Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya kiváló kennelből, vagy...

Kutya kiváló kennelből, vagy menhelyről? Elbizonytalanodtam.

Figyelt kérdés
Egy éve dobermann kutyust szeretnék, végre megtaláltam a legtökéletesebb kennelt, ám a helyi menhely honlapját nézegetve az egyik nj keverék levett a lábamról. A kutyus 1 éves, kicsit félénk. Nem tudom, be merjem e vállalni... Szerintetek? Nem tudom, a szüleim belemennének e, kicsit tartnak a menhelyi kutyuktúl az előélet stb. miatt, mert 5 éves a húgom stb stb, de ez engem nem érdekel, értem ezt arra, hogy nem fajtatiszta stb.
2012. márc. 18. 21:23
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ezt írták róla: Előző gazdája rossz körülmények között tartotta őt, és közel 8 fajtársát is, ezért elkobzásra kerültek! Az emberekkel szemben bizalmatlan, ismerkedésre van szüksége! Tapasztalt gazda kezébe ajánljuk, telepőrzésre.
2012. márc. 18. 21:28
 2/20 anonim ***** válasza:

nem is fogják neked adni,nem családba való,főleg nem egy 5 éves gyerek mellé.

de a menhely jó ötlet,nekem is vannak a tenyésztett kutyák mellett menhelyiek is.

2012. márc. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Most egyelőre írtam nekik, érdeklődtem stb. De nem hiszem, hogy lehetetlen lenne az egész. Főleg, hogy még csak 1 éves a kutyus.
2012. márc. 18. 21:34
 4/20 A kérdező kommentje:
Uszkár és labrador előtt egyébként vizsláink voltak, ök is hasonló körülményekközül kerültek hozzánk.
2012. márc. 18. 21:36
 5/20 A kérdező kommentje:
Pontosabban a 4 vizslából 2 mentett volt.
2012. márc. 18. 21:37
 6/20 anonim ***** válasza:

Legjobb az lenne, ha családosan elmennétek a menhelyre, és saját szemetekkel megnéznétek. A bizalmatlanság szerető családban hamar kiküszöbölhető.

Egyébként egy neves kennelből származó kutya is lehet bizalmatlan a gyerekekkel, ez nevelés kérdése.

A menhelyi kutya nem idős, csupán egy éves. Még alakítható. Én adnék neki egy esélyt. :)

2012. márc. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Megmutatod a kutyit? Nekem ezévben reményeim szerint lesz egy mudim, de később szeretnék majd egy menhelyi kutyust is. Illatos úton láttam olyan aranyos kölyköket, elszorult a szívem is.

Előző vagyok. :)

2012. márc. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Elég rossz kép volt fent, kértem egy másikat, amint azt megkaptam, beleszerettem. Most írtam nekik kérdéseket is. Felrakom képfeltöltésre :).
2012. márc. 18. 21:43
 9/20 A kérdező kommentje:
Holnap jó lesz, ha felteszem?
2012. márc. 18. 21:45
 10/20 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy meg kell kérdezni, meg kell nézni. Az, hogy félénk, nem jelenti azt, hogy veszélyes is lenne. Ha a kislány tudja, mit nem szabad a kutyával és betartja, akkor bevállalhatjátok simán. Egy éves, még nagyon szépen helyre lehet rakni a kis lelkét :)

Egyébként én életem leggyönyörűbb dobermannjával menhelyen találkoztam, vén volt, mint az országút, de azóta sem láttam nála gyönyörűbbet, pedig keresem, hol lehetne olyan dobit találni. Hatalmas lelkű, méltóságos, sokat megélt tábornok volt, széles mellkassal és határozott kiállással, vénségére feladta a leckét a fiataloknak :) Szóval menhelyen lehet igazi gyöngyszemeket találni, egy próbát mindenképpen megér.

2012. márc. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!