Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane Corso, vagy Német Boxer?...

Cane Corso, vagy Német Boxer? Kan, vagy szuka?

Figyelt kérdés
E két fajta között vacilálok. Nem egyke kutya lenne, kertesházba, kinti-benti tartással. 22éves lány vagyok, Főiskolára járok, de külön élek a Párommal. És Nagyon szeretjuk a kutyáinkat. Érdekelne melyiket ajánlanátok inkább, és miért? Saját tapasztalatok előnyben!

2012. márc. 19. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Német boxer.:

A boxer karakteres, jó kedélyű kutya, egyszerű és tisztességes, ráadásul barátságos is. Nagyon mozgékony és eleven, spontaneitása pedig olykor féktelenné teszi. Nem olyan embereknek való, akik lakásuk minden egyes berendezési tárgyát féltett kincsként őrzik. Észreveszi, hogy mi zajlik a környezetében, és figyelmes is, de nem ugat sokat. Kiegyensúlyozott, magabiztos kutya, akit nehéz zavarba hozni. Nagyon érzékeny azonban a lakásban uralkodó hangulatra, és a kemény szavak felizgathatják. Nagyon szorosan kötődik a családjához. Nem szabad alábecsülni az értelmi képességeit, nagyon jól kijön a gyerekekkel.


Cane corso.:

A cane corso bátor, kiegyensúlyozott, értelmes és mozgékony kutya. A családjával szemben gyengéd és hűséges. Rideg tartásra nem nagyon alkalmas. Figyelmes, családját védelmező kutya, és ha igazi veszély fenyeget, a hangját is kiereszti. A gyerekekkel jól megfér, idegenekkel szemben viszont gyanakvó; csak a gazdája jelenlétében hajlandó megtűrni őket. Ha megfelelő volt a szocializációja, a háziállatokkal sincs gondja. Más kutyákkal szemben általában harcias.


Én a te helyedbe Cane corso-t választanák és szukát.

Mert, nekem sokkal jobban tetszik mint a Boxer.

2012. márc. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, köszönöm amit írtál. Ezt én is olvastam, kutya-tár.huról van, nem? :)
2012. márc. 19. 14:03
 3/10 anonim ***** válasza:
Jaja.:)
2012. márc. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Szia!

Nekünk van egy Cane Corso kutyusunk aki lány. :) Ő itthon van a kertben, van mellette egy amerikai bulldogunk is, aki fiú, nagyon jól kijönnek. A corso nagyon aranyos és okos kutya, nyugodt, szelíd.

Aposom is Cane Corsot tart, neki van fiú is meg lány is. Nagyon szeretik a gyerekeket, nagyon jó házőrzők. Csak jót tudok írni róluk, aranyos és kedves kutyák, és borzasztóan okosak.

A boxerről nem tudok nyilatkozni, de a Corsot mindenképp ajánlanám :)

Nincs különbség a kan és a szuka között, csak annyi, hogy neked melyik lenne a jobb. Nekünk a lány kutyus nincs megoperáltatva, ezért figyelni kell mikor tüzel, és akkor külön tenni a fiú kutyusunktól. Ilyenkor vérzik, ugye :)

Tehát ha te lakásban is tartanád, akkor vagy meg kellene operáltatni, vagy inkább fiút válassz, mert nem a legjobb, ha mindenhol vércseppet maradnak. A szomszédunkban meg van műtve a lány kutyus, és azóta nem tűzel :) szóval így is lehet, de ezt már Neked kell eldöntened!

Én mindenképp ajánlom a Corsot! :) Okos, szelíd, aranyos, gyerekszerető, jó házörző kutyus :)

2012. márc. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mennyire vagy tapasztalt? Milyen kutyáid voltak eddig? Mit akarsz majd csinálni a kutyával?

A cane corso nehezebben kezelhető, dominánsabb fajta (persze vannak kivételek). Egy corso kannal nem egyszerű az élet. Szukával sem a legkönnyebb, az egyik szuka, akit ismerek, domináns, ha kell, nekimegy kannak is, szukának is, pedig sokat van kutyák közt és ügyesek a gazdái is.

A boxer viszont egyszerűbb eset, könnyen tanítható és nagyon játékos.

2012. márc. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Én vagyok a 14:05-ös válaszoló. Igen, ez tényleg így van.

A corso egy olyan kutya, akivel foglalkozni kell, ha nem foglalkozol vele, akkor "elkajlódik". Nekünk a párom sokat foglalkozott vele, megnevelte. Most 3 éves, és megvan a gyümölcse a sok törődésnek. De meg kell mindenre tanítani! :) Ha van időd és türelmed, csak akkor a corsot :)

2012. márc. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Van egy Bullmasztiff kanom:)

Nincsenek vele "nagy terveim", egyszerűen csak szeretném ha velünk élne, bent a lakásban, éjszaka a szobában az ágy mellett aludna, mint a Bullma, nagyokat túrázhatnánk vele is, lehetne kutyatársaságba vinni, együtt tudna élni a szuka és a kan kutyáinkkal is. (A szuka kistestű) Igazából csak annyira szép ez a két fajta számomra, hogy csak gyönyörködni szeretnék benne, mint a Bullmasztiffomban is. Természetesen az alap dolgokat elvárom tőle, ül, fekszik, marad, lábhoz. Egyszóval egy okos, jól szocializált kutyát szeretnék belőle is nevelni. A Corsotól kicsit tartok, olyan kemény kutyának tűnik a szememben, mint egy pitbull, mondjuk azt sose vennék, a Corso olyan gyönyörű és fenséges, ez fogott meg benne először.

2012. márc. 19. 15:07
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem egy fiú boxerem van, és teljesen igaz rá az első válaszoló által leírt standard fajtaleírás. Nagyon szeretetéhes, sokat bújik hozzánk. Imád játszani, kifáraszthatatlan, sok mozgásra van szüksége, de a lakásban jól elvan egyedül is. A gyerekeket pici korától nagyon szereti. Nagyon jó házőrző, feleslegesen nem ugat, de mozdul és jelez minden idegen hangra. Más kutyákkal jól kijön. Nekünk szerencsénk volt, mert nem domináns. Tanítani őket is kell kicsi koruktól, mert elég makacs típusok. A Cane Corsóval kapcsolatban nincsenek tapasztalataim, de egy ismerősöm mondta, hogy akinek egyszer boxere volt, az kitart mellette. Én sem bántam meg, nagyon jó választás volt:)

2012. márc. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nekem van egy 9 hónapos cane corso szukám, nagyon értelmes, nyugodt, könnyedén lehet sétáltatni (póráz nélkül is), nagyon ragaszkodó!

Barátnőmnek vettem egy boxer fiút(most 1.5 éves), ő pont az ellenkezője, nagyon eleven, sokat ugrál, nagyon húz séta közben, DE nagyon barátságos és jóindulatú!

2012. márc. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én 23 voltam mikor a boxeremet vettem. Hidd el rengeteg erő van benne, annak ellenére, hogy 28 kiló és kislány. Cane Corso hozzá képest hatalmas és szerintem lustább. Mivel fiatalok vagytok egy aktív kutyust vegyetek, mint a boxer, nagyon játékos és imádnivaló. Mellette nem lehet unatkozni!
2012. márc. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!