kérnék egy kis segítséget. Egyelőre laktózmentes tejcsit adok neki, meg találtam olyan alutasakos kutyuskaját, ami 1 hónapos kortól adható.
2012. márc. 18. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Holnap elviszed állatorvoshoz. Gondolom, féreghajtót ad neki.Oltás majd utána. Vegyél kölyök tápot és áztatva add neki enni, ha már képes tálból enni. Jó lenne kutyatejporban áztatni.
2012. márc. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vegyél egy állateledelesnél valami jobb kölyök tápot (ne Chappi, Darlig és társai, ha lehet) áztasd pépesre és keverd el egy kis joghurttal, először azt kapja. Ha szépen eszik, akkor lehet fokozatosan egyre darabosabbra hagyni neki, kb. 6-7 hetes kortól akár szárazon is mehet. Féreghajtót már most adni kell neki, a 6 hetesen járó parvó elleni védőoltás előtt legalább egyszer le kell féreghajtani.
2012. márc. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

és joghurtot is adhatsz neki. ezek mind jók. 6 hetesen lesz majd az első oltás.

nem volt több ahol találtátok? elvileg egy egész alomnak kéne lennie

2012. márc. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

vegyél tejpótlót neki, mármint kutyaanyatej pótlót


és holnap első körben doki és féreghajtás, a gyerekeid érdekében is...illetve a bolhátlanítást is meg kell ejteni

2012. márc. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4 hetesen szerintem már nem annyira fontos a tejpótló, kb. 3-4 hetes korban már egyébként is kezdeni szokták az elválasztást. Persze az lenne a legjobb, ha a táp abban lenne szétáztatva, de szerintem ennyi idősen neki külön megvenni nem érdemes. Elég egy kis joghurt a tápba, az íze kedvéért. Nagyon szép dolog, amit csinálsz kedves kérdező, a legtöbb ember nem így reagált volna, ha a gyerekei egy kiskutyával állítanak haza.
2012. márc. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
1500-ért van egy doboz olcsóbb tejpótló és kell még neki
2012. márc. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Ismerős szitu anno hozzám is 4 hetesen kerültek a törpe pincser babyk. Féreghajtót neki azonnal mert biztos hogy tele van bélféreggel. Én kecsketejjel hígítottam a Royal Chanin starter kölyöktápot ez volt az egyetlen dolog amit megettek. De nagyon jó még a húslevesnek a leve is. Csak arra ügyelj, hogy teljesen beázzon és pépes legyen. Sok sikert neked:)
2012. márc. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki húsleves levét, kutya fűszerest nem ehet, főleg ilyen kicsi! Akkor már inkább a laktózmentes tejbe áztasd neki a tápot, finom langyosan szerintem biztos megeszi! Nagyon örülök, hogy vannak még ilyen jólelkű emberek :)

Sok szerencsét nektek!

2012. márc. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jah, és ugye azonnal féreghajtás, 2 hetente azt ismételni, 6 hetes korban az első oltás, ahogy azt már előttem is leírták.
2012. márc. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az áztatott száraz táp nem jött be, nem eszi meg. Viszont egész éjjel nyüszít :S Ölbe ringatom mint a kisbabát :) Nem sok alvás volt. De most irány dolgozni... Nem tudom mi lesz vele egész nap, mikor nincs itthon senki. De majd a szomszédoktól meg tudom....
2012. márc. 19. 04:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!