Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki akinek volt tapasztalat...

Valaki akinek volt tapasztalata KENELKÖHÖGÉSSEL?

Figyelt kérdés

Van egy kutyusom, sajnos elkapta ezt a vírust. Járunk dokihoz is, ma volt a másadik injekciója, még kell 3 + kapunk valami gyógyszereket is. De szegénykém nagyon köhög, segíteni szeretnék neki. Valaki nem tud házimegoldásokat a köhögés csökkentése érdekében? A doki ajánlott teát, víz helyett azt iszik.


Jajj, és még egy kérdés. Ilyenkor lehet vinni sétálni? Persze nem elengedni, hogy kifárassza magát, hanem csak szépen láb melett egy olyan 15-20 percre, mert a kutyám egyáltalán nem érzi magát rosszul és nagyon sok energiája van.


2012. márc. 19. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Az enyém átvészelte doki nélkül is.


Hársfateát adj neki, az természetes kögöhéscsillapító (nekem is az vált be és a tanyánkon lévő szembeszomszédnak is - mellesleg anyám ért a gyógyfüvekhez, mert természetgyógyász).

Sétálni ilyenkor annyira nem asjánlott, mert szépen elterjeszti a betegséget. Nálunk egy kutya megjelent a gazdájával a futin, mondta h kennelköhögéses, de sétálnia kell. A fertőzés szépen végigment az összes kutyán (mi is ott szedtük össze), az egyik roti majdnem belehalt, az egyik boxer meg 4 hónapig szenvedett vele. Szóval inkább ne vidd, ha megoldható. Ha nem, akkor olyan helyre, ahol a létező legkevesebb kutya jár.

2012. márc. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én még kiegészíteném annyival az eslő válaszolót, hogy sajnos a kutyus még hónapokig fog fertőzni, annak ellenére, hogy kigyógyul belőle! Vigyázz,hogy ne nagyon érintkezzen más kutya (főleg amelyikről tudod h ilyen betegsége volt) ürülékével! És figyelmeztetheted a többi gazdit is rá! Remélem meggyógyul a kutyusod és,hogy nincs semmi komolyabb baja!
2012. márc. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Kamillatea és méz. Mindkettő jó köhögés ellen. Sétáltatni muszáj, mert nem bírják akár hetekig bezárva, de ha lehet ne érintkezzen más kutyusokkal, míg meg nem gyógyul. Egyébként van rá oltás, 1 évig véd, és olcsóbb, mint kikezelni a betegségből. Én is beadattam az enyémnek, azóta nem is kapta el, pedig nálunk is volt járvány.
2012. márc. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tévedés, a kamilla szárít (ezért átverés a kamillás testápoló), max inhalálva jó köhögésre, de ott is csak a nedvesre. Illetve egy kutyával elég nehéz inhaláltatni.
2012. márc. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocs, nem tudtam, hogy a kamilla szárít. Orvos mondta, hogy lehet adni neki, bár lehet hogy igazad van, és nem köhögésre jó, hanem megfázásra.
2012. márc. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!