Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen normális nevet adjak a...

Milyen normális nevet adjak a pulikutyámnak? Bevezették már az ebadót? (mely kutyákra vonatkozik)

Figyelt kérdés

2012. márc. 22. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ország 99,9 %-ában nem kell ebadót fizetni, a helyi rendeletekben tudod megnézni.

A nevét meg neked kell tudni ... ránézel, érezni fogod.

2012. márc. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

* Majd a dühöngő örült 4 kérdéssel alább mond neked nevet.


1.

2012. márc. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szóval egy "rejtett" falucskában nem valószínű?És be fogják vezetni?
2012. márc. 22. 19:37
 4/11 A kérdező kommentje:
Bocs ,de a 2. emböc válasza ellégé szar.
2012. márc. 22. 19:38
 5/11 anonim ***** válasza:

Odaírtam, hogy ugyanaz vagyok ...


Nem valószínű, hogy bevezetik .. többe kerül vele a papírmunka mint ami hasznot hoz.

A névre meg azért javasoltam a 4 kérdéssel alattunk lévőt, mert a jóember hobbiból ugyis kutyaneveket másolgat be ... biztos van ötlete.

2012. márc. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gombóc, Bogáncs, Blacky, Marcang, Marci?
2012. márc. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elméletileg az "ebadó" már be van vezetve. Megvan rá a törvény vagy jogszabály vagy mi a nyavalya....

Mindenhol a helyi önkormányzat dönt, hogy a gyakorlatban kell-e fizetni.


Ezt meg kimásoltam neked innen [link]

"Az állatvédelmi törvény módosításával január 1-től ebrendészeti hozzájárulás néven bevezették az ebadót. Az év első napján legalább 4 hónapos ebek után már szedhető az adó, amit annak kell megfizetnie, akinek az adott év első napján az oltási könyvben szerepel a neve. Az önkormányzat a veszélyes kutyák után legfeljebb 20 ezer, más ebek után legfeljebb 6 ezer forint adót szedhet. A fizetendő összeget az eb tartási céljának, állatjóléti és ebrendészeti jellemzőinek, és az ebtartó szociális helyzetének figyelembevételével határozzák meg.


Nem szedhető ugyanakkor ebadó a védett őshonos vagy veszélyeztetett, magas genetikai értéket képviselő magyar kutyafajtákba tartozó törzskönyvezett; a mentő-, jelző-, vakvezető, rokkantsegítő vagy terápiás; a Magyar Honvédségben, rendvédelmi szervben, nemzetbiztonsági szolgálatban vagy közfeladatot ellátó őrszolgálatban alkalmazott; a veszélyes eb kivételével az ivartalanított; az ismert tartóval nem rendelkező és állatmenhelyen, ebrendészeti telepen vagy állatvédelmi szervezet gondozásában tartott, valamint az állatmenhelyről, ebrendészeti telepről vagy állatvédelmi szervezettől örökbefogadott eb után."


A nevet meg ne itt kérdezzed, mert fogsz kapni érdekes válaszokat XD

Adj időt magatoknak, míg megismered a kutyát, és azután könnyen fog menni. De ha rám hallgatsz, akkor próbálj meg vmi magyar/magyaros nevet adni neki, hiszen magyar kutyafajta.

2012. márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem a Bogáncs, meg a Morzsi, meg a Pamacs nagyon megszokottak, engem idegesítenek, már bocsi. Két pulim van, magyar névvel, de a legkevésbé sem megszokottal:

Napfényvárosi Csahos Arnold (tk-i neve) - Vagány, Vagus, Gusi

A szukának pedig Bogyó, Bogyis, Bogyiskám :)

2012. márc. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Suba. A pulid után meg csak akkor nem kell adót fizetni, ha törzskönyves. De valószínűleg be sem lesz vezetve a falutokban.
2012. márc. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat!És köszi,hogy csak miattam kimásoltál egy oldalt!!!!
2012. márc. 25. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!