Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen étvágyfokozót ajánlotok...

X_Ramiz_x kérdése:

Milyen étvágyfokozót ajánlotok a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Vettem egy máltai selyemszőrű kutyust ami már 4 éves, de olyan bánatos szerintem , hogy alig eszik . Kb 3 szelet párizsit eszik meg egész nap azt is kézből , és este .

Minden nap kínálom főt kajával abból is a húst, de azt sem eszi .

SOS


2012. márc. 18. 18:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Elviszed orvoshoz. Az megvizsgálja, egészséges-e a kutya?

Ha egészséges, akkor, lehet, időbe telik, míg megszokja az új helyét. Addig vize legyen állandóan. Az ételt napi kétszer, reggel-este elé teszed és kb 5 perc után elveszed előle, ha nem eszi meg.

2012. márc. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi ideje van nálad? Biztos nem beteg? Orvos látta?
2012. márc. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Testmozgás. Az mindig meghozza az étvágyat.
2012. márc. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

NE ETESD KÉZBŐŐŐL!!! Utána elvárja. Valószínű a bánat, 4 évet élt valakivel, aki lemondott róla, és nem értheti miért. Te hogy éreznéd magad?!?! :( Sajnálom szegénykét nagyon :'(

Nos, a kutya étvágyát melegítéssel hozhatjuk meg, ami felerősíti az étel illatát, kis fokhagymával esetleg. Tehát például vegyél a kutyunak egy kis sertésszívet, az olcsó is, azt vágd fel kis kockákra, serpenyőben süsd meg, és törj hozzá egy ici-pici fokhagymát, kb 1 gerezdnek a negyedét 100 g húshoz. Jah, és az olajról is azt hallottam, hogy étvágyserkentőként hat a kutyára. Ilyen kistestű kutyák egyébként nagyon kevés táplálékkal is kihúzzák, ne aggódj! De először is adj neki legalább 3-4-5 nap türelmi időt, és ha így sem jön be semmi, fordulj orvoshoz. De valószínű csak a bánat, és én még kutyát nem láttam éhen halni! ;)

Jah, és semmiféle képpen se érezze, hogy sajnálod, mert az éppen aktuális viselkedését erősíted, inkább tereld el a figyelmét, játssz vele, bohóckodj neki, sétálgassatok.

Sok sikert nektek, remélem segítettem :)

2012. márc. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan lehet kézből etetni, de azt feladatért szokták pl leül megdícséred és megy a kaja. Ez erősíti a kötődést is. Egy kutyának kb 2hét kell, mire be tud illeszkedni az új környezetébe, adj neki egy kis időt. Ételnek meg valami jobb tápot vagy tudatosan összeállított házikosztot adj neki, a párizsit hiába is enné, nincs benne semmi tápláló.

A só és a zsír étvágyfokozó hatású a kutyáknak, de nem szabad túlzásokba esni egyikkel sem. Napi 2x kínáld étellel, max 5-10percig hagyd előtte, ha nem kell neki vedd el és semmi nasi vagy egyéb a következő etetésig. Ha akkor sem eszik megint elveszed, 1-2napon belül visszajön az étvágya és enni fog rendesen.

2012. márc. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat .

11 napja van nálam a kutyus.

Aszt veszem észre hogy a farkát sűrűbben kezdi fent hordani ( szerintem ez jó )

Tegnap is csak a párizsit ette meg . Még egyszer köszi a segítségeteket..

2012. márc. 19. 08:49
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
a következetes higgad nevelés és nagy séták a legjobb étvágyfokozók, és ha abbahagyjátok a hülyeségekkel való etetést pl. párizsi, fűszeres étel egyáltalán nem tesz jó az emésztésének
2012. márc. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagy sétákról annyit , hogy kertes házban lakom és eleget van mozgatva a kutya , rajtam kívül a gyerekek sokat szaladgálnak vele ... A hülye kajáról meg annyit hogy 2 fajta kutyatápot vettem már meg neki elég jó minőségűeket , kutyaszalámit is több fajtát több ízesítésben , kutyakonzervet is de semmi nem kell neki . Te ezek után mit kínálnál neki ami nem hülyeség ?

Mozgással egyet értek de megvan mozgatva a kutya , de már ma jobban érezte magát , szerintem ennek a hétnek a végén már jobban el kezd enni...

2012. márc. 19. 18:25
 9/13 anonim ***** válasza:
Semmi esetre sem párizsit. Egy jó minőségű tápot megveszel. Ahogyan többen is ajánlották, megtanítod rá, hogy nincs válogatás, azt eszi, amit elé teszel. megtanítod a kutyát enni,
2012. márc. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
oks akkor megtanítom :)
2012. márc. 20. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!