Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pénteken meg kell válnom a...

Pénteken meg kell válnom a kutyámtól, ami iszonyatosan fáj! Új gazdihoz kerül. Hogyan tudnám megkönnyíteni mindkettőnk számára a búcsúzást? Neki mennyire és meddig fájhat?

Figyelt kérdés
:((((((((
2012. márc. 21. 08:48
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom nem csak ez a baj, valószínűleg egyéb jelek is vannak arra, hogy nincs rendben a családban a rangsor. Viszony-rendezésre lenne szükségetek, keress tükörsulis oktatót. Peste: Népsziget, Őrmező, Rákoscsaba. Vidéken: Győr, Zalaegerszeg, Pécs. Már ha még nem késtünk el ezekkel a tanácsokkal.
2012. márc. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Utána nézek ezeknek! Még nem vitték el, úgyhogy semmi sem késő!!
2012. márc. 21. 09:33
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

Ne add oda! Tényleg segíteni fog a kutyasuli/tréner, csak ez sem 2 napos munka lesz, mert első sorban neked, nektek kell megtanulni azt, hogy hogyan kell viselkedni a kutyával szemben, hogy ő elfogadjon titeket falkavezérként. A lényeg végülis annyi, hogy most azért pisil/kakil a lakásban, mivel ő képzeli magát falkvezérnek, neki mindent szabad, az az ő területe stb. stb.

Kezdésnek olvasd el ezt:

[link]


Minden egyes pontját kezdjétek el alkalmazni MINDIG. Emellé mindenképp szükséges az oktató (első sorban szerintem hozzátok menjen ki, lássa azt, hogy milyen hibákat követtek el, a csoportos kutyasuli csak ezután jöjjön.)

2012. márc. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
Amit átküldtél, abból sajnos több dologra ráismertem...ezek szerint akkor ez a baj, nem érez bennünket falkavezérnek...
2012. márc. 21. 09:47
 25/42 A kérdező kommentje:

"miért kéne egy baba miatt elküldeni a kutyát? Bocs, de remélem fájni is fog neked, ha képes vagy ilyet tenni. És a kutya jobb helyre kerül"


Tényleg ennyire rossz ember lennék, mert féltem a gyermekem??!!!

Ettől függetlenül nem voltam/vagyok rossz gazdi! Szeretetben nőtt fel, mindig finomakat evett, minden évben velünk nyaralt, még Bulgáriába is magunkkal vittük, hogy ne panzióban legyen és nagyon élvezte!! Vannak dolgok, amiket sajnos meg kell lépni, akkor is ha ku....a fáj!!!!!!! Most a gyerekem a fontos, az ő egészsége!!! Természetesen felkeresek egy ilyen trénert!!

2012. márc. 21. 09:55
 26/42 anonim ***** válasza:

Még azt tudom tanácsolni, hogy vegyetek egy szobakennelt. A kutyák nem piszkítanak maguk alá. Eleinte nyitva kell hagyni, sok simivel és jutalomfalatkával megszerettetni vele. Ha már be van zárva, amíg hisztizik, sosem szabad kiengedni! Meg kell várni, míg befejezi, és csak akkor. Fokozatosan növeld a bent töltött időt. A végén békésen szunyókál bent, szeretni fogja. Ha kiengeditek, sipirc le vele! Piszkítás, sok dicséret, simi, jutalomfalat.

Aztán olvasd el ezt, többször is:

[link]

Ez is egy nagyon jó könyv, Jan Fennel -

Kutyapszichológia, középtájt (Regular Download):

[link]

Az új szabályokat pedig következetesen betartani, tessék kicsit szigorúbbnak lenni, mert ő nem cuki szőrpamacs, hanem kutya! Tessék megnevelni. A gyereket pedig nem kell agyonfélteni, ha nem piszkol már be az eb, mert egy kis baci kell az immunrendszerének, különben mindenre allergiás lesz! És érzelmileg is jó hatással van rá a kutya, később állatbarát lesz, megtanul közeledni az állatokhoz. Én a kutyával mászkáltam négykézláb a házban, rá támaszkodva próbálltam lábra állni. Ne küldd el a gyereked későbbi legjobb barátját, inkább neveld meg!

2012. márc. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

Szia!

A sulit mindenképpen érdemes lenne megpróbálni. Vannak nagyon jó kutyás könyvek is a témában. Jan Fennel könyvei. Nem drágák megéri megvenni, csak pár szabályt kellene betartanotok és javulna a helyzet. Az első könyvében volt is egy ilyen kutya aki mindig bekakilt bepisilt és leszoktatta róla. Mindenképp próbáld meg. Ha most elkezded csinálni elméletileg már 1-2 hét után látni fogod a javulást. Egyébként meg ne szidjátok meg, ha becsinált, mert akkor csak szorongani fog és azért sunyiban fogja csinálni. Csak takarítsátok fel, közömbös arccal. Ha kint végzi a dolgát nagyon dicsérjétek meg juti falat simi. Nem lesz egyszerű feladat de nem lehetetlen.

2012. márc. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy sikerült felismerned a probléma forrását :)

A könyv tényleg jó, amit ajánlottak, itt megtalálod tárolt változatban, mert sajnos nem igazán lehet hozzájutni (én anyutól kértem ezt a könyvet, de sehonnan sem tudta megszerezni, netről lett kinyomtatva).


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. márc. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
Van megoldás, csak akarni kell. Ha szereted a kutyát, és azt szeretnéd, hogy veled maradjon, és boldog élete legyen, akkor keríts szakértő segítséget. Van megoldás, tényleg, csak az a kérdés, hogy mennyire akarod.
2012. márc. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
Milyen a viszonya a többi kutyával? Mennyit van kutyák között szabadon engedve? Ha ezekkel nincs baj, keress rá a www.kutyasuli.hu oldalon a tanfolyamokra és ha tehetitek iratkozzatok be, alapfokra. Elképesztő változást fogsz tapasztalni, már akár 4-5 héten belül.
2012. márc. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!