Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljunk a szomszéd...

Mit csináljunk a szomszéd romagyerekkel?

Figyelt kérdés
Édesanyámnak van 3 kistestű keverék kutyája, nekem egy keverék és egy Bordeaux-i. Pici utcában (zugban) lakunk, ők laknak a végén. A gyerek 12 éves, neveletlen, értetlen, folyton hergeli a kutyákat, szétszedi a kerítést, hogy azok kimenjenek. Labdával, kővel dobálja a kutyákat. Anyunál az öreg kutya retteg, amint meglátja a gyereket menekül, mint akit kergetnek. A másik kettő viszont annyira begurul, hogy a téglát rágják. Az a baj, ha egyszer kimegy szétszedi a gyereket. Nálunk (mi vagyunk a másik szomszéd) ugyanezt csinálja, csak épp a kerítést nem tudja szétszedni. Viszont botot húz végig rajta napi szinten, hergelve ezzel a kutyát. Igen ám, csak 2 napja véletlen nyitva maradt a kapunk, mindkettő kutya kiment és sakkban tartották a gyereket, a bordeaux-im rá is állt, ha nem rohanok ki megharapja. Persze mi vagyunk a hibásak, hogy gyerekek mellett ilyen kutyánk van. A szülőknek hiába szólunk, elmondják neki hogy nem szabad és ennyi, a gyerek tovább csinálja. Tegnap folytatta, pedig tegnap előtt rontott rá a kutya. Az apja szerint nekem kellene megkötni, mert hogy nagy kutya nem való gyerekekkel teli környékre. Szerintem meg neki kéne a kölykét megnevelni. Mit tegyünk? Ha valamelyik kutya is mégegyszer kimegy, rossz vége lesz.
2012. márc. 19. 10:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom,nem írtad,hány négyzetméteres területről van szó,én ilyen esetben vennék pár méter(megfelelő mennyiségű,hogy garantáltan elég legyen) megfelelő minőségű,sűrű kerítést,a legjobb a léckerítés lenne,ami persze magasabb legyen,mint amit a kutya akár nekifutásból is át tud ugrani.Aztán rászánnám az időt(nem arra törekednék,hogy csesszük össze és 2 perc alatt legyen kész mert közben sül a hús a sütőben és leég,ha nem rohanok oda hozzá és nem épp ott töltöm az időt,miközben a kerítés meg nincs kész) ,és ácsolnék vastag falécekből egy kerítést...aztán ha felállítottad,akkor kitúrni már nem fogja tudni... fájni fog neki ugyanis,ha a fa felsérti a bőrét... nyáron meg,ha jön a jó idő,a meleg ,akkor ráérsz azzal bíbelődni,hogy ez a kerítés még jól is nézzen ki,pl. lefestheted ilyen olyan pácokkal(van ilyen hogy felületkezelő,féreg és különböző kártevők ellen védő cuccok) ,aztán meg lefestheted színre,ha barnára fested,akkor még bele is illik egy fás,természetes környezetbe.
2012. márc. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Először is ne felejtsd el becsukni a kaput(nem a gyereket sajnálnám). Kérdezz utána nem e lehetne feljelenteni azért, mert szétszedi a kerítést. Szerintem igen, de lehet most nagy hülyeséget írtam.
2012. márc. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jó hosszúak legyenek a rudak,és jó mélyre legyenek leverve,mert ha ilyen 20-30 cm-re teszed,akkor azt kiássa a kutya sec-pec alatt... a legjobb az lenne,ha tényleg nem sajnálnád erre a pénzt,és vennél egy kis kavicsot meg egy kis cementet,és a léceket be is betonoznád... azt már garantáltan nem fogja tudni kidönteni úgy akkor...esetleg tehetsz bele vasrudakat,azok még erősebbé teszik az egészet.
2012. márc. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ha a kerítés így megvan csinálva ahogy az előbb leírtam(vasbeton alapok kiásva,bele a fa - vagy méginkább,ez most jutott eszembe- abba is egy vasrúd,a vasrúdra rá egy erősebb drót),akkor nem fog egy idő után próbálkozni,mert elunja,hogy nem könnyű szétszedni,ha pedig még akkor is csinálja,akkor látványosabb mozdulatokkal kell majd csinálnia,amiért már leordíthatjátok a fejét... mert azt észre fogjátok venni... a lényeg hogy erre bizony 2-3 délutánt teljes egészébe rá kell áldozni a beton kötési ideje és a drótháló sziszifuszi felrakása miatt...
2012. márc. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Ezenkívül van egy olyan eshetőség, hogy felpofozod a gyereket,de persze ne kékre-zöldre verd,mert az már bizonyítható,amikor az meg elmegy az anyjához-apjához sírni és panaszkodni rád,és a szülők visszajönnek "revansot venni",akkor te letagadod az egészet.De ezt a megoldást csak akkor válaszd,ha van otthon egy tagbaszakadt izomkolosszus ilyen Toldi Miklós féle bodybuilder erősember,aki meg bírja fékezni a gyerek feldühödt szüleit,ha bunyóra kerülne sor...
2012. márc. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a sokat író válaszadó ötelténél olcsóbb és gyorsabb megoldás is van. Lekamerázni a kiskölyköt párszor miközben hergeli a kutyát, aztán bemenni az önkorihoz a gyermekvédelmisekhez, és megmutatni. Kimennek a családhoz, mert nem megfelelően oktatják a kölyköt.
2012. márc. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
Nincs rendőr ismerősöd? Megkérhetnéd, hogy szépen beöltözve, ijesszen rá kicsit a kölyökre. A hatás garantált...
2012. márc. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Így van, felvételt készíteni, és megmondani a gyereknek, hogy még egy ilyen, és megy a rendőrségre a felvétel.
2012. márc. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Otthon vagytok mikor jön a gyerek ? Ha igen , úgy is itt a jó idő és nagy a szárazság ergo locsolni kell a kertet , és ha halljátok hogy megint a kaput cseszteti adhattok neki a locsolóval, egy fejmosás nem ártana neki :)

Mivel 12 éves sokmindent nem tehettek vele, és nem hiszem hogy a gyermekvédelmisek ilyesmi miatt eljönnek majd elbeszélgetni a gyerekkel , egyszerűbb azt mondani rá hogy gyerekcsíny , mivel fizikálisan nem bántja a kutyákat az a kretén.

2012. márc. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
Az én kutyáimmal meg a kerítésemmel csinálna ezt én agyon ütném ott helybe a gyereket! Jelentsd fel rongálásért. Vagy ahogy írták előttem lévőek csináltasd meg a kerítést vasból...( vagy nem tom h írták:) ).
2012. márc. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!