Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ettől lehet valami baja a...

Ettől lehet valami baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Mostanában sokszor eljátssza azt a kutyám, hogy este, amikor enni kap, csak pár falatot eszik a kajából, a többit ott hagyja. Másnap viszont, vagy délután, vagy már este mielőtt kaját kapna, észreveszem, hogy becsápolta az összes tegnapi kajáját. Eddig nem lett tőle baja, de ugye nem is lehet?

Azért kérdezem, mert panellakásban lakunk, szóval egész nap bent van a kaja a meleg lakásban, ráadásul a tálja nem messze van a radiátortól. Szerintem ennyi idő alatt nem romlik meg az eledele, nem szokott büdös lenni vagy ilyesmi, de azért aggódom, hogy másnap eszi meg az ételt. :/



2012. márc. 22. 14:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem helyes, hogy ott hagyod az ételét. Ha nem eszi meg, elveszed, majd másnap a szokott időben adsz neki ismét. Eleinte érdemes kevesebbel kezdeni.
2012. márc. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
És ha ennyire nem éhes, hogy a frisset egye, nyugodtan ki is hagyhatsz 1 napot.
2012. márc. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Ne hagyd előtte, a kutya szemében az ételnek ajándéknak kell lennie. Lerakod a vacsoráját, majd 10-15 perc múlva elveszed előle és csak a következő etetésnél adsz neki újra.

Mit kap enni egyébként, hogy megromolhat?

2012. márc. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Már nem fiatal kutya, 8 éves.

Gondoljátok, jobb lenne, ha elvenném a kaját, mikor nem eszik azonnal? Megesik, hogy csak fél órával később lát neki. Azért szoktam ott hagyni neki, mert aggódom, hogy hátha megéhezik napközben másnap, mikor nem vagyok otthon, és nagyon szenvedni fog az éhségtől. Tudom, hogy kutyáról van szó, nem mondjuk egy kisgyerekről, de akkor sem szeretném ha éhes maradna.

Ráadásul elég beteg szegény, már nem lát, és mostanában elég taknyos is. Lehet, csak ezért nem eszik azonnal, nem tudom. :(

2012. márc. 22. 14:38
 5/20 A kérdező kommentje:

Ezekszerint el kéne venni előle. Hát lehet ezt fogom tenni! Talán kicsit el van kényelmesedve.

Konzerv kutyakaját vagy kutyaszalámit szokott kapni, ritkán házikosztot vagy csontot.

2012. márc. 22. 14:39
 6/20 anonim ***** válasza:

Ezekben nem sok tápérték van :( 80%-a víz a konzervnek.

Miért nem vesztek neki jó minőségű száraztápot?

2012. márc. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 alice_L ***** válasza:

Haat, ha idos kutya és semmi egyéb nevelési problémad nincs vele, akkor szerintem egyen ahogy épp jonak latja.

Egy novendék vagy kevéssé fegyelmezett kutyanal sok jelentosége van annak hogy kezeled a kajat, de egy 8 éves amugy probléma mentes kutyanal én nem csinalnék ebbol gondot.

A hust elvben még mi is tul frissen esszuk, a kutyak kifejezetten a budos falatokra buknak, a gyomruk meg lebont olyan kajakat amibe mi bele tudunk halni. Persze eez nem jelenti azt hogy ra se rants, de felesleges az esetleg egynapos romlas miatt aggodnod.

Amugy egy napi éhezés siman belefér az étrendjukbe, az én ebem BARF (Bones And Raw Food)- természetes étrenden van, abban pedig kifejezetten éheznie kell hetente vagy 10naponta egy napig, mar nem tudom.

2012. márc. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

ma 14:56

Azért, mert idős a kutya, akkor is hasznos a rendes étkezés. A rendes étkezés pedig azt jelenti, leteszem-megeszi.

Pont az idősebb kutyánál már nagyobb a lehetőség betegségre. Ha válogat, nyamnyog, hogyan veszi észre azt, hogy netán beteg lett a kutya? Mert, ugye, ennek általában az első jele az étvágytalanság.

2012. márc. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Rendben vannak a fogai?


Az étrendjét ahogy leírtad, azért egy fogsor nézésre megmutatnám dokinak. Ilyen étkezés mellett bőven lehet gond a fogaival már.

2012. márc. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Tényleg ilyen kevés tápérték van a konzervben? Ezt sajnos nem tudtam. A szárazeledelet nem eszi meg, már vettünk neki mindenfélét, de nem kéri. Csak akkor eszik belőle, ha egyenként adom neki, mondjuk jutalomként.

Egyébként más probléma nincs vele, nagyon jó kutyus, csak furcsállom hogy mostanában másnapig ott hagyja az ételt.

2012. márc. 22. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!