Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a helyzet az otthon egész...

Mi a helyzet az otthon egész napra magával hagyott kutyákkal?

Figyelt kérdés

Konkrétan a szomszédom kutyájáról van szó, még nem láttam, valószínűleg egy kistestű kutya, mert magas - hosszútávon nagyon idegesítő - hangja van.


Tehát a szituáció:


A szomszédom reggel elmegy dolgozni, a kutya itthon marad, és kisebb nagyobb megszakításokkal estig ugat. Amit én a szobában két ajtóval beljebb hallok. Esti műszakban dolgozom, úgyhogy pihenésem napok óta nincs (amióta ideköltöztek). Ha ez így megy tovább ki fognak rúgni a munkahelyemről, mivel erősen romlik a teljesítményem, ahogy nem tudok eléggé figyelni mindenre a kialvatlanság miatt.


A szomszédomnak persze nagyon jó, neki csak az aranyos kiskutya rész marad mikor hazaér, van kit simogatni stb., nekem viszont az egész nap vakkantós rész jut. Neki csak a kutyáját kell eltartania, nekem viszont van egy féléves gyerekem is, talán egy kicsit nagyobb felelősség és komolyabb feladat, jó lenne, ha a jövőben is tudnék neki mit enni adni - azaz nem veszíteném el a munkámat örökké nem lesznek türelmesek velem..


Egyáltalán szabad ilyet, hogy egész napra magára hagyok egy kutyát a panelban, vagy mit tegyek, költözzek el?!


Az a véleményem, hogy önzőség csak azért, kedvtelésből tartani egy kutyát, hogy abban a néhány esti órában, esetleg a szabadnapjaimon ne legyek egyedül, ugyanakkor nem törődni azzal, hogy a kutya mennyit van egyedül és mennyit szenved így egész nap - és nem utolsó sorban a szomszédok.


2012. márc. 22. 10:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Amúgy "magára hagyott" - legalább egy példa a figyelmetlenségemre. És ez még semmi, nem tudok rendesen számolni, minden kiesik a kezemből, egyszerűen ezt nem lehet elviselni, napi 4-5-6 óra alvás nekem nem elég:(
2012. márc. 22. 10:52
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem rég költöztek oda, simán lehet az új hely miatt is, hogy nyugtalan, de állhat mögötte szeparációs stressz is. Próbálj beszélgetni a gazdival, hogy mióta áll ez fenn. Valószínű, ő azt sem tudja, hogy mit csinál ilyenkor a kutyája, ha tudná (és van benne egy kicsi emberség), akkor tenne ellene.

Mi is panelban vagyunk a kutyámmal, napi 9-10 órát van egyedül. Szinte végig pihen. Akkor ugat egyet-kettőt, ha a konyhaablakból hall vmi zajt beszűrődni (kutyaugatás, furcsa hangok stb.), én pár hete kérdeztem a szomszédomat, hogy mit hallanak, de semmit szerencsére, csak tényleg ez a pár ugatás. Egyébként a legtöbb kutya napi 12-16-20 órát alszik fajtától és lefárasztástól függően. Úgyhogy amelyik kutyát lefárasztották és rendesen meg van nevelve, az napközben alszik, amíg a gazdi dolgozik.

2012. márc. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg jelezni a problémát a kutya gazdája felé, lehetőleg normálisan, ne támadóan (tudom, hogy a kialvatlanság a legrosszabbat tudja kihozni az emberből), javasolj neki ugatásgátló nyakörvet, kutyaiskolát, kiképzőt, a kutyája valószínűleg szeparációs stresszben szenved (ezt is megemlítheted).

Ezen kívül most már lehet jogi útra is terelni a problémát, de gyorsabb és hatékonyabb, ha együttműködve meg tudjátok találni a megoldást.

Ugatásgátló nyakörvből is van többféle, rezgős, lespriccelős, ultrahangos már 2-3000Ft-tól kaphatóak, nem nagy összeg és jobb a békesség.

Igen, szabad azt, hogy egész napra magára van hagyva, egy normálisan nevelt kutya nyugodtan pihen, amíg a gazdi dolgozik, az enyém is ezt teszi, ráadásul csendben (és ezt tudom, mert jönnek a visszajelzések). Nem önzőség munka mellett kutyát tartani, ha gyereke lenne azzal se tudna több időt együtt tölteni, és arra sem mondja senki, hogy ha gyereked van ne dolgozz.

Össze lehet fogni a többi szomszéddal és akár közösen szólni, hogy nem csak egyedüli észrevétel a tied.

2012. márc. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Meg kéne beszélni a szomszédoddal. Szépen, kevésbé szépe, rondán, arrogánsan stb.. Mondd meg neki, ha kirúgnak akkor Ő fogja majd fizetni a Ti számlátokat is stb. Vagy vissza kell vágni. Éjjelre magnó be, az Ő fala felé, hadd szóljon. Lehet pl a kutya hangja is akár, hadd hallgassa, milyen jó is az (mi ezt csináltuk a szomszédunkkal). Azóta nyugi van. Ha végképp semmi nem használ akkor a köztisztviselőhöz, majd a rendőrséghez kellene fordulni. Aláírást is lehet gyűjteni, hogy távolítsa el a kutyát, ilyen van, mi lépcsőházunkba is (Régebbi lakóhelyünk) is ez volt. De először próbáld meg normálisan, ha nem hat jöhetnek a drasztikusabb lépések növekvő sorrendben.
2012. márc. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez kutyától függ. A mi tancsink is egész jól elvolt magában napközben (igaz, kertes házban). Ha viszont olyanja volt, és rájött az ugathatnék, fél napon keresztül is képes volt a fán ülő verebeket ugatni, akármit is csináltunk vele. Pedig otthon voltunk, tehát mi is órákig hallgattuk, és tudom, hogy olyankor már majd megőrültem. De ez évenként esetleg 1-2 alkalommal fordult elő nála.

A hátsó szomszédunkban is volt egy kutya, no az ugatott egész nap, egész éjjel akár kellett, akár nem. Mi is szóltunk a gazdinak, és lecserélte a kutyát.

2012. márc. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Engem az lep meg, hogy ideírsz elsőnek és nem beszéltél még a szomszédoddal ez ügyben. Felnőtt ember lévén törekedjünk már a civilizált megoldásra válaszolom ezt a 4-es hozzászólónak.

Arra nem gondoltál, hogy neki legalább annyira fontos a kutyája és szereti, mint te a gyereked?! Hülyén hangzik, de hidd le nagyon sokan családtagként kezelik a benti kutyákat!

Szóval elsőnek beszélj szerintem a szomszédoddal és ha nem jutottatok dűlőre, akkor legyél harcias...

2012. márc. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzátennék, hogy ha sikerül megbeszélni a szomszédoddal, hogy tegyen valamit az ugatás ellen, az nem egyik napról a másikra történik.

Ha a szeparációs stresszt kezelni kezdi, egy kis időbe beletelik, mire a kutya rájön, hogy miről is van szó.

(Persze ha az ugatásgátló nyakörvet beszerzi, gyorsabb javulás várható...)

Ezért addig is biztos ami biztos, én beszereznék egy füldugót, hátha így jobban tudsz pihenni...

(Tudom, milyen rossz, ha az ember nem tud pihenni, amíg a városban éltem, nekem is volt olyan szomszédom, aki egész nap bömböltette a tévét hajnal 2ig...)



Én ugyan falun lakom, itt normális, ha a kutyák napközben ugatnak (4 kutyám van), de két új szomszédunk lett, pénzes újgazdag bunkók, akik figyelmeztetés nélkül feljelentettek.

(A kutyáim amúgy csendesek, de este 8 és 11 körül ugatni szoktak...legtöbbször sün jár a kertben, azért.)

Pedig itt aztán minden megvan, patak, erdő, mező, egerészés, agility, apport, biciklis séta,... igazán nem lehet mondani, hogy elhanyagolom őket.


Szóval csak az a lényeg, hogy egyáltalán nem könnyítette meg a dolgomat, hogy a torkomban dobogott a szívem, hogy mikor viszik el a kutyáimat ha nem sikerül "pert nyernem".

Közben mindent bevetettem, hogy este csend legyen...

De ha nem stresszelek annyit a feljelentés miatt, szerintem sokkal hatékonyabb lett volna a jó módszer kidolgozása, ráadásul a szomszédokkal is megmaradt volna a jó viszony.

(Na jó, nem maradt volna meg, mindenki utálja őket...De elvileg megmaradt volna.:D)



Na tehát kedvesség, türelem, és még egy kis kitartás...

Még ma beszélj szerintem a szomszéddal.

És ha nem megfelelően reagál, akkor jöhet a stílusváltás...

2012. márc. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nincs szerintem semmi meglepő abban, hogy először szeretném kikérni más emberek véleményét, akik esetleg tapasztaltabbak, hogy hogyan kezeljem ezt a helyzetet. És nem bántam meg, mert jókat írtatok.


Amúgy még alkalmam sem lett volna beszélni vele, ezalatt a pár nap alatt még nem találkoztunk. Én pedig, csak azért nem keltem ki előbb az ágyból, hogy az indulása még előtt elkapjam egy pár szóra...


A másik, hogy nagyon határozottan meg van a véleményem arról, amikor valaki össze meri hasonlítani a gyereknevelést/vállalást a kedvtelésből való kutyatartással, úgyhogy ezt hagyjuk is...


Köszi a válaszokat! Megy mindenkinek a thumbs up.

2012. márc. 22. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!