Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek? A szomszédom...

Bandris kérdése:

Mit tehetek? A szomszédom valószínűleg átjutott a kerítésen és "bottal" megverhette a kutyámat (7 hónapos németjuhász).

Figyelt kérdés

Valószínű hogy csak akkor mikor napközben nem vagyunk itthon. Hogy honnan gondolom hogy bottal... mert eddig sem ásótól sem seprűtől nem félt. Most melankólikus a kutya alig akar enni és a játék sem a régi, egyik napról a másikra. Azért gondolok a szomszédra mert a telek sehonnan

sem közelíthető meg csak felőle. Egy kis segítséget kérnék

elsősorban a kutyus lelkiállapotát szeretném helyre hozni.

És ha van rá lehetőség hogy jogi útra vigyem így semmi bizonyíték nélkül légyszíves segítsetek. Köszönöm!!!



2012. márc. 21. 19:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
de miért tette volna a szomszéd? Hát a kutyusodat most sokat szeretgesd, legyél vele, szentelj neki több figyelmet, mint eddig... nem tudok mi mást tehetnél még. Jogi úton, se hiszem h sokat tehetsz, hisz ha egy ember üt meg egy másikat , és nem 8 napon túl gyógyuló sérüléseket okoz, azt se veszik komolyan... De remélem valaki hasznosabb tanácsot fog tudni adni, mint én!!
2012. márc. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Honnan gondolod,, hogy a szomszéd volt??
2012. márc. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

mért verné meg???


zárd be vhova, garázsba vagy a házba, illetve ha van akkor kennelbe és ezeken a helyeken nem tudja bántani..

amíg nincs rá bizonyíték nem fognak csinálni semmit..


szegény kutyus :(

2012. márc. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerelj fel egy kis kamerát,akkor meglátod,hogy tényleg a szomszéd bántja-e. Amúgy nem lehet,hogy beteg?
2012. márc. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Bizonyíték nélkül nem tehetsz feljelentést. Egyszer maradj otthon a házban, ő higgye azt, hogy elmentél otthonról és a házból figyeld mi történik. Ha átmászik a szomszéd és bármit csinál rögzítsd valahogy!
2012. márc. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A szomszédomra azért gyanakszom mert, szokása volt fel akasztani a saját kutyáját amíg élt szegény stb... kenelem van de nálam azt a célt szolgálja ha jön olyan személy aki fél a kutyustól akkor ne legyen probléma, egyébként meg miért zárjam be a saját területemen amihez másnak nincs köze?

Köszönöm az eddigieket de még várok válaszokat!

2012. márc. 21. 19:29
 7/14 gabrielli ***** válasza:
100%
Hát figyelj ide! Valaki írta már előbb: rejtőzz el otthon, ne tudja hogy otthon vagy. Innentől viszont az én variációm egész más: ha megjelenik az udvarodon akkor egy jó husánggal állj elő, ha kézzel nem bírsz el vele és adj neki egy jó atyait! Elvégre ő magánterület sértést követett el és a törvény előtt szava sem lehet, sőt, esetleg akár lopni is jöhetett.
2012. márc. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
igaza van az utolsónak, most valami változás történt, hogy mit tehetsz azzal, aki behatol a területedre! Nézz utána, mert én csak azt hallottam, hogy tényleg elláthatod a baját!
2012. márc. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen erre már gondoltam én is. Van is erre a célra félrerakva egy csöpp szögesléc.
2012. márc. 21. 19:54
 10/14 anonim ***** válasza:
Mindenképp meg kell bizonyosodni ,hogy tényleg a szomszéd volt, mert így az egész alaptalan vádaskodás ami persze semmilyen jogi fórumon nem áll meg. Kamera vagy lesben állás. A kutyus még fiatal ,kiheveri mire felnő, csak sok pozitív megerősítés kell neki, meg kell mutatni neki ,hogy nem a bot bánt hanem aki tartja.
2012. márc. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!