Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől korpásodhat?

Mitől korpásodhat?

Figyelt kérdés
Pár napja voltunk kutyakozmetikusnál és azóta korpásodik a kutyám szőre. Ma voltunk állatorvosnál más okból kifolyólag, de csak annyit mondott, hogy ha kicsit jobban lesz, akkor fürdessük meg sima babasamponnal (???). Szóval egyrészt én úgy tudtam, hogy az embereknél használt samponok a kutya bőrének ártanak. Másrészt nem lehet, hogy pont a fürdetés miatt lett korpás? Mikor hazahoztuk, akkor először 2 hét, majd 3 hét után fürdettük, most pedig egy hónap után volt kozmetikusnál. Lehetséges, hogy a túl gyakori fürdetés az oka? Most már nem fogjuk ilyen gyakran fürdetni!
2012. márc. 23. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem féléve volt korpás a kutyám és az állatorvos azt mondta hogy csak fürdetést nem birja és csak nagy szükségekben mossam meg
2012. márc. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy jól gondoltam és a fürdetés az oka.:S Mostantól már jobban odafigyelek erre is!
2012. márc. 23. 14:38
 3/3 petrusi ***** válasza:
Esetleg bőrallergia. a tacskónkkal pont ez volt a baj. Akkor is lehet, ha valamikor még azelőtt, hogy elhoztátok nem kutyasamponnal fürdették meg.
2012. márc. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!