Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rotit első kutyának? Ronda...

Rotit első kutyának? Ronda kutyák? Sokan mondják nagyon agresszív, és övüké a legerősebb harapás, ez ajánlatos? Kinek van rotija? Tényleg nem bántja a saját gazdáját? Sok történtet hallottam, hogy rátámadt csak úgy saját gazdájára, ez lehet?

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Övüké? Ajánlatos-e a legerősebb harapás? Mi van?

Nem tudod eldönteni, hogy rondák-e?

2012. márc. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Most én sem értem mit akarsz pontosan. Írd le egy kicsit érthetőbben.....
2012. márc. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nekem nem az első kutyám volt roti,de a legjobb ő volt.Türelmes,okos,a gyerekekkel nagyon jól el játszott,mikor megunta elvonult.A többi állatot nem nagyon türte,kivéve az idősebb kutyámat.Én szukát ajánlanék,azok jobbak ha gyerek is van.
2012. márc. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne roti legyen az első kutyád, ha csak ennyire ismered a fajtát.
2012. márc. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Rottweilerhez nálad tapasztaltabb gazda kell! Egyébként szuper kutyák, de első kutyának nem ajánlanám, főleg ennyi felkészüléssel nem. És egy kicsit fogalmazhatnál érthetőbben.

Ha hibázol a nevelésében és a nyakadra nő, sok gondod lehet vele.

2012. márc. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kérdés kissé értelmetlen, de ha még azt sem tudod eldönteni, hogy ronda kutyák vagy sem, akkor a Rottweiler NEM Ajánlatos első kutyának.


Domináns állatok, és ha nem megfelelő gazdija van, akkor ő lesz az úr a háznál, és akkor kezelhetetlen lesz.


Egyébként nagyon okos, és türelmes is egyben a családban élő gyerekekkel, és persze remek házörző.

Már a megjelenése is megfutamítja a lehetséges betörőket.

S persze tanítás kérdése is.


A rátámadt a saját gazdájára azért van, mert nagyon sokan szaporítják a kutyát, ami vérfertőzés is egyben. Ha ilyesmi történik a kutya általában nem lesz 100%-as, így előfordul azoknál hogy igenis rátámad a gazdára.

Ezért nem mindegy, honnan veszel kutyát.


Ha első kutyust szeretnél, akkor válassz inkább ezek közül:


- Vizsla, Fox terrier, Labrador, Tacskó, Csivava,

2012. márc. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne Roti legyen. Fogadj örökbe inkább. Egész életére hálás marad neked. Minek fizetnél egy drága rotiért, ha több ezer kutya kóborol az utcán, és a menhelyen, vagy a gyepin van, és ingyen örökbefogadhatnád? Lehet az életét mentenéd meg, és ő ezt tudná. Nincs hálásabb egy olyan kutyánál, aki már annyi mindenen keresztülment.
2012. jún. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ha első kutyust szeretnél, akkor válassz inkább ezek közül:


- Vizsla, Fox terrier, Labrador, Tacskó, Csivava" Ne haragudj de ezt h gondoltad??? Na mind1. Kérdező ha nem láttad a fajtát akkor hpgy akarhatsz tartani? (nyilván ha azt sem tudod ronda e vagy sem még nem láttál) Neked egy plüss kutya lenne az ideál első kutyának amíg ennyit tudsz a kutyákról

2012. szept. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem is rottweilerem van és 10 évesen kaptam. Most 14 vagyok és azóta még csak rám sem mordult. A családtagokhoz nagyon ragaszkodó kutya, de az idegeneket nem tudja elviselni. Rá lehet bízni a házat. Gyakran használják rendőrkutyának is.
2014. jan. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!