Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel véditek a kutyáitokat a...

Mivel véditek a kutyáitokat a bolha, kullancs stb ellen? Ajánlanátok olyan termékeket, amik már beváltak? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)


Tudom, a gugli a barátom, arra is sort kerítek majd, de sok mindent nem értek...

Mi az, hogy +/+, +/-, stb?

Hogy tudhatom meg, hogy az én kutyáim milyenek?


Ha lehet, spot on-t szeretnék, vagy legalábbis nem nyakörvet, mert játék közben leszednék egymásról...


A frontline-t már próbáltam, nem az igazi...

De lehet, hogy csak én csepegtettem bénán és túl sok ment szőrre - idén a doki fogja becsepegtetni őket.

És mivel elég drága, nem szeretnék hosszan kísérletezni a márkákkal...:(


4 kutyára kellene, 8, 15, 28 és 75 kg-osak, ha ez számít.


Nagyon jó lenne, ha olcsóbb, de hatékony spot on-t tudnátok ajánlani...álom álom, édes álom:D

Tudom, mindenkinél más válik be, de amit többen írnak, az nyilván nagyobb eséllyel jó az enyémeknek is...



Na kicsit zagyva mert sietek, de előre is nagyon köszönöm a válaszokat!:)


2012. márc. 20. 12:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Advantix spot on-t használunk, nálunk bevált. Bár nem éppen pénztárcabarát, de én a csepp híve vagyok :)
2012. márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

a szerintünk ( sokak :)szerint ,a legjobb a PRAC-TIC nevezetű spot on .

kullancs,bolha,légy ,és szúnyog ellen is !!

rendszeres erdei csavargások,folyókban,tavakban való úszkálás, idegen kutyákkal való napi szintű találkozások után is 100 % -ban megbízható a termék .

fontos,hogy csak receptre kapható,illetve csak állatorvosnál !

a frotline,az advantix meg a többi ehhez képest csak pacsuli.

ára : 40 kg-os kutyára 2800.-ft.

hatásossága : télen -kora tavasszal-késő ősszel 7-8 hét,nyáron,illetve melegebb időben 4-6 hét.

persze 4 hetet garantál a gyártó,mint bármelyik ilyen jellegű terméknél .

drága,de teljesen megbízható !! ajánlom !!:)


vagy


a régóta kutyázók tudják, hogy a fokhagyma kivonat hatásos a kullancsok ellen !!

keress rá ,és használd ez olcsó.

igaz nem működik légyre,és bolhára, de talán 2-3 szer kombinált használatával megoldható olcsóbban is a falka tisztán tartása!

2012. márc. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Mi is Advantix spot on-t használun, tényleg nem olcsó, de nálunk nagyon bevált. Ha nagy testű a kutya, akkor a nyakára a háta közepére és a farára is kell csepegtetni (állatorvos ajánlotta).

Video : [link]

2012. márc. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha spot on akkor Advantix, sokan használják az ismerőseim közül, se bolha, se kullancs nem fordult náluk elő mióta ezt használják, esetleg még a Sabunolt mondanám, ami ugyanaz olcsóbban (még az állatorvosom is említette, hogy ez az advantix másolata és használjam nyugodt szívvel), az egyetlen hátránya az, hogy elég nehéz beszerezni.
2012. márc. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Húha, köszönöm, máris a bőség zavarával küszködök!:D

Még kikérem a doki véleményét is, de az advantix elég meggyőző - az a ritkább verziója nagyon jó lenne, és a másik nevű is tetszik!:)


Jöhet még válasz - akkor is, ha már leírtat ajánlana valaki, megerősítésképpen:)


nagyon köszönöm az eddigi válaszolóknak!:)

2012. márc. 20. 14:35
 6/19 anonim ***** válasza:
Duoban 2 in 1 nyakörvet ajánlom ennyi kutyusra.Nekünk nagyon jó,van olyan mint a Kiltix.Ez 4 hónapos védelmet ír és vízálló plusz a szőrt is ápolja mivel olaj csík is van rajta.Ára 800ft körül van és ha csak 2 hónapig hatékony már megérte.szerintem egyik sem(nyakörv) tart ki olyan sokáig mint amit rá írnak,szerintem kapásból osztani kell a hatékonysági időt kettővel.Kiltix mellett is bele ment a dög a kutyámba.de most még nem volt benne.
2012. márc. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Sajnos a Kiltix ilyen, belemegy a kutyába és akkor fejti ki hatását, ezért írják róla, hogy megöli a kullancsokat.

Ezt a másik nyakörvet én is megnézem, de sajnos én csak a spot on-okról olvastam, hogy ezek távol is tartják a kullancsokat, ellenben a nyakörvekkel, amik csak megölik.

2012. márc. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Igen tudom hogy a Kiltix nem tartja távol a kullancsot de amikor kiszedtem a kutyámból még boldogan élte napjait és úgy megszívta már magát hogy akkora volt mint egy borsó!A Duoband is ilyen szerintem hogy elvileg csípés után öl,de én cseppet is használok mellé mert ha már bele megy a dög cseszhetem,simán megfertőzheti a kutyám.ezért mivel szerintem ugyan azt tudja mint a Kiltix hülye lennék megvenni 3x annyiért.
2012. márc. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Hát igen, így teljesen felesleges. Az Advantix-szal szerencsére még nem volt ilyen gondunk, távoltartja a kullancsokat, egyet sem szedtem még ki belőle, csak hát havonta jóval drágábbra jön ki, mint a nyakörv, de ennyit megér a nyugalom :)
2012. márc. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nekünk is az Advantix vált be leginkább, az egyik kutyának jó volt az Exspot is, a másik vakarózott tőle.

A +/+ és +/- jelzés egy genetikai szűrésre utal, ami az ivermectin érzékenységet vizsgálja, mivel több élősködő elleni készítmény tartalmazza ezt az anyagot, így nem célszerű olyan kutyán használni, amelyek erre érzékenyek. A +/+ a teljesen mentes, a +/- a hordozó, de elviekben nem érzékeny, a -/- az érzékeny. Ez általában a collie fajtáknál fordul elő, onnan tudod meg, hogy a kutyád érzékeny-e az ivermectinre, hogy drága genetikai tesztet csináltatsz, de a legtöbb fajta nem érzékeny rá, szóval általában felesleges.

2012. márc. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!