Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megkérhetem? (Kutyások)

Megkérhetem? (Kutyások)

Figyelt kérdés

Kb.Egy hónapja megtámadta a szomszédos szeméttelepről kiszökő német juhász, a kutyámat. Azóta a mögöttünk lévő utcában befogadták a kutyát. Egyszer mentünk arra és vicsorgott a kutya a kutyámra, rá szóltam a kutyára, de a gazdája megsimogatta a kutyát, hogy megnyugtassa. A kutya ettől persze nem nyugodott meg,hanem még nagyobb erővel vicsorgott, mert jutalmazásnak vélte, természetesen. ( A gazda tudja, hogy megtámadta a kutya a kutyámat) Ma egyedül arra mentem, kivettem a táskámból a gázspray, ha esetleg kiugrana a kerítésen. ( Az eset óta poszt traumás stressz szindrómám van és beszereztem életem első gázsprayét. Remélem sosem kell használnom.) A kutya vicsorgott, de határozottan, erélyesen rászóltam többször, végül, hátra kullogott.


Az igazi kérdésem az lenne, hogy ha látom, hogy a gazdája simogatja a kutyáját, amikor az a kutyámra vicsorog, megkérhetem-e, hogy ne jutalmazza simogatással, amikor a kutyámra vicsorog? Vagy esetleg, hogyan kérhetném meg. Nem akarom megsérteni, csak megszeretném kérni. Nyilván nem direkt csinálta, hogy ezzel a kutyáját hergelje. Szóval Ti mit mondanátok?


2012. márc. 22. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Amit leírtál. Kérd meg, hogy ne simogassa, mert ezzel dicséri a kutya viselkedését, nem pedig nyugtatja.
2012. márc. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2012. márc. 22. 10:46
 3/3 anonim ***** válasza:
26%
Nem igazán értem, hogy miért állsz le a kutyával kiabálni (rászólni)? Határozott lépésekkel menj el a kerítés mellett az utcán, ez gondolom olyan 20 másodperc és hagyd figyelmen kívül a kutyát! Ezt a szűk fél percet kibírod. Vagy menj át a másik oldalra. Egy idióta szomszéd az én kutyámmal is rendszeresen leállt veszekedni kerítésen keresztül, és csodálkozott, hogy a kutya egyre jobban utálja őt és egyre jobban ugat. Mit vártok, hogy a kerítés mögötti kutya majd szótfogad egy vad idegennek, aki az ő szemében egy betolakodó és a privát területét veszélyezteti?
2012. márc. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!