Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyaiskolába vihetjük a...

A kutyaiskolába vihetjük a kutyát a párommal közösen is, vagy mindig csak egyikünk menjen?

Figyelt kérdés
Még nem néztünk meg egy sulit sem, csak felmerült a gondolat, hogy jó lenne járni vele iskolába, hogy jól neveljük és szokja a kutyák és emberek társaságát. Szeretnénk, ha mindkettőnkre hallgatna, ezért kérdezem, hogy mehetünk-e együtt.
2012. márc. 22. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
6%

Nyugodtan mehettek, de mit tanítnak a kutyaiskolában, amit ti nem tudtok megtanítani?


Én be nem adnám kutyaiskolába a kutyámat, élvezem, hogy én tanítom meg dolgokra.


A figyelem megadásával/megvonásával, meg néhány szem kutyakajával (meg némi türelemmel) bármit meg lehet velük tanítani.

2012. márc. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem beadni akarjuk, hanem olyat, ahol együtt tanulunk. Biztos mi is tudjuk tanítani, van pár dolog amire már hallgat is, csak szerintem nagyon hasznos tanácsokat tudnak adni az ilyen sulikban.
2012. márc. 22. 14:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Mehettek együtt, de a foglalkozáson csak az egyikőtök dolgozhat vele.
2012. márc. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első!

A kutyaiskolában elsősorban nem a kutyát, hanem a gazdát tanítják...

És én is meg tudom tanítani magamtól is a kutyáimat arra, hogy ülj, de a tükörsuliban igenis tudtak újat mondani, nem is akármiket.



Kérdező!


Nem is olyan egyszerű a helyzet, mint hinnéd.

Vagyis az, de mégsem.:)


A kutyasulisok réme, amikor például egy egész család érkezik egyetlen kutyához, és mindenki irányítani akarja.

Mindig az a vége, hogy megkérik a családtagokat, válasszanak ki egy embert, aki kiadja a parancsokat, esetleg minden órán legyen a kutyával más, de olyan nincs, hogy kétfelől kapja az utasítást.


Van néhány feladat, amit lehet együtt csinálni - például falkavonulásnál a csekkolásos jutalmazás, de egy egyszerű behívás is gond lehet.

(Nektek állandóan együtt kell maradni, de egy parancs csak egyszer hangozhat el.

Tehát az nem jó, hogy te mondod, hogy ÜL, a párod meg megdicséri, vagy ő is kiadja a parancsot...)


A másik rossz, amikor egy családtag elkíséri a "gazdát", és a kerítés mögül figyel.

Ez nagyon sokszor eltereli a kutya figyelmét a feladatról.



Azt, hogy mindkettőtökre hallgasson úgy érhetitek el, hogy a falkasorrendet úgy alakítjátok ki, hogy ő legyen legalul.

(Ő kap utoljára enni, mindketten "beleesztek" a kajájába, nem adtok a tányérotokból neki kaját, max. a maradékot belekotorjátok a saját táljába, ha erőszakos és elétek teszi a játéklabdáját nem kezdtek el vele labdázni - játékot csak ti kezdeményeztek és fejeztek be, ilyesmi...)


Ez kicsit szemétségnek tűnik, de nem az, itt nektek kell kutyául gondolkodni, nem a kutyának emberül...



Én nagyon ajánlom a tükörsulik egyikét, messze a legprofibbak, biztos vagyok benne, hogy rengeteg hasznos tanáccsal látnak majd el Titeket!:)


(Érdemes a kutyaoviba is járni, ha valakinek nincs pénze az alapkiképzésre, már ott is megtanulja a legelengedhetetlenebb dolgokat + a klikker helyes használatát.)



Nagyon jó kutyázást kívánok!:)

2012. márc. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Igen, nagyon jó dolog a kutyasuli, már csak a szocializáció szempontjából is, amit figyelem-megvonással, ahogy az első nevezte, nem lehet megoldani.
2012. márc. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én eddig még csak egy tükörsuli-órát láttam (mi is megyünk majd) és ott néhány kutyánál ketten voltak, de én teljesen fölöslegesnek tartom, hogy ketten legyetek.
2012. márc. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi olyan helyre járunk, ahova mehetünk ketten is akár a kutyával oviba. Engedelmes képzésnél általában egy ember dolgozik vele, vagy felváltva.
2012. márc. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy mehettek együtt, amikor én jelentkeztem, én is kérdeztem, és kifejezetten ajánlották, hogy mindenki a családból menjen vele órára. Persze nem egyszerre, abból csak zavarodás lesz, de az úgy simán megoldható, hogy amíg az egyikőtök foglalkozik vele, addig a másik kicsit arrébb vonul és figyeli az eseményeket. :)
2012. márc. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
első de hülye vagy. mi is a párommal járunk, a foglalkozáson felváltva dolgozunk a kutyával, de mivel az én kutyám ezért főleg én, de ha van kedve hozzá akkor szívesen átadom neki a pórázt :)
2012. márc. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!