Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most szedtem ki egy kullancsot...

Most szedtem ki egy kullancsot a kutyából. Milyen tünetekre figyeljek?

Figyelt kérdés
Első kutya, első kullancs. Kullancs elleni nyakörvet használunk és szerintem pár perccel azelőtt mászhatott bele, mielőtt kivettük. A feje szerintem nem szakadt bele, mert egyrészt nem úgy nézett ki, mint amelyiknek leszakadt, másrészt még vígan mászott tovább. De szeretném elkerülni a babéziát, szóval mikre figyeljek oda? Csak az étvágytalanság, a levertség és az elszíneződött vizelet a tünete?
2012. márc. 20. 09:39
 1/8 anonim válasza:
Attól függ honnan szedted ki?
2012. márc. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A hátából, közelebb a farkához. Ez is számít?:O
2012. márc. 20. 09:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Figylej arra nagyon hogy a pisije milyen színű. Ha barnás akkor azonnal vidd dokihoz!


Ezenkívül figyeld hogy milyen kedve van, bágyadt-e, van-e étvágya stb.

2012. márc. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kullancs akkor fertőz, ha fertőzött, ha már befúródott és kezdi magát megszívni.

Milyen nyakörv van rajta?

A jó minőségű nyakörveknél is belemehet a kullancs a kutyába, csak, amikor befúródik, a nyakörv méreganyaga megöli. Így lehet találni befúródott, de döglött kullancsot is a kutyában. Viszont annak nem volt ideje fertőzni.

Fertőzésre akkor kell gyanakodni, ha már megszívta magát a kullancs, amikor megtaláljuk.

2012. márc. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ha megszívja magát, akkor ugye vér jött volna ki belőle, mikor széttapostuk? Mert elég nagy volt, úgyhogy nem tudtam eldönteni, hogy megszívta-e magát, mert igazából most először láttam kullancsot. De mikor széttapostuk, akkor nem volt véres. Duoband 2in1 nyakörvet használunk, de még két hete sincs rajta, úgyhogy lehet, hogy még nem kezdett el hatni.:S Ez a kullancs még nagyon is élt, úgyhogy valószínűleg nem hatott a nyakörv.
2012. márc. 20. 11:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Mivel mászkált, nem is fúródott még be.

Egy ideig a kullancs mászkál a kutyán. Keresi a megfelelő helyet.

2012. márc. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De belefúródott, csak azután mászkált, miután kiszedtük és letettük a földre, hogy eltapossuk. Bocsi, ha félreérthető voltam!
2012. márc. 20. 12:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Értem. Akkor, ha megszívta már egy kicsit is magát, valóban vér jön ki a potrohából. A nyakörvnek már ennyi idő után hatni kellene, tehát elpusztítani a befúródott kullancsot.

Végül így marad az, hogy figyeled a kutyádat, ahogy leírták itt.

2012. márc. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!