Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit sétáltok naponta a...

Mennyit sétáltok naponta a kutyátokkal?

Figyelt kérdés

Főleg nagyobb testű kutyák gazdáinak válasza érdekelne (25 kiló felett)

Írjatok le mindent, lakásban, vagy kertben tartott kutya, kutyafuttatóban sétál vagy erdőn-mezőn, utcán vagy játszotok inkább....pórázzal vagy anélkül, faj, kor...amit akartok...mindig ugyanarra, vagy kerestek más útvonalakat....



2012. márc. 23. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
60-80 kilósak, 4 db, kinti-benti,napi 2 óra séta a kerti ugráláson kívül.
2012. márc. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 compactegon ***** válasza:

17 hónapos amstaff szuka. most tüzel, szóval kötelező a séta a parkozás helyett :) de minden nap sétálunk amúgy is. sajna itt pesten csak a népliget, illetve egy-két hely van,ahol viszonylag kevés a kutyus. én póráz nélkül szeretem sétáltatni (persze nem az utcán), párom nem meri elengedni, pedig ugyanúgy hallgatna rá. de mindegy, mert április 1.-jétől rámennek a póráz nélkül sétálók kutyákra (hozzáteszem jogosan egyébként). alig várom, hogy hazaérjünk Szombathelyre, ott lehet igazán 2-3 órás sétákat tenni.

alapban séták: reggel8-9, fél10. játék a haverokkal, kisebb séta

délután 3-4, fél5 séta végén játék, bár ilyenkor már liheg 20 fokban :)

este 8: séta anyával :D (20-25 perc).

éjfél körül fél óra labdázás, kisebb kör.

2012. márc. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65 kg, 2 óra, kb. 8 km szabadon erdőn-mezőn más kutyákkal. Több alternativ útvonalunk is van de legtöbbször ugyan arra megyünk.
2012. márc. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi is itt Pesten sétáltatjuk a kutyánkat, ő egy bullterrier-amstaff keverék, és mivel mindketten dolgozunk, csak napi 2 óra sétára van időnk hétközben, és annyira sajnálom szegényt, hogy egész nap együl van otthon :(( Minden reggel olyan szomorú, mikor otthon hagyom.
2012. márc. 23. 14:23
 5/7 alice_L ***** válasza:

Szerintem napi 2 ora séta az OK, nincs miért buntudatod legyen.

Nekem 56 kilos kutyam van, napi 1 néha 2 orat sétalok vele, viszont versenyzunk is, tehat a heti egy -két edzés pluszban van, meg ilyen-olyan kiegészito, agyat elfoglalo feladatokat is csinalunk.


Ha nem vagyunk otthon hazba zarom, mert félek hogy valaki bemaszik a kertbe és megsebesul, ha meg a hazba maszik, akkor sebesuljon.

Ha otthon vagyunk akkor ové a kert, kicsit tobb mint egy hektar, de kulonosebben nem rohangaszik ok nélkul, csak korbe jarja tobbszor.

2012. márc. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Roti-nj keverék kan, 4 éves lesz.

Alapból kinti kutya, de elmúlt nyár óta bent éjszakázik, és a nagyon hideg télen napközben is jórészt bent volt, most a jó időben ki-be járkál a nyitott ajtón.

Alapból 2-szer sétálunk reggel/délelőtt és délután/este. Bár az elmúlt 1 hónapban valahogy mindig napi 1 séta volt, de az hosszú, több órás-fél napos lett, mert ügyintézéssel, stb-vel kötöttem össze.

A szokásos az, hogy a Duna parton sétálunk hol felfele, hol lefele, hol fent, hol lent. Csak addig van pórázon, amíg kiérünk a partra, kb. 3 percig. De ott sem kellene rá, de fegyelem miatt van rajta, meg azért, hogy rajta legyen :D Van, mikor direkt pórázos sétára indulunk a kertvárosban vagy a kerület középpontja felé, ilyenkor általában elsétálunk egy távolabbi kutyafuttatóba vagy nagy parkba. Odáig felváltva pórázon jön láb mellett vagy szabadon amerre akar. Ott játék, gyakorlás, kutyákkal bandázás, aztán vagy gyalog haza, vagy busszal, vagy is-is.

Teljesen változó egyébként, hogy a reggeli vagy az esti séta a hosszabb...átlagban napi minimum 2 óra meg van, de általában inkább a napi 3 óra a reális. Ha kocsival megyek valahova ügyet intézni, vásárolni, akkor is viszem magammal, a kocsiban megvár, közben egy-egy helyen sétálunk is.

Van, hogy két hétig szinte csak a parton vagyon, van, hogy 1 hétig szinte le sem jutunk.

Teljesen változó tényleg.

A mostani hét pl úgy alakult, hogy 4 napig délelőtt kocsival elmentünk egy kórházhoz, ott a kocsiban megvárt, utána sétáltunk egy kis eü-i kört, aztán ügyintézés-vásárlás, kis séta, délután pedig 2-3 órás duna parti séta, tréning, labdázás.

2012. márc. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ja, az lemaradt, hogy 30 kg-os kb.

Egyébként ma BKV-val felmentünk egy kutyasuliba, ott 45 percet gyakoroltunk K99-es Ü7 vizsgára, aztán BKV-val hazajöttünk. Most alszik, járkál, pihen.

Délután akartam végre fagyizni-úsztatni, de persze most már nem süt a nap, nincs annyira meleg, és most nincs hangulatom elindulni...szerintem kora esti sétára indulunk majd valamerre...de hogy hova, azt nem tudom :D

Holnap reggel másik kutyasuliba megyünk BH vizsgára nevezni, talán tréningezünk is...délután tuti, hogy Duna parti séta lesz, vagy bringázás

2012. márc. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!