Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a helyes módszer egy...

Mi a helyes módszer egy kölyök kutyát a gyerekekhez szoktatni?

Figyelt kérdés

8,5 hónapos a bullmacim, imádja a gyerekeket. De bajban vagyok az összeszoktatással, hogy megtanítsam neki, a gyerekekhez finoman kell közeledni (nem mintha a felnőttekhez nem, de náluk már nincs ilyen kitörő öröm részéről). Folyamatosan próbálkozunk, de nehéz olyan szülőt találni, aki odaengedni hozzánk a gyermekét és türelemmel kivárná, amíg lenyugszik a kutyusom.

A kérdésem az, hogy egyáltalán jó a módszer, ahogy próbálkozom, vagy máshogy kéne?

Tehát amikor odajönnek megsimogatni, a kutyusom szive szerint, kirántaná a pórázt a kezemből, annyira menne a kisgyerekhez. Ilyenkor leültetem és megvárom, amíg megnyugszik, majd szólok a kisgyereknek, hogy most már jöhet, csak ahogy odaér, vagy csak nyúl felé, a kutyusom ismét puszilgatná, ugrálna rá és jószándékból ugyan, de simán feldöntené, ilyenkor leültetem újra, várok amíg ismét megnyugszik, viszont nagyon kevesen jönnek oda harmadszorra is, inkább elmennek :(

Hogyan próbálkozzunk?



2012. márc. 20. 20:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy idegen gyerekek mennek oda, vagy családtagok?


Mert ha családtagok közt vannak kisgyerekek, az lenne a legjobb megoldás, hogyha előbb vele ismertetnétek meg a kutyust, és hadd szokja meg, mi a különbség egy felnőtt, és egy gyerek között.


Az ugrálást meg kell szüntetni. A legjobb módszer, hogy mikor ugrálni próbál kicsit erősebben megrántod a pórázt ( de ne úgy, hogy kitörjön a kutya nyaka xD) s rászólsz erélyesen: Nem szabad! / Nem!

Ha továbbra is csinálja akkor vidd el egy séta körre a kutyát, és próbáld meg újra a gyerek közelébe vinni, és ha megint ugrál akkor megint húzd meg a pórázt, és mond újra: Nem szabad.


Ha egyszer nem ugrál fel, akkor adj neki Jutalom falatott, hogy összekapcsolja a kicsi agyával, ha nem ugrál finomat kap.


Ha idegen gyerekek, akkor a legjobb ha a jutalom falatost próbálod meg, hiszen a kutyát legjobban Étellel lehet motiválni.

2012. márc. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Idegen gyerekekről van szó, az utcán. Családban sajnos nincs kisgyerek.

Az a baj ilyenkor, hogy van pár dolog, aminél nem motiválható jutalomfalattal, akkora izgalomba jön, hogy nem érdekli.


Egyszer volt arra példa, hogy elmentünk ismerősömékhez, ott volt 2 kisgyerek, tűzről pattantak voltak, abszolut nem tartottak a kutyától, még egy kicsit sem. Ez családi ház udvarában volt, póráz nélkül voltunk és ott gyönyörűen eljátszott velük. A gyerekek futottak bottal a kezükben és nagyon óvatos volt velük.

Csak hát ez 1 alkalom volt. És az utcán, pórázon teljesen más. Úgy képzeld el, hogy tök normálisan sétálunk, jön mellettünk egy család pici gyerekkel és húzna oda hozzájuk, amint meglátja őket.

Sok mindennel voltunk így, de azokról sikerült leszoktatni. Pl. ha más kutya jön, már nem húz oda hozzá, simán le tudom ültetni és megvárjuk, amíg elmegy előttünk...

2012. márc. 20. 20:55
 3/17 A kérdező kommentje:
- A 2 kisgyerek csak vendégségben volt...
2012. márc. 20. 20:56
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha arról le tudtad szoktatni, hogy ne akarjon pórázon más kutyákhoz menni, akkor ugyanezt az idegen gyerekeknél is meg lehet csinálni.

A simogatás engedélyét pedig halaszd el egy ideig.Majd higgad a kutyád, és akkor ismét lehet engedni idegen gyerekekkel simogattatni.

2012. márc. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én szívesen kölcsön adnám neked a gyerekeimet, 3 is van, imádják a kutyákat, csak mi vidékiek vagyunk... :) Én a ló másik oldaláról írok, nekem a gyerekeimet kellene valahogy leszoktatnom arról, hogy minden, de minden kutyának rögtön a nyakába ugorjanak. Semmi félelem érzetük nincs a kutyákkal kapcsolatban, mivel nekünk is van 3, így azt hiszik, minden kutya jól nevelt és szelíd. Na meg az idegen kutyákat is féltem.... :D
2012. márc. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
5 vagyok, a válaszom lemaradt.... Szóval, jó amit csinálsz, tényleg az lenne a jó, ha ismerősök gyerekeivel ismerkednétek, de egyszerre ne csak 1 gyerek legyen, 2-3 gyereknél osztódik a figyelme, és hamarabb lenyugszik... Egyébként hidd el, csak te hiszed, hogy feldöntené, a kutyák ösztönösen érzik, hogy kisgyerek, akit védelmezni, óvni kell!
2012. márc. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Okés, köszi mindenkinek :)

Akkor az utcán megtanítom neki, mint a kutyák esetében, hogy nyugodt legyen, amikor elmennek mellettünk a gyerekek.


Utolsó! Hát tényleg jó lenne, ha kölcsönadnád a gyerkőceid :D Az a baj, hogy ugye póráz nélkül nem lenne ilyen gond, csak ahol a gyerekekkel találkozunk, az általában forgalmas utca, ahol nem tudom elengedni :S

Jó lenne keríteni valaki gyerekes családot :D - amúgy mi székesfehérváriak vagyunk :)

Azért szeretném mindenképp hozzászoktatni gyerekekhez, mert azért 2-3 év múlva mi is tervezünk babát. Ha nem is sikerülne ilyen családot találnunk, remélem addigra ugye már megkomolyodik és nem lesz ennyire izgága :)

2012. márc. 22. 10:56
 8/17 anonim ***** válasza:
Mi meg Heves megyeiek :) Ahogy öregszik, úgy nyugszik majd meg. Én a gyerekekhez kölyökként hoztam a kutyákat, van kistestű és nagytestű kutyánk is, 2-3 nap alatt rájöttek, hogy kell a gyerekekkel bánni, de az idő alatt sem voltak nagy problémák. A legeslegnagyobb gond az volt, mikor az alig totyogó a nagykutyába kapaszkodva felállt, és elkezdte "szerelni" a kutyát, aki 10 percig tűrte, aztán megunta, és kisétált a gyerek alól, aki így elvesztette az egyensúlyát és lecsücsült. :D De az a jó, hogy minden különösebb tanítás nélkül érzik a kutyák, hogy velük kicsit finomabban kell bánni. Egyedül a birkózáskor engedik el jobban magukat, a nagykutya nehezebb, mint a legnagyobb gyerekem, de ilyenkor simán lebirkózza őket, mert az egy olyan szituáció. Persze SOHA nem bántaná, mindig tudja, hol a határ... Szerintem ne aggódj ezen. Nincs felétek olyan futtató, ahová gyerekesek hordanak kutyusokat? Az a személyes tapasztalatom, hogy a kutyás családok engedékenyebbek ilyen szempontból, mert értik a helyzetet. De azok, akiknek nincs kutyájuk, esetleg a szülők félnek is a kutyáktól, vagy nem szeretik őket, ott nem is veszik szívesen az ilyen közeledést. Én például rettegek az idegen kutyáktól, mégis tartok kutyákat, és a gyerekeimet simán odaengedem más kutyákhoz, ha a gazdi engedi. Csak hát nálunk nem divat a kulturált ebtartás :(
2012. márc. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Aranyosak lehettek :D Hát igen, nálunk is szempont volt az is, hogy a kutya szeresse a gyerekeket, írták is a bullmacikról, hogy "Nagy a gyerektűrő készségük", azt azért nem gondoltam volna, hogy rajongani fog értük :), de sebaj :) Milyen fajták a kutyusaitok?

Sajnos nincs egyetlen egy kutyafuttató sem a városban :((

Idegen kutyáktól én is tartok, de azt veszem észre, hogy a többi gazdi is így van vele. Elég sok agresszív kutya van a környéken (nem emberekre, hanem kutyákra veszélyes), épp tegnap mondta az egyik ismerősöm, hogy tudomására jutott, hogy az egyik csaj (akiből ki nem néznénk) már odáig jutott, hogy késsel a zsebében viszi sétáltatni a kutyáját és ha gond lesz, használni is fogja...

2012. márc. 22. 11:41
 10/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szerintem nagyon jól próbálod megoldani a szitut! Az a lényeg, hogy a kutya rájöjjön: ha ugrálok, akkor nem simiznek a gyerekek, ha nyugodtan ülök, akkor van simi :)

Próbáld azt, hogy ugrásnál keményen letiltod, és ha a sejhaján marad, akkor kapjon akár egy fél marék fincsi sajtot, párizsit, vagy bármit, amit szeret.


"a kutyák ösztönösen érzik, hogy kisgyerek, akit védelmezni, óvni kell"

Szerintem ez teljesen igaz. Ha nem tanítjuk meg a kutyáknak, hogy a kis emberek törékenyek és óvatosabban kell viselkedni a környezetükben, akkor nem is fogják tudni.

Pl. Argos kutyám imád a feléje barátságos emberekhez dörgölőzni, hempereg, hasba rúg, stb :D csak az a gond, hogy a gyerekeknek is simán nekidől, a múltkor majdnem hanyatt esett ettől egy kisfiú :) tehát tényleg meg kell mutatni a kutyának, hogy kicsit vegyen vissza magából

2012. márc. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!