Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítottad meg a kutyádat...

Hogy tanítottad meg a kutyádat ülni? Jót tesz neki a fenék lenyomós módszer?

Figyelt kérdés
Járok kutya iskolába, ott azt tanultuk, hogy a fenekét kell lenyomni és majd megtanulja, ám én itthon a saját kutyámnak jutalomfalattal és kézjelekkel tanítottam meg, hogy leüljön. Azt hallottam, hogy a fenék lenyomós módszer nem tesz jót a kutyának. Nektek mi erről a véleményetek? Ti hogy tanítottátok meg a kutyátokat ülni?
2012. márc. 19. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a kettő kombinációjával,lenyomtam kicsit a fenekét és amikor leült,megdicsértem és jutalmaztam..kb. kétszer kellett kicsit megnyomnom a fenekét,aztán megtanulta simán,azóta is le tud ülni nyomogatás nélkül.
2012. márc. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

Én soha nem szerettem az ilyen módszereket, hogy nekem kellett "fizikailag rávennem"

Szerintem nincs az a kutya, aki ne jönne rá magától, hogyha a feje fölé tartanak egy finom falatot, akkor le kell ülnie.

2012. márc. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Én meg minden kutyát ezzel tanítottam életem során.


Megkérdezném attól, aki szerint nem tesz jót, h ugyan milyen problémát tud okozni ha lenyomom? Feküdni is úgy tanítom, h lenyomom.

Kicsit kezd már elharapózni ez a semmi fizikai kontaktus a kutyával őrület....Azt megértem (és egyet is értek vele), h verni nem jó, de hogy már egy nyakas is bűn. Meg nem lehet lenyomni a fenekét jöjjön rá ő. Megnézem, h ezzel a módszerrel hogy tanít meg valaki olyan mozdulatokat, melyek pl egy engedelmességi vizsgához kellenek.

2012. márc. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jutalom és kicsi rásegítés. A kettő együtt hatásos.
2012. márc. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1. kutyám: lenyomással tanítottam ülni, utána jutalomfalat. Nem lett tőle semmi baja. Szeret tanulni, és klikkerezni is tud. Mivel megszokta, hogy nevelés közben fogdosom, így mindent könnyen megtanult.

2. kutyám klikkerrel tanítottam ülni. Szeret tanulni, szót fogadni stb. Nem szokta meg, hogy tanulás közben fogdosom, ezért nehezebb megtanítani neki pl az állítást, mert lehajolok hozzá, vagy megmozdulok és máris hízelkedik, bújik, megalázkodik.

A különbség a kettő között csak annyi, hogy az első kutyám 1000%-kal stabilabban ül/fogad szót. Ha ő leül, akkor az úgy marad. Míg a második az izeg-mozog stb, hisz a klikker alatt is így csinálta, nem volt ott a kezem, hogy a helyén tartsa. És ez alatt nem azt értem, hogy a második nem jólnevelt, mert ugyanolyan jólnevelt, senki nem látja de én érzem, hogy melyik a stabilabb.

2012. márc. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Az én kutyámnak bármilyen kényszerítéses módszer nagyon rosszat tesz de eszembe se jutott így tanítani. Először egy lazább, pozitív megerősítéses kutyiskolába jártunk, ahol jutalomfalatos-megvezetéses módszerrel tanultunk, de ez is rosszat tett neki. Annyira belefásult, hogy amit így tanult meg, azt most is csak nagyon kelletlenül hajtja végre. Amit azóta klikkerrel tanítottam neki azokat viszont mindig lelkesen csinálja, pedig bonyolultabbak, mint az ül meg a fekszik. Egészen biztosan kizárólag klikkerrel tanítanám, ha újra kezdhetném!
2012. márc. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Az első kutyámat így tanítottam viszont neki sokkal több időbe került mint ha csak megvezetéssel tanítottam volna. Szóval én a 2.-ra szavazok. Nincs ellenvetésem az elsővel szembe mert úgy is megtanulja semmi baja nem lesz a kutyának csak több ideig tart míg a kutya elsajátítja.
2012. márc. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább kutyafüggő, mint módszerfüggő. Nekem az ül kb 5 perc (kétszer kellett megmutatnom a sajátomnak is és az ideiglenesmnek is), a fekszik kb 10.
2012. márc. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!